PS5 specifikacije objavljene! Mark Cerny otkriva PS5 system architecture - 17:00 - sreda 18. mart

Hm, sve je moguce, postavio je bas dobre temelje za GoW. Njegova uloga je verovatno vise u nekom idejnom smislu, savetodavna, a vec je hintovao da imaju spremne “ideje” za jos 5 nastavaka, materijala koliko hoces. Za mene su Santa Monica i ND bogovi industrije trenutno, niko im nije ravan, ni CDPR ni Rockstar.

Ali on na GoW radi od samog početka, od 2005. Kontam da posle toliko vremena čovek njegovog kalibra želi da uradi i nešto drugačije, umesto da bude zakucan u jednoj temi. Pre bih voleo da vidim nešto novo od njega.

Osim sto dele istu temu, nove GoW igre nemaju mnogo veze sa starim, kako je studio sazrevao tako se promeila i prica, koja je vise fokusirana na roditeljstvo, a ne na buntovno divljanje protiv autoriteta (bogova) koje je bilo cool dok su bili mladi, trendovi u industriji su odbacili fiksnu kameru i insistiraju na open world-u i hubovima u odredjenoj meri. Igra iz 2018 je remek delo i fenomen. Ali mozda studio oseca potrebu da pokrene jos neku fransizu, kao sto ND razvija Last of Us i Uncharted.

Možda mu je silent hill bio najbolja igra koju je igrao i hoće da napravi ono što mu je u tom serijalu nedostajalo…

Ima neki suludi spisak želja/nagadjanja kopji se vrti po netu, tipa šta bi trebalo da izadje sa PS5, a šta u nekom kraćem vremenu po izlasku konzole planirano kako od Sony studija, tako i od 3-rd party studija.

Lik iz video-a je skupio sve na jednom mestu, pa pogledajte:

Epic je baš glupavo zakuvao celu ovu priču oko UE5 demoa. Umesto da su lepo i transparentno rekli kako radi na kojoj platformi, oni su u fazonu, sačekajmo 2021. godinu pa ćete se i sami uveriti kada endžin bude dostupan svima u previewu. Čudno radi njihova klackalica o otvorenosti…

Verovatno fake ali dobro ja jedva čekam novog hitmena…

1 Like

Ovo je Apple level reklamiranja lol

1 Like

Nije problem glasnoća nego posebne slušalice da bi zaista čuo taj spektakularni zvuk.

Zar Sony nije već sa PS4 imao 3D zvuk? Koliko se sećam svaki put si imao utisak da leti helikopter kada igraš igru, uz uncharted je i imalo smisla ali šta će helikopter u skandinaviji dok Kratos mlati sekirom🤔

1 Like

Imali su, svi imaju neki oblik 3D zvuka, samo Sony sada ovo gura kao bitnu stavku za PS5, novi bolji 3D zvuk šta već. Realno, možda će 95% korisnika PS5 ovo zaista i iskusiti.

To sam ja resio tako sto sam imao monitor za deciju sobu. I pored standardnog zvuka ima i nekoliko dioda koju sluze kao vumetar… pa vidim kada krenu da trepere sve vise i vise. Onda znam da je panika. :grinning: tako da monitor uz ekran i ono gledas na to kao da je energija u igrici :wink:
Ma da su moji prerasli to pa sada ako im nesto fali mogu sami da izadju iz sobe i traze.

Ako imas starog debeljka ili pro u dosta igara imas utisak da leti helikopter, mlazni avion, da zena usisava kucu …

Da vam dam jedan koristan savet - Ako ocete bolji zvuk kupite bolje zvucnike,tv,soundbar,slusalice.

da da…kad je @umnjak u partiju tačno znam na čega misliš…

3 Likes