PS4/Vita integracija

Nisam ja neki ekspert, tako cujem po netu. Mislio sam da je to opsteprihvaceno stanje stvari. Sto se mene tice, voleo bih da Vita ima dug i uspesan zivot, isto to sam hteo i PSP-u. Nintendove falicne konzolice su me oduvek nervirale, ali oni imaju tih nekoliko igara na koje se oslanjaju. Ljudi kazu da to treba i Viti. Te igre koje si naveo verovatno jesu kvalitetne, ali izgleda da nijedna nije obuzela paznju medija i potrosaca u dovoljnoj meri da od Vite napravi must-have handheld.

Licno, mislim da ljudi ne zele full konzolni dozivljaj na malom ekranu. Mozda gresim, ali kao da tom formatu najbolje leze srednje-komplikovane igre. Zato handheld uredjaji uopste imaju veliki problem zbog iosa i androida, koji su im uzeli ogroman deo kolaca. A opet, mozda je dovoljno da zaigram neki God of War na Viti i da potpuno promenim stav. Divan je to uredjaj.

EDIT:

Nego, gledam nesto Oddworld (za one koji ne znaju jedna od boljih igara za xbox 1), strava su ga optimizovali za Vitu i skoro uopste se ne razlikuje od PS3 HD rimejka, Eurogamer je odusevljen.

Uuu, da, to definitivno! Stranger’s Wrath je jedna od sacice igara koju sam sa zadovoljstvom presao na prvom xboxu. Bas specificna atmosfera. Mozda je sad malo zastarela po konceptima, ni ne secam se (sem municije koju lovis unaokolo, hah), ali bila je to odlicna igra. Svakako vredi probati.

Jos nisam probao Stranger’s Wraith, 4gb je bas malo ako hoces da skidas igre. Tako da sam trenutno “osudjen” na Wipeout i Gravity Rush, jedan od prvih vita seller naslova… sto i nije tako lose, naprotiv, igra je fantasticna. Divna kombinacija inovativne mehanike, odlicne muzike i cellshaded grafike, uz tradicionalno neprevazidjenu japansku naraciju i to u obliku stripa. Ne secam se da mi je ovako " proleteo" put do posla (pun intended).

Mario moja Vita (vapi za promenom jednog slova) napunila pre tri dana punu godinu :). Slažem se sa tobom potpuno i to sam par puta i pokušao da objasnim. Vita je savršena za službena putovanja (pored naravno i drugih stvari), za odlazak na more ili bilo kakvo drugo putovanje. Upravo to sam i želeo punokrvna konzola koja pruša najpribližnije zadovoljstvo igranju xbox a.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

EuroGAF - Vita WiFi + LBP Vita

Ko god može, trk u nemačku ili neka naruči preko nekoga. Stvarno je džabe.

A bas sam pre mesec dana bio u Minhenu… Ovo stvarno dzabe bre, za one koji stalno idu preko grane, ove akcije su milina. :slight_smile:
Inace, vidim gore nesto o igrama za Vitu. Ja sam voleo, i jos uvek obozavam svoj PSP. Tada secam se birao sam izmedju njega i nitenda, ali psp i nitendo su tad bili nebo i zemlja. Mozda je nitendo pobedio po prodaji i svemu, ali kao sto je neko rekao, to je samo zato sto sony izgleda ne zna kako i kome da uvali konzolu. A svako je jos tad mogao da vidi koliko je u stvari PSP superiorniji od DS-ja u svakom pogledu. Meni je odgovaralo to sto sam mogao imati konzolu sa grafikom koja parira ps2, i sve to nije nista posebno bilo skupo. Zato sam kad su najavili Vitu bio sav pod hype-om. Al kako je vreme odmicalo, a ja odlucio da sacekam, toliko sam gledao po netu i nekako mi bas slabo. Neki kazu da PSP nikad nije zaziveo. Sto se mene tice jeste, a ni cifre ne kazu skroz suprotno. Ja se stvarno nadam da ce im nesto sa Vitom uspeti. Jer generalno, slazem se da ima igara, ali to je opet po meni slabo za jednu takvu konzolu. Videcemo kad izadje cetvorka, nece Sony tek tako pustiti niz vodu, pa sama ova fora da mozes igrati PS4 igre (a citam gore mozes igrati sve ps3 igre ako sam dobro razumeo?) je bar meni console seller, i to obostrano, onaj ko vec ima Vitu njemu ce odgovarati da pazari i cetvorku, i obrnuto kako vreme prolazi. Bravo za ovaj potez. Jedva cekam Microsoftov odgovor sa onim Smartglass-om, ako nastave, ili integracijom sa Windows phone (mada naravno ne bi trebali da drze samo to trziste, jer je android vecina).

Što je najbolje, u tom deal-u ako dodaš NFS Most Wanted, smanjiće se cena igre na celih 5€ :smiley:

Ja se samo sećam kada sam prvi put upalio Uncharted: Golden Abyss. Jedno 5 minuta samo samo blenuo u ekran, i nisam mogao da verujem. Konzola ima izuzetan potencijal, samo da ga adekvatno iskoriste.