PSVR

Pocetak Souls Projecta, ne deluje kao da je kretanje preko Move kontrolera toiko veliki problem, ali pred kraj strima prvog dela ima jedan nezgodan bug sto znaci da nije jos ispoliran.

Neverovatno da igra podrzava gamepad u flat varijanti, al ne u VR-u. Ne razumem njihovu logiku, a vidim ni da originalnim developerima nije bas jasno.

Igra me svejedno privlaci, aj videcemo. Slutim da ce taman kad je kupim i predjem patchovati ds4 support, jer je besmisleno izostavljen.

Barem igra nema borbu, koliko shvatam? U tom slucaju bangavo kretanje uz pomoc, jel’te, ‘move’ kontrolera (o ironije) mozda i nije tako lose.

Ovo bi moglo da bude interesantno iskustvo u VR ako odrade posao kako treba. :slight_smile:

Joj. Moj instinkt je da ce ovo da flopuje debelo. Al ajde da im ne slutim na zlo.

Archangel je oko 20e na Australijskom storeu, ali zbog zaokruzivanja kodova bi kostao vise.

https://store.playstation.com/#!/en-au/games/archangel/cid=EP2397-CUSA09220_00-ARCHANGELVR00001

Ne znam, meni to izgleda dosta slabo. Radje bih za te pare uzeo nesretni Solus. Citam juce thread, izgleda da imaju problema (koje nije lako resiti) kad se upravlja dzojpedom a gleda kroz vr. Pih.

i sad ovo:

8k VR ??! A kad pokreneš…

Koga ne mrzi, nek pogleda… VR rukavice.
Dosta toga novog i revolucionarnog će biti implementirano u VR.
Ako opstane kao proizvod.

2 Likes

Posle svega testiranog u VR, smatram da za VR još nisu potrebne rukavice, već način kretanja koji bi približio sve realnosti. Recimo najveći problem do sada je upravo u statičnosti igrača, što izaziva mučninu. Kada bi se napravilo drmusanje tela kod vožnje kola/aviona ili kretanje na nekoj ploči u 360 stepeni (tipa trake za trčanje, za ovo imaju koncepti i test uredjaji, ali daleko je od komercijale) za igre koje traže FPS kontrole, bilo bi daleko manje mučnine, a plus bi kilogrami išli dole :slight_smile:

Ovako će samo povećavati rezoluciju za sledeću generaciju, ali srž problema neće biti ispravljena.
Ja i posle godinu dana korišćenja i dalje imam problem sa mučninom. Doduše nisam preterano aktivan sa korišćenjem VR-a, ali opet nije ok da tako bude.

Uh, to je zabrinjavajuce. Toliko o navikavanju na VR.

Mozda ne moraju da se prave komplikovane sklopocije poput traka za trcanje. Sigurno ima nacina da se stimulise srednje uvo sinhronizovano s desavanjima na ekranu. U teoriji to bi moglo da eliminise mucninu, poveca imerzivnost bez previse troskova.

*dan kasnije razni developeri se sjate na XBR, kazu ko je ovaj n00dle, pa kako se samo mi toga nismo ranije setili!!! Sve pare sveta pljuste po meni, napustam posao i posvecujem se putovanjima po svetu.

Ja se na stimulaciju srednjeg uveta ne bi potpisao. Dovoljno mi je to što su mi stakla od VR-a tik ispred očiju, pa se plašim i da to može da utiče na vid usled dugotrajnog korišćenja, još ako se nekim slučajem desi oštećenje okulara kao kod standardnih naočara, eto ti lepote, a da nisi ni svestan.

Još je sve pipavo što tiče VR, ali barem je drugačije od svega ostalog i u malim dozama je više nego ok :slight_smile:
Ima tu puno stvari da se upegla i jako puno zavisi od same izrade igre. Recimo da na Scavenger-u iz VR Worlds-a, mi stomak nije radio iako je opak po izvodjenu i menjanju perspektive, a Rigs me upropastio. Battlezone nista, a Driveclub odmah tražim najbližu kofu i imam zeleno lice.

Isprva sam mislio da ako ima više akcije, to nema vremena za obraćanje pažnje na mučninu, ali se kasnije ispostavilo da nije tako :frowning:

Videćemo šta budućnost donosi.

Promo spot posle godinu dana VR-a, nije lose, 100 igara, mada daleko od revolucije koju smo ocekivali.

1 Like

Ni 1080ti u sli sa i9 procesorom nece moci da pokrene ovo da lici na nesto

Eh, meni je hajp zamro skoro u potpunosti. Juce sam “usao” u Driveclub i bio u fazonu meh.

Sredinom septembra otisao na more, vratio se izasla FIFA i od tada sam samo odgledao par filmova u VR-u.

Investicija od 500+ evra…

Sony je sam kriv…samo neke demo naslove izbacuju sa po sat gameplaya

G29+PSVR+Driveclub? Would love to feel that tho

Feel je kao kod oftamloga ako nosis cvike, ja ne ali su mi pricali da je identicno. Mutno… :wink:

Al’ ne treba ti G29 jer se koristi ziroskop dualshocka.

Tjah pomirio sam se unapred da su pare bacene, would do it again jer je osecaj ipak unikatan i neponovljiv. Nisam jos ni presao Resident Evil i jos par vecih naslova, a cekaju se i Doom, Skyrim, Moss… I licni portabilni bioskop je mnogo cool. Ne bih ga prodao (osim ako ne izadje unapredjena verzija), ako nista drugo, samo zbog filmova!

Koleginica koja sedi pored mene je toliko stukla u Hurgadu gde su je nedelju dana cuvali naoruzani strazari.

1 Like

Investicija za kolekciju instagram fotki nikad nije promasena :smiley:

2 Likes