PS5 specifikacije objavljene! Mark Cerny otkriva PS5 system architecture - 17:00 - sreda 18. mart

Ne znam zašto to šuška se, prošle godine nije izašao novi AC tako da ove godine 99+% :smiley:

Navodno bi mogao da bude najavljen u narednih nekoliko dana.

Danas studiji outsourcuju sve zivo. Kina, Indija, cak i Srbija (oni momci u novom sadu, kako se vec zvase), imas gomilu pametnih i talentovanih ljudi spremnih da stancaju sadrzaj za manje novca od skupih zapadnjaka.

A sta ne mogu da outsourcuju, skeniraju. Jak engine vec imaju. Univerzum im je verovatno 70% proceduralno generisan.

To bi bila moja teorija kako je moguce izbaciti dzinovsku AAA igru za manje od pet godina.

1 Like

Ja sam generalno planirao da uzmem novu konzolu u prvih mesec dana od izlaska, ali mislim da je to za sada sve manje verovatno… Kada obrnem i okrenem, sve je manje-više isto… Jedino što me zanima je fifa, a mislim da ću to ove godine kupiti za PC… Inače da je FIFA na steamu, kupio bih je i prošle, jer me užasno nervira onaj origin…

Kod nas se uvek najvise iplatilo uzeti posle 1god. Taman izadju igrice nove i sverceri ih nabave dosta pa cema bude realna.
Da sam preko uzeo bih prvi dan. Em bolja cena em bolji standard pa i ako igras neko vreme atare igrice barem izgledaju bolje.

Ja samo cekam da MS i Sony otvore preorder. Pare spremne. Kad ce vise novembar…

2 Likes

Verujem, isto bih uradio. Narucim odmah i zaboravim. Samo neka se pojavi jedan dan pred vratima :grin:

2 Likes

Takodje, mada kod nas taj preorder nesto ne radi, ali bice preko XBR shopa.

2 Likes

Ja mogu da trknem do mađarske i donesem… Ali jbg, i dalje bar za sada ne vidim neku poentu…

1 Like

Ma niti znas cenu niti mozes ono kao tamo platis odmah preko kartice i ne razmisljas.
I onaj osecaj kada dodjes sa posla a ispred vrata te ceka neki paket… neprocenjivo.
A da ne pricam da ce sigurno biti dosta skuplje nego preko.

1 Like

Od svega stoji jedino da ne moze preko kartice, ali to je najmanji problem. Cena me ne interesuje, kao da ce me u zivotu spas’ti 100e gore-dole, shut up and take my money za obe konzole. :slight_smile:

Bolje odma uzeti next gen a staru konzolu prodati dok ima kakvu takvu cijenu a nove konzole neće pojeftiniti minimalno godinu

1 Like

Apsolutno se slažem.

Doduše mene još uz ovo kopka da li će stare igre dobiti neka unapredjenja. Za sada se zna da ako igra ima otključan frame rate, postoji velika verovatnoća da će instant imati više frejmova bez da išta diraju. Ako se na to može lagano da doda pacth za veću rezoluciju i neke efekte, možda onda i ima smisla da se igraju igre sa stare generacije u unapredjnom stanju na novoj konzoli, koje do tada nisam igrao.

Sve ostalo mi nije zanimljivo, jer znam sebe, nešto što sam prešao, nikada ne prelazim drugi put. Mora da bude baš izuzetna igra. Od ove generacije samo sam Witcher 3 pokrenuo drugi put, a razlog je bio u DLC-ovima.

Siguran sam da igre koje mogu da se igraju u nedogled, kao što su na primer MP igre, vredi nastaviti i na novoj konzoli, do izlaska novih MP igara koje će ih zameniti, ali što se mene tiče tu je neka granica prihvatljivosti starih igrara sa moje strane. Jednostavno hoću novo, brže, lepše, bolje, zbog toga i kupujem novu konzolu.

1 Like

https://youtu.be/bezfL6e3Zag
Na xbox-u je moguće neznam za ps5

1 Like

Upravo ovo sam i imao u vidu.
Ostaje da vidimo da li i PS5 radi na istom principu, a logično bi bilo da radi.

1 Like

Moraće na neki način da prate ms i vrlo je moguće da će biti ovako nešto slično

Moguće da je to nešto što je ms radio samo sa sebe. A isto tako možda Sony uskoro uradi pa dođe kao update…

What? :smiley:

2 Likes

Sundjer Bob je novi 3D platformer:

Meni je toliko odbojan sam lik i delo pomenutog crtanog filma, da će me to verovatno odbiti od igranja ove igre, što je šteta, jer volim ovakav tip igara, a i moji klinci uživaju u njima.

1 Like