PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Vrhunac je bio sto smo gledali na full HD televizorima/monitorima prezentaciju necega sto ne mozemo da vidimo. “Verujte nam da izgleda odlicno”.

No, nevezano za to - deluje kao pristojan upgrade, za samo 100e vecu cenu, sto je pomalo iznenadjujuce. Nisam siguran ko ce zeleti obican PS4 koji zadrzava staru cenu od 300e?!

Pro (glupog li imena) ce doneti i bolju grafiku. PS4 ce biti Mid/Low, a Pro “High/Ultra”. E sad zavisi od igre na koji nacin ce to da se iskoristi. To niko ne zna jer je dizajnerska odluka. Ja nesto ne videh drasticnu razliku izmedju onih poredjenja. Jos ce biti show kada igre budu bolje radile u 1080p na PS4 nego u 4K na Pro.

4K TV nema smisla na dijagonalama ispod 50", pa i to je premalo. Kazu da se prava razlika vidi tek na 60, 70". Za to treba prostora i para.

To sto nema 4K plejer je sigurno iz razloga sto bi isti dosta podigao cenu konzole. Striming servisi su odavno preuzeli primat nad retail izdanjima pa cak i kablovskim operaterima. Realno male su sanse da cete koristiti plejere fizickih medija u buducnosti. Ja znam da meni licno apsolutno nije potreban i pozdravljam ovaj potez.

Dizajn konzola je skandalozan ali ko da je i bitno.

Tek sada sam video koliko je jaca…

Pa 399 i nije tako povoljno bas, iskreno ocekivao sam bar za 50 evra jeftinije.
400 evra , daleko od toga da je jeftino, a i daleko od toga da je konzola dupo jaca , duplo jaca bi znacilo i duplo bolje igracko iskustvo a da ce igre izgledati duplo bolje a to su rekao bih ipak samo vlazni snovi.

Duplo jači gpu. RAM je ostao isti, procesor takodje, samo je overclockovan.

1 Like

Evo cisto za one(nevernike) koji su se sprdali kada sam postavio ovu sliku(10 dana pre eventa), i jel lici na Neo-o?

Nazalost nisam gledao konferenciju, sreo frenda kojeg nisam video par meseci i malo zabrijali.

ps: I Xbox One S ima HDR High Dynamic Range :smiley:

Ja mislim da ce biti najmanje 2x jaci. Ne znam samo kojom magijom nameravaju da postojece igre koje rade u 30fps prikazu u 4K, kada za to treba mnogo vise snage?

Gde nije povoljno, pa toliko sad kosta PS4 sa 1TB, a sada dobijas novu generaciju po ceni stare. Pa toliko ti kosta RX480 za PC, samo GPU, koji je ekvivalentne snage ovom u PS4 Pro. To je ultra-jeftino za ono sto se dobija.

1 Like

Ja mislim da je receno na konferenciji da ce se videti vizualno poboljsanje i na obicnim hd televizorima. Videce se lepse neke texture u daljini, osvetljenje i sl.

Imam 4K tv ali nemam HDR, posto sam tv 4k uzeo pre nekih godinu i pol…znaci da bi igrao igre na Neo-u u 4K trebam uzeti novi tv 4K HDR?? Pitam jer nisam gledao konferenciju, ali koliko sam procitao po ovim postovima je tako…Pitanje, za one koji su gledali, znaci treba mi 4K tv sa HDR podrskom za neo?? Hvala :beers:

Radice i na “obicnom” 4K TV-u. HDR samo omogucava lepse boje.

1 Like

Sada verovatno PS4 na prodaju…ma da i nisam nesto nahajpovan na PS4 Pro, ali bilo bi dobro posto imam 4K tv da ga bar iskoristim za nesto - igre, kada ne mogu(nema) za filmove…

Sada ce biti puni oglasi PS4 :slight_smile: .

@Sta @padawan uzimas PS4 Pro, ako da odmah na izlasku ili?

Najverovatnije, cim bude stigao u XBR shop. Nema svrhe odlagati i femkati se, svi cemo ionako apgrejdovati.

Ne verujem da ce sada biti puni oglasi. Posto izlazi tek sredinom novembra. Zavisi od zaliha i dostupnosti, mozda bude bilo moguce tek pocetkom decembra da se nabavi kod nas.

Dobro ne mislim bas sada :slight_smile: , nego kada se pojavi u prodaji Pro.

Na Zavvi-ju se pojavio Pro 350 funti, evo link:

Ne znam ljudi, sto vise o tome razmisljam, sve mi se manje svidja sta pokusavaju da nam uvale. Kakvog to smisla ima da vise generacija hardvera gura iste igre?

Ko sto jedan pametan komenter na eurogameru rece, ili ce jedni biti besni sto im igre jadno izgledaju na jakim masinama, ili ce drugi biti besni sto im igre lose rade na ‘starijem’ hardveru. U oba slucaja, pola tvog trzista je nezadovoljno.

Uzgred, taj ceo tekst na eurogameru nudi jako slabe argumente u korist ovakvih mid-gen apgrejda i kraja konzolnih ciklusa.

Cela poenta konzole je da ne razmisljas dal ce i kako nesto da ti radi, nego ce da radi, isto tebi kao i milionima drugih. Bilo koja druga varijanta postaje pc. Jos uvek smatram odluku 2006-te da ostavim pc i uzmem xbox najboljom u svom gejming zivotu.

2 Likes

E bash to…Bio sam okoreli pc gamer,ono malo malo pa nova grafika,jednom u 2 god nova mashina,dobra tastatura ,mish…Nisam mogao da zamislim fps sa joypadom…Ali non stop me kopkalo kad citam po casopisima recenziju ,a ono ispod izlazi samo na konzole…
I tako jednog dana odlucim se za polovni xbox 360,au koja milina ,zavalish se u fotelju i cepaj ,samo ta mala stvarcica u ruci ,legnesh-sednesh kako hocesh ,nema zice nikakve…Pucacine su bile teshke nekih mesec dana i mozda vishe,bukvalno sam cekao da mi nalete na nishan,pa cak i onda je bilo zabavnije kad povucesh okidac (citaj triger)…
Au to je bilo pre nekih 6-7 god i nema vishe te rezolucije i tog kreka koji ce me vratiti na kancelarijsko igranje…
Pc nisam menjao josh od onda,otkako su izashli i ovi pametni telefoni,kompjuter mi bukvalno sluzi samo da svucem torent i kopiram ga na usb…
E da preshao pre neki dan Inside prva pc igra posle toliko godina,poplashio se da je nece pokrenuti dinosaurus :smiling_face: Mislim da mi je to zadnje igranje ,komfor na konzolama kad jednom osetish gotovo…

Meni se ovo svidja, jedino sto me brine jeste sledece.

Microsoft je sada video sta PS4 Pro nudi, i fokusirace se (najverovatnije) na native 4k HDR. Sony nece ostati tek tako, i bojim se da do kraja sledece godine ne uvale peticu.

Ovo je ok za nekog ko nema PS4. 100 evra nije puno za razliku, jer vec vidim disclaimere: for optimal gaming experience play it on PS4 Pro. Dobicemo nesto slicno doduse ne u istoj meri ali nece biti ni daleko da bude razlika kao sa pocetka ps4 kad su igre izlazile jos i za ps3.

Neko ko ima PS4 a trenutno nema i za Pro i 4k HDR dal je upgrade pametna stvar, ne znam. Videcemo sta ce reci Digital Foundry 11.11.2016 :slight_smile:

Ono sto mene zanima a ostaje da se vidi kad se konzola pojavi, da li ce u konacno na pro sve igre raditi u 1080p rezoluciji. Nije mi bitno 30/60 fps, nego da ne bude vise downgrade-a. Verujem da hoce.

I licno mislim da je ovo tranzicija onog cega smo se pribojavali. Ova generacija trpi midgen upgrade. Dok ce sledece generacije imati 2-3 year life span.

Vidim i celu paljbu oko blu ray playera. Mislim da je vec Pro uveliko bio u produkciji kad se pojavio xbox one S i da povratka na 4k blu ray player nije bilo. Pojeli su govno. Ali s moje tacke gledista, u zivotu nisam drzao u ruci blu ray disk a kamoli kupio jedan. Netflix 4k je podrzan, ne vidim potrebu za blu ray-om. ali razumem ceo taj hejt.

Nista spec. Ali ko nema PS4 svakako ce pucati na ovaj novi i to je to.
Kao sto sam jos pre koju godinu rekao, zivotni ciklusi konzola se smanjuju drasticno.
Stim sto je ova generacija konzola vec izasla “zastarela” ovo sto su sada izbacili je trebalo da izbace prvog dana.
Meni je jos neshvatljnivo da guraju tu 4K pricu na tim kantama a nisu u stanju da izvuku 60fps :open_mouth:
Mislim da je pristup potpuno naopak.
Valjda prvo ides do tacke kada ti sve lepo radi na postojecoj rezoluciji pa je onda dizes. A ne obrnuto.

Ljudi su pojeli crap da igre ne rade 60 fps, i taj aspekt se smirio. sad pomeraju lestvicu. dobicemo verovatno 1080p/60 fps konacno, a 4k ce biti 30fps. Dok ce neretko biti igre u “skoro” 4k kao sto je to sada slucaj sa 900p igrama.

Jos jedan concern koji me pomalo kopka jeste da je Cpu ok kad radi kako je namenjen da radi. Clockovan Cpu radi pod vecim opterecenjem odmah. Samo da ne krene era YLOD-a ponovo. Nadam se da su ga dovoljno testirali. :slight_smile:

To je vrlo moguce da se desi. Pogotovo sto se vremena izbacivanja znacajno smanjuju pa su i greske vece. Ali nece se niko potresti puno. Nije kao na kolima da izbacis sa neispravnim airbag-om. Pa te svi tuze i vracas pare.
Hiper produkcija ima svoju cenu.