Resenje za postal code problem prilikom dodavanja LIVE-a i MS Poena

Imam ja drugi live profill (6. marta istice trial) ali na ovom imam dobar gamerscor, i mrzi me da opet igram stare igrice i da dobijam achivmente. Sad samo nove igram.

A za drzavu treba da stavim UK, ako ocu London ?

:x…u svakom slucaju da.

OMG x.x

kralj:lol:

Pozdrav ljudi,

Imam mali problem, zapravo mozda nije nikakav problem nego sam ja paranoican.
U svakom slucaju, imam gold account, region je engleska, i neku adresu iz engleske.
Koristim srpsku karticu. U svakom slucaju nisam imao bogzna kakvih problema sa kupovanjem MS poena ili Live doplate.
Pre neki dan igrao sam Gears of War sa finim likom iz Grcke. Kaze mi da mu je ovo drugi account jer su mu u proslom blokirali dalje uplate, ovaj novi je napravio kada je Xbox stigao u grcku. Posto sam skoro 100% siguran da Xbox Live zvanicno nikada nece stici kod nas zabrinuo sam se.
E sada pitam ja vas sve koji placate Live i kupujete MS points preko kartice da li ste ikada imali ovakvih problema kao ovaj fini decko iz grcke?

A sto se tice skidanja mapa koje su region locked ili Games on Demand koje su takodje region locked imam za to 100% legalno resenje, samo mi molim vas odgovorite na moje pitanje pa cemo kasnije pricati :slight_smile:

Ja već više od godinu dana kupujem MS poene preko Live-a i nikakvih problema nije bilo, account tako jedino može da se suspenduje ako ti je upaljen auto-renewal za Gold, i kada istekne Gold a tebi je taj renew upaljen ako nemaš dovoljno para blokiraju ti account dok ih ne uplatiš na karticu i dok oni nemaju šta da skinu. A to 100% legalno rešenje za region lock šta je ? Nešto preko VPN-a ? :slight_smile:

Da preko VPNa. Ja tako radim. VPN je potreban za skidanje nekih map packova i za skidanje games on demand. U svakom slucaju, treba vam engleski VPN ako ste stavili drzavu u engleskoj. Ja uvek kupim jednomesecnu pretplatu za PureVPN.com (ta kosta malo manje od 10 e). E sad zeznuti deo. Kad kupite VPN. Uzmete kompjuter koji ima LAN ulaz i Wireless access. Konektujete ga na internet preko Wirelessa a Xbox ukljucite preko LANa u isti taj kompjuter (idealno je da bude Lap top ali mozete i sa Obicnim PCom ako imate Wireless karticu). Onda na kompjuteru koji je konektovan odete na Network settings, i napravite VPN konekciju. Ukucate parametre koje cete dobiti u mailu kada kupite PureVPN. Onda spojite tu VPN konekciju sa Local Area Network (port u koji je Xbox) ukljucen, i sad mozete da skidate mape i region locked igrice. Jedini problem je, sto ovo ide jako sporo, ali ima i za to resenje. Kad kupite nesto i to pocne da se skida i kad download dodje do 2-3%, ugasite Xbox i vratite ga kako je pre bio (znaci bez VPN-a). Kada ga ponovo ukljucite downloadovanje ce nastaviti dalje normalnom brzinom ali ga opet morate iskljuciti kada stigne do 95-99%. Ovde ponovo ukljucite xbox u komp i ponovo preko VPNa zavrsite skidanje. Ovo morate uraditi posto Xbox skenira vasu IP adresu na pocetku i na samom kraju skidanja.

Ja sam ovako skinuo Bioshock 1 i 2, Batman Arkham City, Assassins Creed, Mass Effect, Beautiful Katamari i Fallout 3. Sve igrice savrseno rade. Uspeo sam i besplatne mape da skinem za Gears of War bez problema.

Ako treba detaljnije da opisem kako da podesite parametre u Network Settings mogu i to navesti. Ovde vam je detaljno uputstvo na engleskom doduse kako da sve ovo sto sam gore naveo uradite:

HOWTO: Bypass Xbox Live Region Locks with XP and PureVPN!

Ima li jos neko da koristi karticu za placanje Live-a i MS poena?

Verovatno sam jedini na forumu kome je blokiran akaunt za kupovinu, a i reći ću ti zašto. Jednom prilikom sam imao mogućnost da uzmem za jednu funtu mesec dana lajva. Tada je auto renewal bio uključen i nije mogao da se isključi. Meni su oko 2 meseca pokušavali da skinu pare, ali nisu mogli jer para nije bilo. I jednog dana ja uključim lajv, kad ono meni biva sve blokirano, čak nisam imao ni pristup lajvu. Kontaktirao sam MS da reše ovaj problem i da me prebace u silver kako bih mogao da imam pristup servisu. Posle nekih mesec dana sam prebačen srećom na silver, ali mi je kupovina bila uskraćena. Verovatno si ti isključio auto renewal? Pazi i da ti blokiraju akaunt ti ćeš i dalje moći da kupuješ MS Poene i Lajv pretplatu što ti ne predstavlja nikakav problem.

Što se tiče VPN-a znao sam i ja za tu mogućnost, a i dobio sam pre oko dve godine tutorijal od jednog člana sa foruma. Na Steamu VPN je zabranjen, ali viđao sam da dosta ljudi nije kažnjeno zbog korišćenja. Ako je Steam zabranio, ne verujem ni da zli Microsoft nema sličnu politiku prema ljudima koji ga koriste.

Po mom mišljenju ti ne bi trebao da brineš u vezi blokiranja kupovine jer ćeš i dalje imati mogućnost da kupuješ iste stvari. Jedini problem je taj što MS nekad napravi lepe popuste što se tiče lajv pretplate. :wink:

Pokusavam da ukucam zip kode ali mi nedozvoljava da kucam slova…ukucao sam u System/Konsole Settings/ Language and Locale UK London i dalje mi nedozvoljava slova…u pitanju je slim 4gb !!!

A da to uneses preko kompa i xbox.com?

Da dodam karticu na Xbox Official Site: Consoles, Games, and Community | Xbox sam u svemu ovome,a da li ce onda i konzola automatski da prepozna podatke?

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Podaci ti se vezu za profil, a ne za konzolu, tako da ne bi trebalo da imas problema

Ne prepoznaje tvoje podatke automacki, sigurno ne zna kako se zoves :slight_smile:
Pise ti za semlju i adresu koristi UK podatke.

Pokusavam da prebacim sa united states na UK i nemogu da prebacim nikako…registrovao sam se pod USA…gde da udjem na sajtu da promenim?cak sam usao na billing and account menagment i nemogu da promenim…?samo da neistekne free ponuda dok ja namestim ovo…
Edit:Nevredi sve sam pokusao nemogu da promenim sa USA na UK…mogu li sa USA da dodam karticu?

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Ako si pod USA regionom, koristi istu foru kao i za UK, samo nadji adresu iz Amerike koja je validna, jer mislim da nije moguće da se prebaciš sa US na UK

Ajde pokusacu i to…nadam se da moze pod USA da uspe…
edit:uspeo sam da resim problem napravio sam sa USA adresom…i dobio free nalog…jos treba da ugasim na sajtu auto kupovinu za sledeci mesec…

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2