Resident Evil 4 Remake - Reveal Trailer | PlayStation State of Play 2022

Posto sam ocigledno u nekoj RE fazi ( :joy:), odmah nakon sedmice odigrao ovaj demo dva puta. Jednom pc jednom konzola. Stvarno deluje da su sve fenomenalno odradili, malo kontrole, kao sto je gore pominjano nesto minimalno ne stima, ali popravice se. Na PCu nadrndano sve max izgleda bolesno. Presrecan sam sto rade i na VR verziji. Predobro.

5 Likes

A zašto se u ovoj temi i dalje priča o pirateriji,napravite svoju razmena temu ostavite nas budale koji kupujemo igre

2 Likes

U sustini svi delovi su vezani ali su nekako podeljeni u grupacije. Mozes da ides redom od Resident 1 pa nadalje za pocetak ali on je uradjen kao kamera iz ugla pa ti to mozda i ne legne toliko. Resident Evil 2, 3 i sada 4 su remake verzije iz treceg lica i sve izgledaju do jaja. U dvojci igras sa Leon i Claire, imas dve odvojene kampanje sa nekim izmenama i mozes da biras sa kime ces prvo. RE3 je radnja sa totalno drugim likovima ali se desava u isto vreme kad i RE2 tako da se posecuju cak i neke iste lokacije.
RE4 igras opet sa Leonom koji je umedjuvremenu napredovao od obicnog pandura do predsednikovog obezbedjenja gde je treniran i sl i sad ide da povrati njegovu kidnapovanu cerku i tamo nailazi na novu vrstu virusa.
RE5 igras kao Chris Redfield (rodjeni brat od likuse sa kojom igras RE2) i takodje lik sa kojim igras u RE1 ako resis da ga odigras. U RE5 je radnja u Africi, tu kampanja moze da se prelazi u dvoje. Meni se i taj deo svideo, ima neke epic boss borbe sa Albert Vesker-om ali nebitno sada.
RE6 igras sa svima po malo, imas 3 odvojene kampanje jedna sa Leonom, Jedna sa Chris-om i treca sa nekim novim likom ali taj deo je cista akcija maltene i nula horora. Izgleda lepo, ima kul momenata ali taj im je mozda najgori resident do sada, bar po ocenama i sl.
Zatim imas Resident Evil Revelations 1 i 2 gde igras sa Claire Redfield (likusa iz RE2 i rodjena sestra od Chris-a).
Imas sat tu nekih “medju delova” koji su izasli i objasnjavaju radnju izmedju nekih trenutaka ili pre zaraze itd kao RE Zero, pa ima Code Veronica itd. ali necu da te pogubim jos vise sa time.
Onda ide Resident 7 i 8 (Village) koji su usko povezani i prate pricu skroz drugog lika, ali i tu se u jednom trenu pojavlje poznati lik iz prvog dela i ako se ne varam RE7 je radnja smestena na samom pocetku zaraze negde oko perioda RE1 samo na drugom kraju zemlje.

Spanska serija ali je kul :joy: Mozda sam omasaio neke cinjenice jer kucam brzo ali to ti je ukratko to bez nekih spoilera.

Inace sve igre su u trecem licu (ako racunam Remake verzije) osim prvog dela i Zero gde je kamera iz ugla i 7 i 8 gde je kamera u prvom licu (8 ima mogucnost da se promeni kamera u trece lice ali je malo bagovite i ne bih savetovao za prvo prelazenje)

I trenutno su sve Capcom igre na popustu na Xboxu tako da je svaki deo tamo pa navali. Neces da se pokajes svakako.

4 Likes

Ja sam originalne RE od 1-4 igrao više puta, ovo poslije nisam. Imam 7 i Village, to ću odigrati, odigrao sam remake dvojke isto. Dosta sam igrao i Code Veronica sa kolegom na Dremcast-u ali ja je nisam završio, nego je kolega sam. To bi volio da remake naprave više nego išta.

Varaš se, hronološki RE 7 je poslije RE 6.

ja sam pre svega iznenadjen da se oni jos drze nekakve hronologije

Nisam igrao 7 i 8. Jesu li tu ubacili supernatural aspekt ili je još uvek samo biološki?
Što sam video, RE8 mi deluje da je supernatural

Iskreno ne vidim kako to moze biti dealbreaker.

Moguće, ja se sećam kad je igra izašla da su developeri rekli da je smešteno početkom pandemije gde ih umbrella helicopter nadgleda i zato je Chris onako mlad (i ne liči na sebe).

1 Like

Nije da je dealbreaker, ali meni lično se ne svidja.
Tako da šta god capcom kaže u mojoj glavi je odvojen universe :smiley:

Village je odličan, više mi vuče na Van Helsing fazon. Ali atmosfera je top, pogotovo u jednoj kući da ne spoilujem sad. Ali tu sam se ukenjao jer mi je taj deo zapao u 3 ujutru sa sve slušalicama na max i nisam znao šta da očekujem. Odsekoh se živ :joy:

2 Likes

2 Likes

Ne kontam sta mu dodje “Hair off”…? Svi su ćelavi? :joy:

1 Like

Ne nego verovatno kosa stoji kao kaciga, u suprotnom se čavlija uz vjetrić mio :joy::joy::joy:

Ne mogu sad da se setim koja je to igra imala kao prvo da moze da se ukljuci i iskljuci kosa, mislim da je neka lara bila u pitanju. Secam se da je bilo na kompu, bez kose je bilo tipa 40fps, sa kosom 3-4fps :joy:

1 Like

Pa kažu ljudi da su dešavanja iz RE7 između 2014-2017 po isječcima iz novina u igri koje imaju datume. S tim da je većina main story se odvija u 2017.

3 Likes

Hehe pogledaj video. :stuck_out_tongue:
Hair „on“ radi bukvalno neki 3d render svake vlasi kose i kosa prirodno talasa lol dokle smo stigli. :joy: Uglavnom ima opcija da li je next gen kosa ili old school 2d kosa (fuj) :smile: ….

Tldr: treba iskljuciti.

1 Like

Da bila je Lara prva, Tomb Rider Rise.

Zasto da se iskljuci kosa? :frowning:

Izgleda isto / slicno sa on i off, a utice na performance. A glupo da izgubis i 2 frejma zbog leonove kose (ma kako divnu saumu imala)… :slightly_smiling_face:

1 Like

Ja bih izgubio. Kad vec nemam svoje kose dovoljno da makar gledam virtuelnu. :joy: Oduvek sam voleo tu realisticnu fiziku i kod Lare i u Fifi…

1 Like

Pa onda, udri sa kosom i uzivaj u talasanju… :smile:

Pa ne volim bas toliko ako je zrtva 30 fps. :confused:

Koja je zrtva za nas koji nemamo vremena za digital foundry?