PS4/Vita integracija

Kako vam se cini integracija sa Vitom? Manje vise se za to znalo od ranije, ali bi PS4 mogao da udahne nov zivot Viti.

Ja bogami razmisljam da kupim, a cinilo se kao potpuni fail. Ovako, ako striming funkcija bude radila kako treba, u Viti prakticno dobijate future proof konzolicu koja strimuje igre za sve Playstation platforme, pa nisu bitne ni hardverske specifikacije ni kartica od samo 4GB. Plus, kako vreme odmice, sve su vece sanse da je hakuju ali to onda verovatno znaci da nece biti nista od striminga.

Ima da se nadje za 160e sto je presmesno i svrbi me prst da okrenem telefon odem danas i da kupim.

Dake taj striming ce da radi isto kao nVidia shield samo za Playstation. Lepa stvar. Medjutim, Gaikai je servis koji nece biti ogranicen na kucni WiFi. Microsoft moze da ponudi nesto slicno za windows phone ALI jedna velika prednost Sony resenja je u tome sto telefoni nemaju hardverske kontrole i sto se mene tice - 90% igara za mobilne su zbog toga potpuno neigrive.

Kao slag na tortu - umesto da kupujete dodatni kontroler od 50 dolara za PS4, mozete da koristite Vitu…

Naravno i bez svega toga - ostaje da Plus pretplata donosi free vita igre.

Bio sam protivnik Vite. Ali za 160e prakticno dobijem PS4 koji cu moci svuda da nosim i da sa njom kontrolisem PS4. Ostaje bojazan oko latencije i potrebne konekcije za flawless striming kao i pitanje od milion dolara - hoce li se uopste pojaviti killer igre za Vitu?

Iskreno, ja bih sačekao da vidim to u praksi jer je vizija fantastična. Utoliko sam skeptičan jer se o tome samo pričalo a dok se ne vidi konkretan primer/demo naša mašta će samo ludovati. Veliko je pitanje da li će to biti Day 1 servis? Gaiakai je kupljen pre nekoliko meseci i čak da su počeli ovo da planiraju od početka, zar ne bi bilo već nekog rezultata. Bilo bi fenomenalno da su prikazali novi Killzone kako sa PS4 skače na Vitu i obrnuto. Možda su to ostavili za E3? Ko će ga znati.
U svakom slučaju, ja bih sačekao jer verujem da tebe u ovom trenutku više “svrbi” sama vizija nego potreba. A ako ti treba Vita za outside gaming - onda samo napred :smiley: .

Outside gaming mi najmanje treba, bio bi me blam da me neko vidi sa tim :smiley:

Na žalost, ne možeš mnogo naći lepih impresija kod nas o Viti, jer smo “mi” očekivali da Vita bude portabl PS3 što nije, ali daleko od toga da je ****** konzola. Imaš PREGRŠT igara, a da ne pominjem to što su PSP igre totally playable i još bolje izgledaju na OLED ekranu i boljim filtrering-om.

Ja posle godinu dana imam 12 fizičkih igara za Vitu + 5-6 na Viti (digital download) i prosto ne znam šta pre da igram. Igre su fantastičke i full console experience, prosto neverovatno koliko je to jaka mašina.

Killer apps već postoje:

Uncharted je fantastičan,

AC3 Liberations - mnogi kažu da je full blown igra, i mnogo “Punija” od ACIII, kako grafički (verovali ili ne) tako i po gameplay-u, must have vita naslov, ja još uvek nisam počeo da igram punom parom.

**LBP Vita **- najbolji LBP trenutno na tržištu jer je igra stvorena za handheld.

PS All Stars Battle Royale - Igra je predobra tabačina, mnogo mi se više sviđa od npr MK-a ili DOA igre, ili VT, fanstastične kontrole, lag je 0 u MP-u, a može da se igra on the go, kratke partije ali neverovatna zabava.

MotorStorm RC - Isto, prava portable igra, mnogi ljudi imaju preko 30 sati igranja ove igre.

Unit 13 - Pravi i prvi TPS za Vitu, ima odličan coop! Isto odlično za on the go, imaš 30 misija, možeš igrati bukvalno u talasima, nije sada da moraš da sedneš i odigraš sve.

**Everybody’s Golf **- Neverovatno koliko zarazna igra, hard to master, fun to play :slight_smile: iako izgleda kao childish igra, daleko je od toga

Super StarDust Delta - Šta više reći, svako ko voli Geometry Wars i takav tip igara MORA da igra i ovo.

**Persona 4 Golden **- Masterpiece, ovo je jedan od ako ne i najveći sistem seller pored ostalih igara koje sam naveo gore.

Wipeout 2048 - identična PS3 verziji igre, isto savršen MP, odlično za svakoga ko voli ovakav tip igara.

NFS Most Wanted - port sa PS3 verzije, fantastično izgleda, fantastično radi! Open World igra, prva na viti.
Igre koje izlaze ove godine, samo par:
**
Soul Sacrifice **- Ima 4 players coop, ljudi luduju za ovom igrom!

Killzone Mercenaries - full blown FPS, napokon pravi FPS za Vitu, imaće i coop kako kažu i pravi MP. Grafika je… šta reći :).

Toukiden - Omaž MH igrama, isto 4 players coop

Tearaway - Najlepši i najzanimljiviji puzzle platformer u najavi

Gods Eater 2 - Isto nalik MH-u, 4 players coop, fantastična igra sa prelepom grafikom

Pored toga tu su milion sitnih igara koji će ti dati neverovatnu zabavu, tipa Lumines, Escape Plan Velocity (Najbolja PS Mini igra), Knytt Underground (prelepi platformer), Pinball Arcade… Isto tako ostale mediocre igre koje moraš odigrati.

Da ne počnem da nabrojavam neke PSP igre koje vredi odigrati a koje su praktično DŽABE na PSN-u, i PSOne igre isto tako, imaš gemova, neverovatno puno!

Sa druge strane, suvišno je pominjati to za Remote Play i totalna kontrola PS4 sa Vitom, Second Screen fora, kao i ono što se meni najviše sviđa, Vita će moći da se koristi kao drugi gamepad za PS4! Svakim developerima je izrazito “naređeno” da urade Vita mapping svojih igara kada šalju master kopiju na pregled Sony-u. Kao i moguć Gaikai za Viti! Znači SVE PS1 PS2 PS3 igre na Viti, možeš li da zamisliš koliko će to biti dobro :slight_smile:

Uh, uh, ima tu svasta bogami. Zaboravio si Gravity Rush koji me jos i najvise zanima!

Jao da, Gravity Rush je must play :smiley: ne znam kako sam zaboravio… Sigurno sam još nešto zaboraivo, to su igre koje su mi prvo pale na pamet.

Nova? Gde? Pored Vite su potrebni jos i kartica i pretplata na PS+ i onda ti piraterija ni ne treba jer je PS+ korisnicima sada dostupno skoro sve sto vredi igrati: Uncharted, Gravity Rush, Wipeout, Lumines i Metal Gear Solid HD Collection a svakog meseca dodaju jos igara (plus PS3 igre za korisnike koji imaju obe konzole).

polovna ko nova, trebalo bi da je uzmem danas, doduse samo sa 4gb sto je realno malo ali za te pare who cares :slight_smile: uzecu za 11 funti 3 meseca plus, da se malo izigram, a posle chemo videti :slight_smile:

Ja ti mogu poslati igre dok ne kupiš ti svoje :smiley: i onako ne igram sve od jednom.

Taj oglas sam video, pomislio sam da ima nesto jos bolje. :slight_smile:

nema nista bolje :confused:

@Davay carski od tebe ali mislim da ni ja necu postici sve to, jednu mesecno ako odigram plafon, pored ostalog.

Ali Padawane, kontaj da ćeš kroz par meseci hteti minimum 16gb, ja sada hoću 32gb… Tako da mogu da ti prodam moju karticu :smiley: a tu od 4 čuvaj za NA nalog ili Japanski, jer stalno izlaze demo-i koji nema na EU PSN-u.

EDIT:

Čak sam i ja hteo da kupim od 4gb baš zbog demoa i ostalih gluposti koje se pojavljuju na drugim Store-ovima.

dogovoreno, kupujem tvoju kad budes prodavao :slight_smile: vec vidim da ce me 4gb nervirati…

vitica kupljena, dobio sam i super torbicu koju cenim bar 30e. jes da ps4 izlazi za godinu dana, ali skontao sam da se za te pare verovatno isplati. ako ne sada, onda sledece godine. :smiley: displej je fantastican…

Ps4 navodno izlazi ove godine zvanicno u japanu ali,kako evropa kasni za svetom moguce je da ce tek za godinu dana da dodje u madjarsku :slight_smile:

Hah, striming igara na Vitu vec radi. Upravo sam provalio cemu sluzi Remote Play opcija na PS3-jci. :smiley:

Kada sam video dobro poznati PS3 meni na Viti, pomislio sam OMG mora da sanjam. Ali oces malo sutra, ni jedna igra koju imam u biblioteci ne radi. Da bih onda shvatio da je izasao patch koji omogucava da GoW Collection i Ico/Shadow of Colossus rade posle septembarskog apdejta.

Upravo sam igrao Ico koji imam kupljen za PS3 na Viti. Divno je to. Ni najmanje ne sumnjam da i ostale igre mogu da rade samo, eto, nece da naprave, mora nesto da se prodaje i na Viti. Da rade sve PS3 igre, ne bi niko ni kupovao igre za Vitu. Ali fascinantno je i ohrabrujuce da tehnologija vec postoji i da odlicno radi.

Cela stvar funkcionise, za one koji ne znaju, tako sto mora da bude ukljucen PS3 koji se pretvara u server i preko opcije Remote Play bilo gde imate pristup internetu preko Wi-Fi-a, dakle ne samo preko kucne mreze kao Shield, ili preko neke egzoticne low latency tehnologije koju koristi Wii U, u neposrednom fizickom dometu konzole, mozete da igrate kupljene igre za PS3. Naravno, posto niste tu da ubacite disk u konzolu ograniceni ste na digitalne sadrzaje.

Medjutim, prosto nema kompatibilih igara. Gaikai ce valjda biti jos bolji jer ce imati svoje servere sa kojih ce strimovati igre i PS4 nece, u teoriji, ni morati da bude ukljucen. A njihov kako kazu “long term goal” je da sve PS4 igre budu kompatibilne. Malo me plasi ovo longterm, ali dobro. Ide to, polako…

Zaboravih da dodam - nevidjena je fora da mozes da strimujes filmove i serije do mile volje. Dakle, nakrcas PS3 hard sa filmovima, odes na letovanje i sve nosis sa sobom. Isto i za muziku.

Lista kompatiblnih igara nije narocito impresivna ali eto…

Uh vita je fina spravica, i nasao si je jeftino. Al sta vredi ako niko ne pravi igre? Jedino ako ta fora sa ps4 stvarno radi as advertised… To te, medjutim obavezuje na kupovinu sonija – izdajniche! :smiley:

Ko zna, mozda ps4 preporodi i vitu. To bi bilo lepo, steta da tako lepo parce hardvera potone u zaborav. Ali treba im killer app, majku mu, nintendo se na iste 3 igre izvlaci vec decenijama.

Kako niko ne pravi igre? Što trolujete tako :confused:

Pa pogledaj moj post iznad, pogledaj koliko igaraj e 3DS imao na release date-u kao i PSP pa i x360, PS3 i ostale i koliko igara je izašlo u god dana od izlaska bilo koje konzole, glupo je to pričati, niko ne pravi igre… Stvarno glupo. Rockstar je još 2011 rekao da je u developing-u igra za Vitu, a sa moje liste su samo NEKE igre koje treba da izađu, igre koje sam ja izabrao.

@padawan

Mislim da su Remote Play “odložili” za PS4. A inače, pa ti si na krekovanom PS3, pa ti možeš sve igre igrati :smiley: potraži malo po netu videćeš aplikacije, bukvalno svaka (ako ne onda skoro svaka) igra se može igrati sa hakovanog PS3-a na Vitu.

Mislim da VIta ima ciljno trziste decu, mada u evropi i americi deca su provalila playsation3 i xbox360 i to ih ne zanima kao decu pre 10-15godina. Kod nas kupovna moc roditelja je mnogo niska i nasa deca dosta toga vide samo i radnji ili kod nekog drugara kome su kupili rodjaci ili poklonili njihovu staru konzolu. Mislim da dzepne konzole nemaju bas tako dobru prodju. Ovo je moj stav.
Bice igara i ima, prosto mora.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Mnogo pogrešno misliš :slight_smile:

Možda si hteo da kažeš 3DS. Jer Vita ima full console games na sebi, a ne dečije za****ncije.

Mislim da si ti prvi čovek koji je ovo rekao :D. Sony-ev problem je baš to što ne zna kako da uvali Vitu klincima, što su i oni rekli na neki način a i svi analitičari.

Pa neka prave decije igre. Osim Little deviants, nisu se mnogo potrudili. Pogledaj iOS, pun je igara za decicu.

Nasi roditelji… Evo, moja Vita je pripadala nekom klincu. Nasao sam se sa mamom i tatom da kupim. Kazu, dete bilo nemirno i za kaznu, nema vise. I dosla je u posed matorog konja tj mene kome maltene i ne treba. Ovde je jos aktuelna ruska skola surovog vaspitanja, i “u moje vreme igrali smo se sa sticks and stones, a ti tako”…

Mislim da su Remote Play “odložili” za PS4. A inače, pa ti si na krekovanom PS3, pa ti možeš sve igre igrati

:Dpotraži malo po netu videćeš aplikacije, bukvalno svaka (ako ne onda skoro svaka) igra se može igrati sa hakovanog PS3-a na Vitu.

Furam originale od pocetka. Ali moram te dodati na PSN-u, nemam ni jednog prijatelja :smiley:

Ah, u pravu si za hakovani PS3! Skoro mi dodje da ga hakujem, samo zbog toga. Pa imaju li oni mozga?

Uh vita je fina spravica, i nasao si je jeftino. Al sta vredi ako niko ne pravi igre? Jedino ako ta fora sa ps4 stvarno radi as advertised… To te, medjutim obavezuje na kupovinu sonija – izdajniche!

Ma, da, realno smesni su to novci. Sto se tice igara, isto sam i ja mislio a onda sam bacio pogled na Vita Store. Posle godinu dana, sto Milan rece, i nije tako lose.

Persona 4 se za sada izdvaja po ocenama, ali definitvno im treba jos “hit” igara jer se od konverzija i cash-in followup-ova ne pravi biznis. Cini mi se da je za Sony veci problem sto su ige prokleto skupe, ali PS+ je malo ublazio stetu.

Za PS4 sam se vec unapred opredelio, kao i za next gen xbox :slight_smile:

Nego, gledam nesto Oddworld (za one koji ne znaju jedna od boljih igara za xbox 1), strava su ga optimizovali za Vitu i skoro uopste se ne razlikuje od PS3 HD rimejka, Eurogamer je odusevljen.