Random saveti za sve i svasta

Posto nisam naisao na slicnu temu hteo sam da otvorim za ovakva pitanja sto se kaze, random stvari :slightly_smiling_face:

Verujem da sigurno neko ima GoPro kamerice ili nesto na taj fazon pa me zanima par stvari oko iste. Imam neku ideju za neki posao, pa me zanimaju prednosti i mane istih.

Ovo je nesto sto sam ja da kazes nasao, treba mi kamerica i da imam ovaj dodatak na glavu da stavim, pravio bi kratke klipove od po 20-30 sec u vise puta.

Ukoliko imaju neke povoljnije, a bolje ili sta god sto se toga tice svaki je sto se kaze pozeljan :slightly_smiling_face:

Fostes kada vidi temu nazvanu „saveti za sve i svasta“:

Da ti odgovorim na pitanje, ne znam tacno kakve POV scene planiras snimati (wink wink :wink: ) ali znam da imaju one Insta 360 Go kamerice koje su bas dobre i dolaze vec sa magnetom da se stavi onako na majicu, kao za snimke iz prvog lica. Ta akciona kamerica deluje vise za takvu upotrebu, mada je goPro zlatni standard.

Kad pre izasao gopro 12 ja imam jos neki 6 , kvalitet i stabilizacija su vrhunski, mogu misliti kako je na tim novijim modelima.

11 Likes

Treba mi za ovako nesto , video sam da imaju fore kao i da stoji na grudima ali mi se to ne svidja, ovakav fazon kao na glavi sto stoji. Sad koji uzeti sta i kako , bukvalno se nisam nikad susreo sa tim niti interesovao do sad.

Jedva cekam da vidim klip gde te nokautira random lik :laughing:

1 Like

To tesko :joy: Mada ako je u svrhu klipa da drugom ulepsa dan, zasto ne :grinning:

2 Likes

Pa lepo kaze, one od 20-30 sec, pa vise puta

https://www.amazon.de/GoPro-HERO12-Accessory-Pack-Rechargeable/dp/B0CGML5GYT/ref=mp_s_a_1_3?crid=YL4SDOO2V8O8&dib=eyJ2IjoiMSJ9.N7zXkq1ssdFpkgxTaHeKqV4QGNmyTpy3GPLSR3LVaeN93n_yCz0qy5ocGE1nW35r9PjB0qOZGSFEh-vGMP7e5RO1q5d8Wa49fKei-KcfuMOX2fFdFajJXZVfy_DETWce4ixoZiR0wap-0lbouRcKKvd0Qq42okEvfHoqWWqqQK206YjeNaYHo_u5TkQkRaK3bASHqe79k_IZkvpRcT8NYA.jlXSWwyxsKG3P1-9QiuftS5gSTVSGDejR3OvKH6bkx4&dib_tag=se&keywords=gopro+hero+12&qid=1714666576&s=ce-de&sprefix=gopro+hero%2Caps%2C142&sr=1-3

Nasao sam paket u nemackoj kod drugara, veceras cu bas ispratiti recenzije jer vidim da ima konkurent DJi neki takodje

DJI Osmo Action 4 ti je ekvivalent GoPro 12-tici.

Po meni je Action 4 bolja opcija zato sam se odlucio za nju jos sam uzeo Adventure paket gde dobijem punjac za 3 baterije, rig-ic, drzac itd itd.

Da video sam da ljudi govore o ove dve kamerice, sad zasto konkretno mislis da je bolji? Koja je razlika u ceni? Potrazio sam bundle za taj model i nisam nasao ovo sto ima gopro, za glavu sto mi najvise i treba. Ovo je prvi put da trazim ovako nesto i gledam sto vise informacija, zasto da ili ne kupiti jedan od ova dva uredjaja. Hvala sefe :facepunch::facepunch:

Ima veci senzor pa je u nocnim uslovima malo bolja, baterija se daleko brze puni i daleko duze traje. Veoma su male sanse za overheat za razliku od gopro-a koji je katastrofa po tom pitanju, moze dublje da se potopi nego go pro, touch radi i na prednjem i na zadnjem ekranu, kad snimas uvek imas live na app-u na telefonu pa mozes da kontrolises kameru. To gopro nema, jedino ako nisu dodali u skorije vreme tu opciju. Sto se tice modova tu je jedino gopro u prednosti jer cini mi se ima 5k ili tako nesto dok Action 4 nema.

Sto se tice kacenja top je jer je na magnet i bukvalno za menjanje pozicije ne treba vise od par sekundi za razliku od go pro gde moras da odsrafis, zasrafis.

E sad za vo sto bi ti hteo mislim da bi ti ova opzija vise odgovarala jer vrlo lako mozes da skines kameru promenis podesavanja i vrstis je nazad, cak npr moze neko sa strane putem app-a da to radi umesto tebe.

Sto se tice tih dodataka imas na aliju koliko hoces, a cak ako ti treba taj za glavu mozes da uzmes zasebno go pro i nakacis Action 4. Univerzalna je sirina adaptera za kacenje.

Sto se tice razlike u ceni kod nas ciste kamere mislim da je razlika oko par hiljada, oko 60k su, dok ovi bundle-ovi su 70-80 zavisi da li naleti neki popust. Ja sam ovaj moj uzeo i Comtrade-u na akciji za 72k.

Ma nikad nisam porucivao sa Alija, ja sam nesto zapeo za GoPro al ne znam zasto, dosta ljudi negativno pise za ovaj model al ja opet mislim pa jbt mora biti kvalitetno. Za bateriju sam procitak drugacije za gopro u poredjenju sa tim modelom mada ja nikad duze ne bi snimao. U nemackoj sa onog linka sam nasao taj bundle za 450€ sto kod nas kosta 70k , pogledacu svakako jos recenzija i svega ali mi je drago da sam dobio povratne informacije od ljudi iz prve ruke.

I ja sam mislio isto. GoPro sam meracio od 8ce ali nikako se nije poklopilo da ga uzmem i ove godine odlucim, pa ja mislim da sam sve klopove i sve moguce testove pogledao i procitao i ipak se odlucio za Action 4.

Cak i sad kad bacim oko na neko poredjenje, a malopre sam bas procitao zbog te rezolucije u pitanju je 4k na Action 4 i 5.3k na GoPro ipak kazu da je za taj neki ulaz u sve to daleko bolja opcija ici na Action 4.

Ja sam licno zadovoljan i nemam zamerke. Taj bundle sto sam uzeo je top sa 3 baterije i svojim kucistem koji je ujedno i fast charger. Taj magnetic lock je pobeda za kacenje.

Meni licno treba kamera za snimanje voznje, da to moze da bude svuda oko kola kaceno i da mogu da iz auta u toku voznje preko telefona pratim.

Takodje moze da mi posluzi dok fotografisem da je nakacim na aparat pa da uporedo i snimam neki timeline.

1 Like

Posto vidim da ne dolazi sa micro sd karticom od koliko memorije je dovoljno da se uzme? Sta ti koristis?
Vidim da je 512gb 65€ , a kod nas bolje i da ne gledam skoro pa duplo.

Najverovatnije cu uzeti GoPro 12 Hero Bundle , razlika u slici je pod vodom primetna ali ne sad nesto nenormalno da kazes jedna je bolja od druge. Svakako DJi bas svi hvale , da ima mozda bundle kao ovaj sa dodatkom za glavu uzeo bi.

Ja sam uzeo San Disk-ovi Extreme od 512GB. Nasao sam je na nekoj akciji, plus sam bodove za popust ali su paklene cene kartica ovde. Kao od cistog zlata da su.

Sve u svemu zavisi koliko hoce dugo bez prestanka da snimas i koliko cesto ces da cistis karticu. Ne bih isao ispod 256GB, a ako imas solidnu ponudu za 512Gb onda definitivno nju.

Obrati paznju na brzinu. Nemoj ici ispod Extreme kvaliteta kartica i tih vrzina. Mislim da je ono 190-200 mbps zapis i citanje. To je vazno kod njih.

https://www.amazon.de/-/en/SanDisk-microSDXC-RescuePRO-Smartphones-Transfer/dp/B09X7DQJQL/ref=pd_aw_fbt_img_m_sccl_1/262-9321185-4514246?pd_rd_w=uC2Ap&content-id=amzn1.sym.4c089f51-a64c-443d-b848-e41c6aa7e6ba&pf_rd_p=4c089f51-a64c-443d-b848-e41c6aa7e6ba&pf_rd_r=Z8SPSXEEYJ84M2Z80Z9D&pd_rd_wg=Sm2yC&pd_rd_r=c6d8b917-a9b4-464a-8468-17f985d2d11a&pd_rd_i=B09X7DMBVF&psc=1&th=1

Ovaj ima u ponudi.

Tako da bi sve zajedno izaslo 500€ gore dole ovaj paket.
Sto se snimanja tice, kao sto sam rekao 20 sec po klipu, naravno nekad bi i eksperimentisao i isao na duze staze da vidim kako sta funkcionise. Ono sto jos nisam pitao je za prebacivanje istih i edit kao i punjenje baterije, video sam da GoPro ima u sebi da sam edituje i slozi klip po klip, ako ima za Pc neki prost program za takve stvari, sibni :slightly_smiling_face:

To ti je odlicna kartica, sledeca serija SanDisk-a samim tim je i brza nego ova moja.

Kako funkcionise prebacivanje i punjenje za GoPro ne znam. Za ovu moju punenje ide tako sto izvadim bateriju u stavim u kuciste, a za prebacivanje moze na telefon preko app-a ili sd pa u laptop.

Za edutovanje koristim Premiere Pro jer preko njega mogu sve i da seckam, pakujem, muziku da dodajem i da radim post-process. Sam program je malo konfuzniji za rad dok se ne naviknes i veoma je tezak za hardware. Moj laptop se ponekad poprilicno bori kad treba da uradi export klipa.

Sto se tice nekih prostijih programa znam da Wondershare ima neki program za to. Cini mi se da se zove Filmora.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-pro-plus-2023-mit-sd-adapter-micro-sdxc-speicherkarte-512-gb-180-mbs-2871907.html

Ovu sam nasao na popustu , tj drugar pa sam porucio. Vidim da je dobra kartica , nadam se da nema greske :slightly_smiling_face: