ps4gamesharing

Drugari,

Pokrenuo sam svoj sajt za share-ovanje **ps4gamesharing.com

**

Ideja mi je bila da u stvari primarno napravim sajt za trejdovanje igara, gde bih za neku malu nadoknadu odrzavao servis za one-click-trade, sto bi bila alternativa dogovorima poreko foruma. Izgleda da ne zele svi korisnici da ulaze u pricu sa “nepoznatima”. To je ipak stvar poverenja i koliko neko zeli da se socijalno angazuje, a za strance je i jezicka barijera da se dogovaraju preko nasih foruma… Zbog toga sam dosao na ideju da probam da napravim neki make it easy sajt, za ono sto vec postoji na Razmena igara forumu. I tako je nastao ps4gamesharing za jedno popodne editovanja gotovog templejta shopify ecommerce platforme.

Pre lepe biblioteke igara za trade, potreban je userbase sa ps4gamesharing email adresama kako bih mogli da kontrolisemo promene sifara i onemogucimo fraud, pa ce u pocetku da idu samo share slotovi, dok ne vidim koliko se ovo zezanje uopste isplati… A i neka ideja mi je da se za kupovinu vrte nove igre, a za trejd malo starije. Svakako, sve ideje i sugestije su vise nego dobrodosle!

Dugo sam lomio glavu da li bi ovako nesto uopste imalo smisla pored foruma za razumenu i kupujemprodajem i stajaznam, jer transakcioni fee koje uzimaju shopify i paygate i mesecna pretplata za shopify rate plan, verovatno ce “pojesti” proviziju pa nisam siguran da cu moci da konkurisem sa cenama. Primanje uplata iz inostranstva je pakao u srbiji. Za pocetak, iskopao sam neke jeftine igre, pojma nemam gde bih mogao da nadjem jeftinije PSN kodove, kinezi na Alibabi su potpuno mutavi i nekooperativni, tako da jos dosta toga visi u vazduhu.

Bice zeznuto ishendlovati ordere, redoslede skidanja i aktiviranja, sve ce to morati rucno da se vodi u nekim excel tabelama… ali je cela ideja da za krajnjeg korisnika sve bude maksimalno olaksano.

Mislim da ce sharing grupe preko Razmena foruma, i dalje verovatno za vecinu biti primaran nacin deljenja, jer na kraju krajeva postoji i fleksibilnost u raspodeli cena, moze da se trejduje bez provizije doduse uz malo caskanja i cekanja, i Magic Master sve to zaista jako lepo organizuje.

Predlazem da ugrabite ove jeftine fantome, a onda i nosioce i guestove za ovih par igara koje su sada u ponudi. :wink:

p.s. Verovatno cu vas malo spamovati i preko fejsbuka. :smiley:

I ovo je, za sada, test faza. Muzicke zelje se podrazumevaju…

Ideja ti je dobra,da li ces uspeti pokazace vreme,a ja ti zelim puno srece i zivaca da to realizujes…btw stavi i cene za nosioce i guest-ove…

Stavljene su, samo ne mogu da ih jos prodam dok ne prodam geustove. Mora ovako, za pocetak. Kada kliknes na igru, vidis koliko kosta i nosilac i guest.

Svaka cast
Dobre su cene za nosioce i fantome

Daj ubaci Driveclub da uzmem nosioca, ako može :slight_smile:

Sent from my D6603 using Tapatalk

Moze neko da mi objasni sta se tacno dobija shareovanjem tih igara , igranjem kao phantom i sve ostalo nemam ps4 pa mi nista nije jasno posto su cene mnogo jeftinije nego da se igrica kupuje na fizickom disku ili digitalno :stuck_out_tongue:

Pre dugo sada za objasnjavanje… :D, ali evo ti tema, lepo procitas i bit ce ti nadam se malo jasnije:

http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=9621

pa idi na sajt i procitaj

http://www.ps4gamesharing.com/pages/what-is-game-sharing

Hvala na odgovorima sad mi je malo jasnije :smiley:

danas sam pazario ps4
ja sam in za sharing

Druze ti rece da ti cene nece biti konkurentne?Koliko vidim na nasu srecu, to bas i nije tako. :party:
Ali me zanima, jel to trenuto tako ili planiras da ove cene odrzis koliko god dugo je to moguce?
Pitam jel imam jos do plate, a pazario bih igricu pa reko da vidim jel imam cemu da se nadam? :smiley:

Odlicna ideja,odlicne cene. Srecno!

Koji se nalozi kupuju? US/EU…? Ja koristim US, pa me interesuje da li mogu npr. da kupim EU igram? I npr. kasnije kupim dlc… Da li ce raditi?

DLC i igra moraju biti na istom regionu, a ti posle mozes da pristupis tom sadrzaju sa bilo kog naloga.

Juce sam zavrsio prvu (namerno kazem, jer definitivno ne i posledju) saradnju sa Mariom. On je ovde dobro poznati clan, tako da necu reci nista novo, ali smatram kao neku potrebu da dodjem ovde i kazem da je malo reci da sam prezadovoljan saradnjom, pocevsi od cene preko njegovog odnosa sa kupcem (bez obzira sto me poznaje), iznenadjujuce brzim obavljanjem svega sto ide uz share itd.

Ponovicu i ovde sto sam njemu rekao, a to je da je nasao sigurnu musteriju za buduce, s tim sto cu gledati da dovucem sto vise ljudi koje znam sa PSN i da mu izadjem u susret za sta god je potrebno. Ne bih zeleo da zvuci kao neki formalni izraz, ali mu zaista zelim da progura pricu koju je naumio, jer podrzavam svaku inicijativu ovog tipa. Samo napred! :da:

I mene zanima Driveclub +1

Problem sa Driveclub-om je sto sam hteo da nabavim po najnizoj ceni (plus UK edicija) ali je specifican po tome sto, kada se kupi full upgrade Plus verzija, istice kada istekne i plus. Driveclub je jedina igra na svetu, od kada postoji Playstation Plus, koja jednom kada se kupi po discount ceni njeno trajanje vezuje za trajanje pretplate. Tako rade samo potpuno “besplatne” igre.

Videcu jel je moguce nabaviti po nekoj povoljnijoj ceni, po Magic Masterovim cenama od 7000 din za share nema smisla da se i ja nadmecem i to nece nikome doneti koristi. Svaka cast coveku, sve o njemu najbolje mislim, ali sam imao drugacije ideje a ne da dampujem za 100 dinara nize.

Za sada, nista od sajta jer payment gate, nakon silnog maltretiranja i cimanja, nece da mi odobri uplate jer “tu vrstu biznisa” blokira njihov content provider, a 2Checkout je jedina dostupna opcija u Srbiji preko Shopify platforme. A maltretirali su me prvo da podignem sajt da bi uradili review, pa da pisem refund policy i gluposti, da bi me na kraju od*ebali. Da vas ne zanamaram vise, natezem se sa njima vec nedelju dana i moram da trazim drugo resenje. Tako da mi je sajt prakticno beskoristan, i morao sam da se okrenem (privremeno) klasicnim share varijantama. Ideja ostaje, ali je realizacija nemoguca… za sada. Dobra stvar je sto ja ne verujem u nemoguce. :slight_smile:

Javljam za Driveclub ako nesto bude bilo… izvi’nte na cekanju.

Imas kolega DC na Hrvatskom Store-u za 269kn sto ti dodje 40$, znaci full igra, neovisna o ps plus-u…

Mali apdejt u vezi poslednjih desavanja na polju gamesharinga ovih dana. Inicijalna tura slotova se rasprodala preko Razmena foruma bez problema, kao i par dodatnih grupica, ali su posle toga vrlo brzo uletela jos dva preprodavca, tako da se prodaja igara na popustu preko foruma verovatno nece bas mnogo isplatiti usled vece ponude od potraznje. Zarade nema, usled male marze, nedostatka interesovanja za neke igre i slotove koje sam unapred kupio a niko nece (Knack, proklet bio), problema sa redeemovanjem vaucera zbog cega sam ljudima morao i da vracam pare, moras da cimas ljude da uplate ili su oni previse nestrpljivi pa tebe cimaju, ulecem kao fantom gde moram, konstantnog ispaljivanja ljudi koji izlaze iz grupa kako im se cefne, klinaca koji obecavaju da ce mama da uplati pa nista, rasprodaja koje mi poremete regularnu cenu, pa dok sam skontao kako da iskljucim valutne konverzije preko paypala, ne znam ni sam koliko sam tu izgubio. Sve u svemu oko 17 gupa x 3, sa toliko ljudi morate da se cimate, a nizasta. Ima i super kupaca, da ne gresim dusu, tacnije vecina su jako korektni, ali ona manjina malo pokvari. Tako je, valjda, u svakom poslu, a amortizacija gubitaka je moguca samo uz veci obrt ili marzu.

Ispostavilo se da su uplate preko skrill (ex moneybookers) accounta sve vreme zapravo nekako funkcionisale preko sajta. Jedino sto kupac mora da ima skrill nalog. Svakako setback za strane kupce koji su navikli na paypal, ali bolje ista nego nista. Posto sam vec saradjivao sa momcima iz ex-yu na taj nacin, pretpostavljam da nece biti nepremostiv problem da ljudi registruju skrill account. Sa tom nadom reaktiviracu kupovinu slotova po principu uplatis-dobijes, bez cekanja na grupe, sto je bila i inicijalna ideja, a alternativa direktne uplate na racun za domace kupce ostaje. Uskoro ce nadam se i zvanicno krenuti prodaja preko sajta…

Momcima sa XBR-a sam pokusao da obezbedim dobru cenu za Driveclub, a hteo sam da vidim i kakva mi je konkurencija u vidu jednog poznatog sajta CJS-cdkeys koji prodaje PS4 accountove. To se neslavno zavrsilo jer se ispostavilo da prodaju banovane primary account slotove. Posle prilicno ruznih review-ova i srozavanja rejtinga preko trust pilota, odobrili su refund koji cu ko zna kada da vidim na racunu. Malo sam svrljao i po stranim forumima, ebay, svuda vam je kocka ili vise cene. Na zalost, ljudi apsolutno nemaju poverenja u ovaj vid kupovine igara putem deljenja, a sada mi je jasno i zbog cega. Nece ovo biti lako prodati strancima.

Covece. A ja bas htedoh pre neki dan da te pitam kako ide biznis. Stresiram se samo citajuci na kakve sve probleme nailazis, mogu misliti kako je biti usred toga.