Resident Evil 4 Remake - Reveal Trailer | PlayStation State of Play 2022

Pa vidis da nisu. Po ovom poslednjem traileru se vidi ostrvo, zamak i rudnik. Nista nisu izbacili a dodali su mnoga unapredjenja. U originalu nisu se Leon i Luis vozili u ovim kolicima u rudniku :shushing_face:

Nista se ja ne nadam dok ne vidim lično. I u trojci su traileri i demo bili full, pa posle izbacili ceo jedan segment iz igre. Ovde ne videh onog boss-a Å”to bacaÅ” one kontejnere na njega kaoā€¦ On je tu negde među prvim boss-evima. Isto i onaj crni lik od onog malecnog Å”to te juri pa pucaÅ” u boce sa gasom da bi mogao da ga oÅ”tetiÅ” i možeÅ” da biraÅ” da li ćeÅ” samo da pobegneÅ” od njega ili da ga ubijeÅ”. Takođe oni najgori neprijatelji u celoj igri Å”to ispruže ruke pa te zagrle sa Å”iljcima :joy: Onaj lavirint sa živom ogradom u zamku sa onim vukovima Å”to iskaču, delovi sa Adom itd, itd. Ima dosta stvari za koje se nadam da nisu izbacili iz igre. A taj deo gde su Luis i Leon u rudniku u tim kolicima, taj deo je i u originalnoj igri samo su ovde odlučili da dodatno zadrže tog Luisa koliko vidim.
Borba sa Jack Crauserom je isto legendarna. Ali svakako ovaj trailer mi je malo popravio utiske. Sviđa mi se Å”to ima parry opcija sada, samo me zanima kuda će dalje sa remake-ovima nakon četvorke :thinking: Petica izgleda prilično fino i dan danas, nadalje i nema potrebe za remake-omā€¦ Možda Resident Evil Zeroā€¦

1 Like

Operation Raccoon City Remake nakon ovoga. Pa first person verzije svih delova. Nakon svega toga Dead Aim i Outbreak.

Code Veronica X.

I rest my case :smiley:

Dobro je, čuli su nas za ā€œgta remasteredā€ level kiÅ”e :joy: Očigledno nisam bio jedini koji je primetio ono čudo. :joy:

2 Likes

7 Likes

3 Likes
2 Likes


Da probamo kasnije

2 Likes

Odličan je demo koliko sam ispratio na YouTube čak i na krompirku

Nikada kraći demo nisam igrao, fino izgleda, resident ko residentā€¦

Demo je odličan ali prekratak. Traje nekih 20 minuta.

Grafički izgleda lijepo ali ima na mjesta jako loÅ”ih tekstura i asseta. Gameplay je classic Resident Evil. Sve u svemu, igraće se ovo.

1 Like

Meni sve nesto muljavo na performance modu, kao da je 1080p ili tako nesto. Nisam probao resolution mode. Valjda ce to malo popeglati sa day 1 patchom

Počeo, sve je to super, uplaŔio se sopstvene senke dva puta, neka hvala.

Kažu da su kontrole oružja na Xbox verziji loŔe uradjene u odnosu na PS5 verziju, Ŕto mogu da osetim da pucanje nije baŔ utegnuto kao RE8. Valjda poprave do izlaska.

2 Likes

Jesu, jutros sam igrao demo prvo na XSS pa na PS5 i definitivno bolje je pucanje na ps5

2 Likes

I ja odigrao demo dva puta, možda obrnem joÅ” jednom jer sam izvalio da ima nekih sitnih ā€œtajniā€. Lepo izgleda, sviđa mi se parry sistem i sve to, metak u glavu i dotrčim da ih Å”utnem itd.
Ali kretanje Leona mi je kao da je pijan.
Kad hodam sa njim i promenim smer kretanja, on napravi joÅ” dodatna dva koraka pre nego Å”to promeni smer i onda mi to deluje ekstremno čudno, kao da imam žeŔći input lag plus kamera koja ide iza i konstantno se ā€œljulja napred-nazadā€ u ritmu njegovih koraka umesto da fluidno u jednom ritmu prati lika uopÅ”te ne doprinosi situaciji na bolje. Sumnjam da će to da se reÅ”i jer sam ja valjda i jedini koji je primetio ovo, ali definitivno mi Leon deluje tromo i pijano.
Kad trčim je malo bolja situacija i fluidno se izbegava masa zombija u selu i usput se skupljaju resursi bez muke i dodatnih animacija Å”to je ok. Čekam izlazak i nadam se bogatoj kampanji bez isečenog sadržaja iz glavne igre.

1 Like

Resident Evil 4 Remake First Look: A Classic in the Making? PS5, PS4, Xbox Series X and PC Tested - YouTube

1 Like

Wow. 10

2 Likes

Xbox version with 14 reviews (ouch), PS version with 85 reviews. Both reviews stand at metacritic score of 93!

1 Like

7/10 - Dualshockers be like

no

ovo:
With all due respect to the likes of The Last of Us and God of War Ragnarok ā€“ which are both excellent in their own ways ā€“ Resident Evil 4 has no time for dialogue-heavy deep and meaningfuls.