PS4 Pro, Xbox One S, 4K TV i HDR zavrzlame

Tema gde možemo nastaviti diskusiju oko 4K rezolucije i HDR-a na novim konzolama.

Sad svi cute :laughing:

Dok ne izađe xbox scorpio ja sam uzdržan i usput zadovoljan trenutnom konzolom

1 Like

Posle malo guglanja i računanja, ovo su trenutno najbolje kupovine kada su 4K TV-i u pitanju:
LG 55UH7707 HDR - 1050€
LG 55UH8507 3D HDR - 1300€
Samsung UE55KS7000 - 1350€

E i da, LG modeli su baš “nasvirani” sa HDR-om i podržavaju Dolby Vision (10 bit standard), ali, takođe, i ovaj Samsung-ov model ima 10-bit mašineriju.
https://www.youtube.com/watch?v=LrIHmYxpLYk

1 Like

Ja imam ponudu od nekog coveka za 850e LG 55 4k, ne znam tacno model. Donosi iz madjarake. Imao HDR ili ne, verovatno cu taj uzeti (kacim model kasnije) ker ipak 4k za 850e je dobra cena, pogotovo sto nije neki vox ili slicno

Philips 55PUH6400/88 UHD ANDROID SMART LED - 800€
LG 55UH6157 UHD webOS 3.0 SMART HDR - 890€
LG 55UH7507 webOS 3.0 SMART HDR - 1020€

Ovo su cene u XBR Shop-u. Znači, ima i jeftinije od onog što sam gore nabrojao, ali, ono gore je ŠPIC GARI!

Jedino što je izvesno iz cele ove priče, koju je pokrenuo PS4 Pro i sve vezano za 4K, je odjednom ogromno interesovanje za 4K televizore.
Ma koliko mi tvrdili da je to nepotrebno, ili da ne znači toliko, ljudi jednostavno čuju neku novotariju, i spremni su da prave upgrade kako ne bi igrali/gledali nešto na inferiornijem sistemu.

2 Likes

Mene vise zanima koliko moze da kosta neki krsteni monitor sa HDRom i da je HD ready (1366x768) ili da je full hd (1920x1080)?

Ako bude Scorpio radio u nativnih 4K :rocket: , nema se sta razmisljati…Ma da mi Pro izgleda kao prodavanje magle.

1 Like

http://www.olx.ba/artikal/15174354/dell-p2815q-4k-28-300cd-m-3840x2160/

Nemojte da se zalecete, sve su to 8-bitni paneli na jeftinijim modelima. Pogotovu monitori. 10-bitni 4K monitor kosta dosta.

[quote]Philips 55PUH6400/88 UHD ANDROID SMART LED - 800€
LG 55UH6157 UHD webOS 3.0 SMART HDR - 890€
LG 55UH7507 webOS 3.0 SMART HDR - 1020€[/quote]

Pretpostavljam da su i ovo 8-btni modeli.

Na zalost to sto monitor/TV “ima HDR” ne znaci ama bas nista jer ako ima 8-bitni panel + FRC dobices samo emulaciju HDR-a a ne pravi HDR. Razlika je, kazu, veoma primetna… onda bolje nemoj ni da gledas HDR nego idi samo na najjeftiniju 4K varijantu. Ali ja bih licno pre isao na neku medju-varijantu, i ultra wide monitor, sa Freesync tehnologijom i 144hz. To bih mozda ipak vise cenio na monitorima nego ovaj lazni HDR.

On to na zalost nece moci, osim za neke Indie igre i remastere starih igara (mozda master chief collection).

Prosta matematika. Ako Pro ne moze da izgura 4x1080p, nego samo 2x1080p koji se interpolira na 4K, a ima 4.2 TFLOPS-a, onda ni Scorpio sa 6 TFLOPS-a nece moci, jer bi mu za tako nesto, zapravo, trebalo minimum 8-9 TFLOPS-a. Industrija ce siroko prihvatiti, u ovom medjuperiodu, metode interpolacije, jer jednostavno hardver nije tamo gde treba da podrzi nativnu 4K cak ni sa danasnjim kvalitetom grafike, a KAMOLI sa nekim novim endzinima i sa povecanim brojem poligona. Tako da cemo se malkice nacekati za nativnu 4K, mozda tek za generaciju posle ove “medjugeneracije”, realno.

Ako je 800 u Tehnorami, mozes naci isti takav nov za 500KM. Daleko najlosiji prodavac na piku, da ne pricam o cjenama. Imali akciju prije par dana, snizili cjenu ps4 za 200KM, i kostao je sa navedenim popustom 800KM.

How yes no.

Uglavnom poenta je bila da su monitori cijenovno dosta isplatljiviji od tv-a mada o ukusima se ne raspravlja.Ima sigurno i povoljnije nego sam našao ovaj kao primjer

I jos da ne pricamo o tome kako od doticnih ne dobijes ni racun, niti valjanu potvrdu o kupovini, niti to da uredaj mozes zamjenit ako ima manu…

Ostavio sam im sigurno preko 2500km, fuckin’ cunts…

I ja sam po piku gledao cjene. 4k tv moze da se nadje za 500e, i cini se kao da je to normalna kupovina. Dok ne pogledas istini u oci-to je low budget 4k tv, kao Bira medju full hd televizorima.

1 Like

Upravo na to sam i mislio,nebi pravio kompromis na tom polju,bolje manja dijagonala ali da bude zadovoljavajuće

Ali toga nema. Sve su to low budget 8-bit paneli. PRavi HDR se ugradjuje tek za vece dijagonale i preko 1000e. Sto je meni ipak malo heavy, pored Pro i PSVR, sad odjednom treba izruciti hrpu novca za nove igracke, kao da nista drugo na svetu ne postoji.

[quote=“padawan, post:10, topic:11531, full:true”]

Prosta matematika. Ako Pro ne moze da izgura 4x1080p, nego samo 2x1080p koji se interpolira na 4K, a ima 4.2 TFLOPS-a, onda ni Scorpio sa 6 TFLOPS-a nece moci, jer bi mu za tako nesto, zapravo, trebalo minimum 8-9 TFLOPS-a. Industrija ce siroko prihvatiti, u ovom medjuperiodu, metode interpolacije, jer jednostavno hardver nije tamo gde treba da podrzi nativnu 4K cak ni sa danasnjim kvalitetom grafike, a KAMOLI sa nekim novim endzinima i sa povecanim brojem poligona. Tako da cemo se malkice nacekati za nativnu 4K, mozda tek za generaciju posle ove “medjugeneracije”, realno.
[/quote]Ne bi ja bas stavljao Scorpio i Pro u isti kos…Scorpio ce biti Premium konzola (bar su tako izjavili).Pro je prodavanje magle ljudima vezano za 4K gaming. MS govori da ce Scorpio raditi u nativnih 4K, ne vidim razlog zasto i ne bi mogao sa 6TFS(kada pogledas GTX 1070 ima 6.5 TFS). Nece sada terati kao graficka sa 8-9 ili 12 TFS, ali mislim da 6TFS moze onako pristojno terati i druge AAA igre u nativnih 4K, a ne samo indie naslove.

Za super smooth 4K gaming trebaju ti vec danas 2x1080. Za praznike 2017. igre ce jos bolje izgledati, tako da ce se GPU “trosak” njihovog prikaza u 4K jos vise povecati. Pogledaj testove PC igara koje su izasle u proslih godinu dana. Vrlo je egzaktna racunica. 4K je (minimum) 4x zahtevniji od 1080p, pomnozi teraflopse i dobices 4K potrebe danasnjih igara. A za jednu konzolu koja izlazi krajem 2017, sa idejom da potraje do 2020, 6 teraflopsa je apsurdno malo za nativni 4K gaming. To znaci da cemo imati nekoliko mogucih scenarija za 4.2-6 teraflopsa:

  • potpuna vizuelna stagnacija (pa i degradacija) igara da bi se prikazale u nativnoj 4K
  • interpolacija sa 2-3x1080p do 4K (najizvesnije)
  • dinamicka rezolucija koja se automatski smanjuje pri kompleksnijim scenama (MS voli ovu tehniku).
1 Like

Apsolutno je tacno to sto kazes. Vec sada je pocelo.

TR na Ps4 Pro vec sada radi na medium postavkama, a boga pitaj kako ce biti kasnije:

Nekad mi ljudi nisu jasni, svi žele da konzola košta što manje i traje što duže, a svi znamo da je tako nešto jednostavno nemoguće. Sada su ljudi posle 3 godine ponudili bolju verziju PS4 koja će moći da gura igre u 4K/30fps ili 1080p/60fps za svega 399$ i ljudi se opet žale kako je ta konzola preslaba. Sastavite računar za 399€ i pokrenite Witcher 3 ili Mankind Divided u 1080p/60fps… apsolutno je nemoguće. Dakle računari koji pokreću nove igre u FULL HD na max podešavanjima i 60fps koštaju 3x više od PS4 Pro konzole, ali opet se diskutuje o tome kako je PS4 Pro slaba konzola.