Ratchet and Clank: Rift Apart PS5

Hm, izgleda da je od igre do igre. U FF 7 je bas drasticna razlika.

  • PS5: 2.10 seconds
  • PS4 Pro: 39.83 seconds
  • PS4: 43.60 seconds
1 Like

Na ps4 43 a pro 39? Mozda gresim ali moj stav je da ako se potrude Pro bi mogao dosta brze? Mozda i cetvorka obicna?

Zavrsio sam ovo cudo od igre, i moram reci da sam stvarno impresioniran sa ovim sto su napravili. Puna preporuka za sve da odigraju koju imaju mogucnost, i jedina zamjerka koju imam je sto bi volio da igra traje malo duze.

Za sada jedina prava next gen igra i sjajan showcase za sta su next gen konzole sposobne.

7 Likes

Baš mi se igra, al kao čekam neki popust jer sam dosta potrošio na igre u poslednjih par meseci.

Sad samo da vidimo šta će prvo da popusti, cena igre ili moja volja.

1 Like

Moze neko malo da docara razliku izmedju prvog i drugog dela?
Sto graficki, sto u gameplay-u?
Hoce li ps5 terati u 120hz ovo cudo?
I naravno je l po vasem misljenju bolji R&C za ps4 ili ovaj? :grin:

Jbg ne palim konzolu vec mesec dana pa moram da pitam, a generalno slabo pratim event-ove i uopste trailere za igre, ne znam ni sam zasto, uvek nesto iskrsne :grin:

Mislim na remake za ps4 posto je on bio vrh vrhova, a pre toga nisam igrao uopste R&C, pa cisto sa vidim da nisu us**li stvar :grin:

Taman kad stigne 120hz na ps5 bice nekih 999hz za pc igrace, vecito smo 100 godina iza njih :rofl:

Btw kada bih imao mogucnost da izaberem neku super moc, izabrao bih takvu da mogu da se vratim u proslost i odigram sve ps2 i ps3 igre koje sada ne mogu da igram jer je grafika novih igara previse dobra da bih se vracao na stare igre.
Probao sam ali jednostavno me ne drzi.
Recimo R&C remake mi je top, nisam gasio soni dok sam igrao ali sumnjam da bi tako bilo da nisam igrao remake vec staru verziju…jbg kad se nisam rodio jedno 15 godina ranije :joy:

1 Like

Mogu samo da mislim sta ce klinci rodjeni 2020. da pricaju za ove, sad aktuelne, igre :joy:

1 Like

popustila je volja.

4 Likes

Ja vec par dana igram, ali vise vrtim kameru i razgledam. Jos je bolje nego na jutjubu gde se detalji malo izgube u tom silnom haosu. Pored zaista next gen grafike, gameplay je takodje odlican, uboli su balans tezine kako treba, gine se ali nije nikada frustrirajuce. Fantasticna arkada i moj lici GOTY za sada. Zabavna oruzja, svako ima neku svoju specificnu trajektoriju i fazon, polu-otvorene mape na planetama i cak ponekim side questovima, “cartoon network” humor. Raskosna produkcija se vidi na svakom koraku.

6 Likes

Završih igru. Skupio sam sve zlatne šrafove, sve kostime od 3 dela, sve spyrobote…bukvalno svaki item na mapi i vidim da nije dovoljno za platinu. Onda sam malo istazivao i saznao da se trofej platina dobija za nege gluposti, tipa gadjaj 10 headsotova sa tim i tim orzjem, ili nađi 10 medvedica na mapi, i jos par gluposti :unamused: Mislim se kako da ne…Igra je bas lagana, možda odigram ponovo na većoj težini. Iskreno nisam preterano oduseveljen…meni je realno bolji Crash Bandicoot 4: it’s about time. U svakom slucaju zabavna igra, ocena 7/10.

1 Like

Ma ja ne bih ganjao ni sve delove armora, ni srafove, a za te medvedice nisam siguran da li sam mozda na jednog naisao. Trofeje ni da mi platis ne bih jurio. Ali, razmisljam da sam pri kraju i da ce mi bas biti zao kada zavrsim. Ovakvih 3D akcionih platformi nema dovoljno.

Meni je tezina bas taman. Ne zelim u takvim igrama darksouls iskustvo, al ne valja ni kada je prelako, desi se da poginem kada ne obratim paznju ili kod malo duzeg bos fajta. Ne bih zeleo ni da je vestacki produzim dizanjem tezine ili backtrackingom. Kondenzovani dizajn i jednostavna struktura nivoa su mi bas osvezenje posle gargantuovskih open world igara.

Novog Crasha sam nasao po nekim smesnim cenama, bila i rasprodaja za Xboxu, ali me tezina, iskreno, bas odbija. Crash Trilogy nisam ni presao, a Akiris rece da je nastavak jos tezi.

2 Likes

Dosta je tezi, kada igras cetvorku trilogy ti dodje kao tutorijal. :rofl:

1 Like

Nista onda, preskacem, Trilogy je na nekim deonicama bio cist mazohizam i to kazem kao neko ko generalno voli malo hardkorskije platformere, tipa Donkey Kong, Super Meat Boy…

1 Like

Zavrsio danas, koja ludnica na kraju. Cak je i odjavna spica visokobudzetna. Bukvalno Dizni/Pixar nivo.

Pocinjem Returnal, bojim se da je jos tezi nego novi Crash. :confused:

4 Likes

Tu su negde, ja nikako da se nateram da ga ponovo zaigram. Izginuo bzvz na prvom boss-u, rage quitovao i odlozio igru. :rofl:

Mada atmosfera, gameplay i biomi su odlicni dok je jedan od najvecih problema duzina run-a i nemogucnost da sejvujes. Msm da nisu jos izbacili patch, nisam pratio pricu oko toga pa je moguce da na kraju ostane samo zelja igraca. :smiley:

Uh, pa i ja sam zaginuo na prvom bosu, naravno.

Ja sam za sada totalno odusevljen. “Znao” sam da ima dobru atmosferu, ali ne ovoliko dobru. Gledanje snimaka na jutjubu ne moze da docara taj dozivljaj. Mogu misliti kako je tek dobro sa Pulse slusalicama, ako su me vec i preko zvucnika na ekranu podilazili zmarci.

Nisam ocekivao ovako atmosferican i metodican prolazak, kao ni proceduralni svet, vec vise nekakvu Hausmarkovsku jurnjavu, arkadu i lomljenje dzojpeda, a dobio sam mozda najbolji SF horor u zivotu. Kada premotavam film, pricalo se o tome da je atmosfera ‘nevidjeno creepy’ i mogu da potvdim da ovo lagano ide u horor zanr, iako se nista toliko “strasno” naizgled ne desava. Sam osecaj teskobe, totalne pogubljenosti u ruinama vanzemaljskog templa prepunog artifakta za koje nemas pojma sta rade dok im ne pridjas i ne skeniras, zivih lijana koje te povuku na gore posle jednog pogresnog koraka, protivnici koji ispustaju jezive zvukove u daljini i izgledaju veoma “ksenomorfno” i vanzemaljski. Ostaci stare civilizacije svuda okolo. A tek je prvi biom!

Muzika je takodje maestralna:

4 Likes

e da vas pitam jednu stvar za Ratcheta –

Naceo sam prvi nivo i odmah naisao na mesto gde ne mogu dalje dok ne dobijem neki upgrade za trcanje po zidovima. Jel ovo tip igre gde se vracas vise puta na stare nivoe, ili kad jednom predjes zavrsio si?

Ima vracanja, ali ne previse. Ne smeta, bar meni. Ima dosta planeta sa unikatnim dizajnom i nikada nije dosadno. Malo ipak jesu reciklirali, voleo bih linearniji dizajn, ali sta je tu je. Verovatn razlog zasto nije bas 10/10.

1 Like

Ako platis
20$ ako imas bundle edition
10$ ako si uzeo sa store-a
5$ ako imas disk verziju

:joy::joy: