Ratchet and Clank: Rift Apart PS5

4 Likes

11 Likes

Sto bi rekli woke gradjani, pametnom dosta.

Btw, uzeo offline primarni nalog, i dalje 15e.

1 Like

Pokidao.

Malo cu biti hejter i reci da su mi sve R&C igre bezveze, kontam da ce i sa ovom biti isto. Ali ono, sta drugo da igram na konzoli, tako da pisem da je 10/10 :slight_smile:
Nadam se da ce ovaj biti bolji nego prethodnici.

2 Likes

Da, nisu bas neko ludilo… ne ocekujem nesto drasticno bolje od proslog dela.

Da, ja sam se vise puta vracao Remakeu sve nadajuci se da ce kliknuti, al ne ide pa ne ide.

Svejedno, nadam se da je ova igra dovoljno moderna da mi se svidi.

Meni uz God pf War najbolja ps4 igra.
I tlou 2 mi je tu samo je pucanje kriminalno

2 Likes

2 Likes

Ovo je za cistu pohvalu

3 Likes

Pa naravno da je moguce, kao i svaki drugi posao, krive su krvopije od menadzera koji pritiskaju ljude. Sve moze da se uradi u normalno radno vreme.

1 Like

Definitvno pogledajte, sta je Insomniac uradio sa tehnicke strane lebemekani. Prvi pravi next gen naslov.

Ako uzmemo u obzir da je Xbox jaca masina, jedva cekam da vidim sta ce neki studio da uradi sa ovom konzolom.

4 Likes

Bas gledam juce DF video i ne mogu da se nagledam koliko sve dobro izgleda. Majku mu pa caure na zemlji posle bitke koje niko, al niko nece poblize pogledati, imaju tipa 24 segmenta u preseku!

4 Likes

Ja sam krenuo da igram i ovo cudo. Sjeo da upalim da vidim kako izgleda, dva sata su otisla kao rukom odnesena, uprkos tome sto mi se mnogo spava, tesko se odvojiti od igre.

Grafika je stvarno nevjerovatna, ali je tesko uzivati u njoj zbog haoticnosti koja se desava svaki put kada udjete u combat.
Imam osjecaj da ce vise uzivati neko ko sjedi i gleda sa strane u prstanju boja i cestica na sve strane.
Ja uspijem da se fokusiram na ono gdje nisanim, a koliko je sve lijepo pokazuje cinjenica da najvise koristim neku verziju shotgun oruzja zato sto “lijepo izgleda kad puca”

Gameplay je mnogo unapredjen u odnosu na remake (zadnji R&C koji sam igrao), sve je dosta brze i fluidnije, samim tim i zanimljivije. I dalje mi najvise na zivce idu protivnici koje je najbolje sibati sa melee oruzjem, sreca za sada ih nema mnogo.

Rift mehanika za sada nije toliko izrazena, pa ne mogu nesto konkretno da kazem.

Uglavnom, za sada prva prava next next gen igra, stvarno sam prezadovoljan za sada.

Ovo je prva RT igra koju igram, a vidim i da su developeri htijeli da ovo maksimalno naglase. U skladu sa tim, za sada najbolji citat u igri: what’s with all the neon?!

7 Likes

@iKaran A koliko dugo traje ucitavanje?

Ja probao opet FF7R jer su izbacili ps5 patch, igra se sa home ekrana ucita bukvalno za 5 sekundi, dok se nivo ucita za manje od dve. Deluje ko magija.

Naravno Ratchet deluje kudikamo graficki naprednije, tako da pretpostavljam i da ucitavanje traje duze.

(mada sad kad razmisljam, cela poenta riftova je da se ucitaju momentalno, jer navodno koriste brzinu ssd-a… hm)

Riftovi za vrijeme gameplaya, za sada, su nista vise nego traversing mehanika. Na pocetku kada Ratchet pada kroz riftove na druge svjetove je jedino na sta bi mogao ukazati kao revolucionarno, ako je to stvarno momentalnu kretanje izmedju svjetova, a ne samo renderovani level.

Sto se tice ucitavanja, nisam ih primjetio sto bi trebalo da je dobar znak. Malo je iznenadjenje sto kada krecu sa jednog na drugi planet, Ratchet/Rivet udju u avio, vidi se polijetanje, i onda crni ekran-dakle kretanje izmedju svijetova i momentalno ucitavanje ovde nije implementirano. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da li je ovo zato sto se zavrsi dionica sa Ratchetom pa ide sledeci sa Rivet, ili je ovo za sve letove izmedju planeta.

Ono sto je najbitnije je da na ekranu sve zivo prsti i leti, boja i efekata cestica je milion, i samo napucavanje je zadovoljavajuce na vizuelnom nivou. Danas poslije posla nastavljam avanturu, pa mislim da cu tada imati konkretnije utiske o samoj igri.
Sa tehnicke strane nemam dovoljno znanja da bi primjetio sve sitnice koje su uradili, ali hej, ako svi kazu da je impresivno, ko sam ja da kazem da nije.

1 Like

Iz mog iskustva, next gen igre se ne ucitavaju bas toliko brzo kao “magija” - recimo da je 2-3x brze, ali nije bas instant load.

1 Like

Haha video sam ono poredjenje zs Metro Enhanced. Na PS5 ucitava za 50 sec. Znam da je i PS4 bio dug loading ali ovih 50 sec mi ne dodje kao neki upgrade. Mozda ne kapiram kompleksnost detalja i mape i svega ali sta znam. Doduse, nije kao da mi tih 50 sec znace nesto :sweat_smile:

Ja se bogami jos nisam navikao na to da kad pritisnem ‘continue’ u Final Fantasy 7, nivo se ucita za oko sekund. :open_mouth:

Pitam se sta su tu uradili drugacije nego kod drugih igara patchovanih za ps5.

1 Like

Ja sam bas pre koji dan zavrsio Yuffie dlc. Malo sam obnovio i base game, cisto da vidim kako izgleda igra na PS5. Isti momenat sam imao, prosto ne mogu da se naviknem da sam za 2 sekunde u igri. :rofl: