Qatar 2022

Veliki rezultat kengura. Svaka im cast. Kakvo razocarenje Danaca, svega 1 bod.

Da po meni Danci uz Meksiko definitivno glavno razocarenje prvenstva zasad , ajde Meksikanci su jos imali tesku grupu , ali Danci su imali grupu maltene kakvu su samo mogli da pozele i na kraju uzeli samo 1 bod.

Mislim da niko nije ocekivao da Australija moze da prodje u nokaut faza (pa verovatno ni oni sami), svakako najvece iznenadjenje dosad iako je po meni verovatno Tunis malo vise zasluzio prolaz ali ok, Australijanci su odigrali najbolje i pobedili kada je bilo najpotrebnije.

Inace ja mislim da je sramota za nas i nas fudbal da jedna Australija (koja uopste nije neka narocito fudbalska nacija niti ima neku bogatu tradiciju u tom sportu) u ovom veku vec drugi put igra nokaut fazu na Svetskim prvenstvima , da Japan na poslednjih 5 Mondijala (od 2002. pa na ovamo) je 3 puta igrao nokaut fazu, da recimo Juzna Koreja na poslednjih 5 Mondijala ima cak i jedno polufinale kao i jednu ucesce u 1/8 finala , da recimo Amerikanci na poslednjih 5 Mondijala na koliko su ucestvovali u ovom veku (propustili su samo SP u Rusiji 2018) cak 4 puta su prosli grupu (a 2002. stigli i do 1/4 finala) , znaci te neke zemlje koje u fudbalskom smislu nam nisu bile ni do kolena (kada je u pitanju fudbalska kultura i tradicija, igracki kadar, renome igraca, kvalitet, itd) a da mi grupnu fazu nismo prosli jos od Francuske 1998-me , ono bas porazavajuce za nas i nas fudbal.

Lukaku zapečatio sudbinu Belgije. Toliko propuÅ”tenih Å”ansiā€¦

Ogroman rezultat za Maroko. Svaka cast.

1 Like

Preozbiljan rezultat. U grupi sa polufinalistom i vice Å”ampionom sveta iz 2018. proći kao prvi, fantazija. Nadam se da su naÅ”i barem malo ispratiliā€¦

Verujem da su nasi svi gledali sem Vlahovica. Taj ima preca posla :joy:

Bravo kockasti , iskreno drago mi je zaista da su prosli, Belgijance ne volim nesto, nekako su mi onoā€¦Hrvati su mi svakako zanimljivija i pre svega emotivnija ekipa, a i ipak su predstavnik neke nase skole fudbala i naseg podneblja.

Imali su i srece ono sto je Lukaku promasio ali opet imali su i oni dosta lepij akcija i sansi (pa su u izvesnim momentima srece imali i Belgijanci) , negde sam procitao komentar da dzaba ti trud i borbenost u fudbalu ako nemas talenta, znanja, kondicije i srece, a Hrvati su imali sve to danas.
Poseban utisak na mene je ostavila ta stalozenost i mirnoca u igri i ta pas igra , kako su vrlo lako uvek pronalazili resenja i slobodnog igraca, kombinovali su kao da igraju mali fudbal , zaista svaka im cast.

Belgijanci ni blizu one ekipe iz 2018-te, sa druge strane Hrvati isto ne deluju tako jako kao u Rusiji, fali im tu dosta igraca iz Rusije, doslo je do relativne smene generacije ali neki mladji igraci su zaista pokazali kvalitet i da se na njih moze racunati u narednom periodu (ne mislim samo na ovu utakmicu vec na citav period od poslednjih par godina) kao sto su Gvardiol, Sosa, Juranovic,Kovacic, Vlasic, Bruno Petkovic, Livaja i da imaju i buducnost i da njihov fudbal nece mnogo pasti nakon odlaska jedne generacije ā€¦ali opet vidi se koliko im Modric i Perisic i dalje znace, Modric komotno moze da igra i na sledecem Svetskom prvenstvu, realno i dalje jedan je od fizicki najspremnijih igraca na prvenstvu .

@MladenVR

Istina zaista neverovatan rezultat za Marokance, mada ja sam i pre prvenstva govorio da imaju kvalitet i da za razliku od ostalih ekipa iz te arapsko-persijske skole fudbala imaju veoma dobar ofanzivni potencijal i neigraju defanzivno.
Imaju napadace kao sto su Zijeh iz Celzija, En-Nesiri iz Sevilje, Hamdalah koji je u Saudijskoj Arabiji za Al Nassr postigao 77 golova na 74 meca, onda mladi Valid Kedira koji je ove sezone u Bariju postigao 9 golova na 12 utakmica u italijanskoj Seriji B, takodje tu su Abuktal i Bufal koji igraju za Tuluz i Anzer i standardni su u francuskoj Ligi , onda Zarouri iz Barnlija, Ezalzolu iz Baeselone (koji je doduse trenutno na pozajmici u Sevilji) i uglavnom su svi mladi, brzi, znaju da igraju i zeljni su igre i dokazivanja, tako da bas i pred prvi mec sa Hrvatima rekao sam da ce to biti bas tezak mec za Hrvate i da ce morati bas ozbiljno da se pomuce i oznoje dupe ako zele da dobiju Maroko.
Opet i iz veznog i zadnjeg reda pogledaj recimo klubove u kojima igraju njihovi igraci , ono PSG, Bajern, Fiorentina, Sampdorija, Besiktas, Vest Hem, Standard iz Lijezaā€¦samo i po klubovima gde im igraju igraci i cinjenici da su na prvenstvo poveli cak 8 napadaca jasno je bilo da se radi o jakoj i ozbiljnoj ekipi.

Zasad Maroko i Australija najprijatnija iznenadjenja turnira, najvise razocarali Danci, Belgijanci i Meksiko zasad,nazalost meni uvek jako dragi Urugvaj igra dosta slabo, videcemo sutra sta ce biti protiv Gane , svi se secamo onog ludog 1/4 finala 2010 iz Juzne Afrike. :wink:

Ja se psihički spremam za meč izmedju Japana i Å panije i držim palčeve da se Japanci ne vrate u zemlju izlazećeg sunca nabuÅ”eni. :sweat_smile::crossed_fingers:

U najboljem slučaju izgubiće minimalnom razlikom

I meni su gotivna ekipa ali mislim nazalost da tesko mogu dalje i da su svoju veliku priliku prokockali protiv Kostarike , to su bas ozbiljno usrali motku, realno Spanija nije tim za vadjenje (pogotovo kad ni oni jos nisu bas sigurni).

Španija i sa podmlađenom ekipom veoma respektabilno igra a Japan kao da je sa Balkana ekipa izgorila u pobjedi njemačke

A brate baÅ” sam se razočarao kad sam gledao tu tekmu. JoÅ” Kosta Rika niÅ”ta nije pokazala u toj utakmici i jedan jedini napad i jedan jedini Å”ut su pretvorili u gol. Japanci na aparatimaā€¦
Ja navijam za drugo iznenadjenje u njihovoj grupi, prolaz Kosta rike i Japana :grin:

Pre bih rekao kida ali ok

I ja , bilo bi zaista sjajno, ali nazalost tesko. : (

1 Like

Da vidimo da li ce Spanci da nameste sebe, izbegnu u Brazil i da gurnu Japan na prvo mesto zbog 1/8.

uh ova teta pomocni sudija deluje zajebano. :grin:

Nego, prvi put vidim na svetskom da je kompletna sudijska postavka, pripadnik lepseg pola.

kul. :smiling_face:

Jeste, na tom mecu je prvi put u istoriji.

Mislim da je ona vec sudila u LS.

1 Like

Ajmo nasi.

image

5 Likes

Kako bese vi ono kazete ovde?

2 Likes

image

1 Like