PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Izlazi 10. Novembra 2016. po ceni od 399$.

Admin Edit: Evo slike cena za PS4 Slim i PS4 Pro kao i datumi izlaska

Prve igre koje imaju full PS4 Pro podrsku (4k + HDR) su:

  • Spider-Man
  • For Honor
  • Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Days Gone
  • Watch Dogs 2
  • Farpoint
  • Horizon Zero Dawn
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops III
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Mass Effect Andromeda
  • Dishonored 2
  • Final Fantasy XV

Takodje ne treba zaboraviti da ce svaki PS4 dobiti HDR podrsku putem update-a sledece nedelje.(naravno treba vam HDR tv za ovo)


Admin edit:
Specifikacije

izgleda kao Slim a velicine je kao PS4 :slight_smile:

1 Like

Double Slim :slight_smile:

A sta mu to uopste dodje hdr ?

4k kapiram da je potpuno beskorisno onima sto nemaju 4k teevizor.

Cudno mi je kako je ps4 pro koristi samo rezoluciju od 4k i hdr.

Sto znaci ako hocete da se igrate trebace vam 4k tv koji podrzava HDR za “punokrvi” dozivljaj.

A to ce kostati mnogo. Radije bi da su isli na 60 fps i sa jacom / malo skupljom konzolom. Videcemo sta ce biti sa Scorpiom.

Gledao sam konferenciju. Uzas.

Ime je ocajno. Obicni PS4 mu dodje sad PS4 Amateur.

Nisu ni pomenuli specs. Znaci da su svi leakovi tacni. Nista tu lose, ali nedovoljan skok za 4K…valjda.

Los dizajn konzole. Torta ili sendvic, kako god.

Cena odlicna!

Ovo uopste nije trebalo Sony-iju, makar sto se tice publiciteta, islo im je tako dobro. Greg i Colin size (u negativnom kontekstu) na Twitchu, to dovoljno govori.

Gledajuci ovo, sve vise mi nema smisla ovaj mid gen upgrejd. Ako to bude Scorpio, nadam se da prodju ocajno. Ili nova generacija ili nista.

High Dynamic Range Imaging. Laicki receno, mnogo su ostrije boje i mnogo je lepsa slika cak u poredjenju 4k vs 4k HDR.

Ne znam sta da mislim. Za nekog ko nema PS4 a hoce PS4, choice is obvious. Za nekog ko ima PS4 a nema para da kupuje sada i 4k HDR, well ne znam.

Kakva je to 4K konzola?

PRO !!11 :smiley: :smiley:

Možda bude u PS4 Pro Plus verziji sledeće godine.
Još dokaza

https://twitter.com/Rob_Crossley_/status/773616813959745536

1 Like

Mislim da će Ps4 na prodaju kad se odigraju exluzive vrijedne pažnje. PC uzimam u budućnosti, milion posto. Sad mi tačno žao para što dadoh na konzole…

Zvuci ko da nista nisam propustio. Jesu pominjali iole VR u vezi s ovim?

Ummm, noup? … Nek me neko ispravi ako griješim, al ja nisam primjetio da su išta spominjali u vezi VR :smiley:

@n00dle @Lordish Nope, ništa koliko se sećam, osim da PSVR dolazi u oktobru. Izgleda da su hteli samo da se fokusiraju na PS4 hardver. Mada, ovo je bila dobra prilika da spomenu benefite pro verzije za PSVR.

Takođe, specifikacije PS4 Pro modela:

Samo su kratko spomenuli, cini mi se, da ce PSVR raditi bolje na Pro konzoli. Well, duh!

Cena je odlicna, ali vec vidim da ce vecina ljudi da radi upgrade day one i ubaci SSD u konzolu. Sto se tice ostalog, nije mi jasno zasto je toliko vremena potroseno na HDR, zasto su nastavili po tradiciji da nam pokazuju trailer do trailera… Daj da vidimo kako to sada i odmah radi, ok, hocete da nam kazete da je CoD sa svojim enginom od pre 15 godina prelepa igra… :-\ Sto nisu odvojili 5, minuta i pustili ljude na pro da odigraju jedan mec? Jedino pozitivno je Mass Effect, super izgleda jedva cekam da vidimo i saznamo jos nesto zapravo o igri… I sada, da li ce zapravo oni koji prave igre da zapravo da rade dve verzije igre za PS4, dve za Xbox i PC? I sve to zapravo da radi kako treba? Ocekivao sam mnogo, mnogo vise… Nije mi jasno zasto izbaciti novi PS4 koji nije bar 50-60% jaci…

Ne može da gura igre u nativnoj 4k rezoluciji i igre neće bolje raditi. Koji su ga onda i pravili…

To se odnosi na multiplayer igre, gde moraju igrati svi u istim uslovima što se tiče frameratea. Ne može neko da igra u 30fps a drugi u 60fps. Rezolucija i texture, to može da se skalira i bude različito, ali fps nikako.

Nesto tu ne stima kad posle konferencije moraju hitno da kache korektivne tvitove. I da forsiraju u cemu se tacno razlikuje ovaj model od obicne cetvorke, odnosno, koja je njegova poenta.

Ono sto se vec mesecima pitamo ko da ni oni bas ne znaju.

Taj 4k sto se pominje uglavnom zvuci ko mazanje ochiju. Stvarno ne znam da je iko preskocio uzimanje ps4 uz reci: “eh, da su samo linije ostrije…”

Ili, jos nebuloznije: “eh, kamo srece da je HDR slika…”

Zanima me oce li oni koji nemaju 4k teevizor osetiti neki osetniji benefit od te Pro konzole ?