PS3 System restore bootloop - God of War Collection vol. 2 FREEZING Problem

Ako sad nisam razbio PS3 necu nikad… (slim CECH-2004A model ili B nije ni bitno isti pistolj)

elem, uzmem da igram God of War Chains of Olympus, zatrokira konzola, samo nasilno cupanje kabla pomaze. Ok iscupam, upalim, bla bla mora da se odradi restore corrupted hdd bla bla, ok ja OK, on resetuje i umesto da krene da radi restore on krene da se resetuje tako u nedogled svaki put kad kliknem OK. Ok udarim ja BACK tj krug, odradi on skeniranje, palim konzolu opet me doceka hdd corrupted bla bla, ja krug (cancel) udjem u XMB sve ok… naravno pri svakom paljenju ono prijavljuje

ajde pogledam na netu sta moze biti problem, kazu odradi to isto iz recovery-a, ok ajde drzi power BEEP BEEP ugasi se, pali BEEP i on BEEPBEEP udjem u recovery odradim system restore, sve ok radi normalno, igram sat vremena GOW, poof zakuca opet, i sada infinite boot loop nema sanse iz recovery da prodje. Mogu da udjem u XMB i dalje ako ga batalim, sve radi (sad pravim backup btw)

Skinem hdd da ga skeniram sa hdd sentinel-om, hdd 100% ispravan sve ok, sto dovodi do toga da je ovaj GOW ostecen, tj ima neke corrupted fajlove izgleda… nema veze skinucu novi svakako, PSN verziju neku…

za sada prebacujem sve sa harda na externi pa cu da odradim full restore i da ubacim 4.46 v1.01 rogero posto sam jos na 4.40 v1.03

puci ce mi film da kupim veci hdd pa da vidim onda u cemu je, u konzoli je inace 500GB hdd koji dolazi fabricki uz super slim konzole. Nikad zakucala nije, presao sam Uncharted 2, Uncharted 3, God ow War Ascension na njoj, GT5, ratchet-a sam igrao do besvesti, nikad problem bilo kakav, samo na ovaj GOW koci, a koliko se secam na istu igru mi zabadala i PHAT konzola koju sam imao pre ove. Tako da koliko ja vidim 99% je do nje tj igre, svakako planiram da sredim sad hdd i sistem iz pocetka…

neko imao slican problem? Znam da mi je Akiris spominjao nesto slicno samo ne znam na kojoj igri…

Oce da je igra, nemoj da igras igru koja 100X blokira konzolu, pravis joj sok sa resetom i cupanjem kabla i mozes da joj smanjs radni vek. Nema sta da bude nego igra, proveri da li google ima resenja. Ako imas rezerni hdd uradi na njemu install cistog isistem da vidis kako se ponasa.

ma nemam sad drugi hdd, sad prebacujem ostale igre sa tog harda na externi, pa cu onda da instaliram 4.46 i da formatiram ceo hdd iz pocetka, a igru moram da batalim dok ne skinem PSN izdanje iste, valjda ce save da radi normalno… inace ovo je onaj GOW COLLECTION VOLUME 2

2 puta mi zabola, prvi put posle ucitavanja save-a krene da loaduje i puf ode, ne moze da se ugasi na power kad ga drzim duze vec samo cupanje, onda posle toga igrao sam normalno 2-3 dana, sve ok radi, i malopre uzmem da igram ona zakuca u sred igre… i od tada ovaj restore bootloop problem

posle prvog restore-a iz recovery-a povratio mi je nromalno sistem, a sad nece ni odatle, sreca pa mogu u XMB da udjemm sad cu da probam da obrisem igru prvo

Meni se to s loop-om desilo. Isti slucaj. Nista, samo sam usao s BACK u XMB i opleti… E sad, ne znam da li je samo kod mene to slucaj ali u vecini igara desi mi se da igra jednostavno zamezne. Mislim da je problem u S2 tj mom 2.5’ HDD-u (externi) i da on to zabaguje a pogotovo igre koje imajh mali milion sitnih fajlova (Sly Copper, The Last of Us, dr.)

Nisam cackao nista iz recovery-a ali kontam da predjem na zadnji rogero ali polako…vidjecu jos sta i kako

Dopuna : Ni No Kuni - ona je obavezno zamrzavala na par mjesta a posto nema auto save opciju htio sam slupati i nju i konzolu i sve. Kod nje sam i dobio taj loop…

Vlado bilo smo na istom CFW - moze lako biti da je to samo jedan bug zato se ne brini.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

ma i ja kad udjem na BACK u XMB sve radi ok, ali mene iritira to :smiley: znas da sam zamajan covek hehhehe volim da sve bude na svom mestu… bitno je da on radi, a sad ce cika Vlajko da mu sve po spisku skarabudzi hehhehe

cekam da se prebaci jos 32GB igara sa int na ext i onda oplescu po delete-u, a sutra ima da kupim 1 TB hdd WD lepo da mu ja stavim a ne onu hitachi boraniju sa kojom dolazi fabricki… taman cu taj njegov da korisitm kao externi :stuck_out_tongue:

Pametnije ti je da te pare sto bi dao za HDD sacuvas za pelene…sad ce to jos malo xD

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

moras ti da me zapoprckujes na svakom koraku, zapamti da cu dupe da te pomerim prvom prilikom kad ti se “zakaci” znaci naYebao si :smiley:

ima dete i babu i dedu, x2 hvala bogu a i ja da se ubijem ako ne mogu sebi da priustim pelene za dete i jedan prcani hdd

OFF TOPIC DA BATALIS :smiley:

BTW:

Nikola sinko bese ti i ja imamo identican model ps3 slim-a koliko se secam? Dakle kazes tebi kucaju igre kada imaju vise fajlova… hmmm ja do sada nisam primetio zakucavanje sem na ovom GOW-u a znam da je zakucavao i na PHAT konzoli tako da je def do igre, jos ta phat je bila na 3.55 KMEAW… e i da ja sve igram sa internog, prebacim sa ext na int pa igram da ne drzim zakacen ext stalno… upravo dok se ovo prebacuje ja spremio 4.46 i skidam novi rip igre pa da vidimo onda… i onako sam hteo da predjem na novi rogero tako da je konzola izgleda sama potrazila pre vremena :stuck_out_tongue:

Meni se desavala zapucavanja sa GOW3 sa externog HDD-a, cim mi je dva puta uradila poceo sam da igram sa original diska, reko za**** ti ovo. Ako mozes jednom da udjes uradi rebuild datebase iz recovery-ja, ubaci novi rogero.

Btw one dve police ispod konzola su za pelene :slight_smile:

to i planiram pre nego sto ga formatiram, prvo backup svega, pa pobrisem sve sa harda da bi brze mogao da radi rebuild i scan pa cu da vidim onda…

a one dve fioke, pampers pasuje samo tako, celo pakovanje moze da stane :smiley:

zaboravio sam da napomenem sta sam sve tacno obrnuo na ovoj konzoli bez problema

Killzone 1
Killzone 2
Killzone 3
Uncharted 2
Uncharted 3
God of War Ascension
Ratchet and Clank Tools of Destruction
GT 5

znam da sam presao jos nesto, i sve je radilo najnormalnije

e da Resistance 1 sam poceo i ima jos nesto ali mozak mi zablokirao jos 4 minuta do kraja backup-a pa javljam sta sam odradio

ok evo sta sam PRVO uradio posle bekapovanja

obrisem GOW chains of olympus, ugasim konzolu, upalim normalno, gle nema vise da iskace system corrupted, tako da je definitivno do igre, tj rip-a, skidam drugi pa cemo da vidimo u medjuvremenu rogero 4.46 here I come

EDIT:

Palio sam je 3-4 puta i gasio bez ikakvih problema, tacno je neki file od igre corruptovan, zato i skidam drugi rip.
Stavio sam Rogero 4.46 v1.01 sve proslo glatko
Mozda i ne kupim drugi hdd :slight_smile: JEL SI SRECAN NEMESIS-e?!??!?! :smiley:
ali svakako planiram da skinem postojeci da odradim debelo skeniranje istog ono sto traje par sati, ostavicu ga da drnda ceo dan dok sam na poslu, cisto da budem 101% siguran, ne zatvaram temu narednih 2-3 dana sve dok se ne uverim da je sve ok i da hdd nije zeznut…

Hahaha…

Elem, ja sve igram s externog HDD-a pa mi zato zasteka ponekad. Realno, to spada pod statisticku gresku koliko puta se desi. Kod mene je problem s externim 99% jer je non-stop prikopcan, defragmacija nije nikad.odradjena a na natrpan je svim i svacim tako da…

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

ma najgore od svega sto se to desava i sa OFW-om kada igras originale, jednostavno zna da se desi, pa i xbox ponekad pa zakuca… fora je samo otkriti ZBOG CEGA :slight_smile:

Ja sam imao slican problem sa Infamous: Festival Of Blood, samo sto se meni to desilo jednom, a onda je igra postala neigriva: Cole je nestao, samo je bio pogled iz FPS, kao kada se koristi jedna moc, ali bez ikakvog efekta, svet je postao pust i stacionaran, bilo je jezivo kakav je to bio bug. Kada sam obrisao i ponovo ubacio igru, docekao me isti problem, sa drugim verzijama isto, pa sam na kraju digo ruke, sva sreca pa sam je presao pre toga

pitanje je da li je bio problem title update za istu, a verovatno da da i kod tebe i kod mene, ja iskreno nisam ni proveravao ima li update za ovaj god of war, znam da sam za ostale igre sve stavio najnovije update-ove… najgore je sto taj problem ne zahvati svaku konzolu vec odredjene, tj totalno bude random, ima toga i na xbox-u nije da nema…

a ko zna da li je bio i rogero problem, ja sam bio na 4.40 v1.03 sad sam stavio 4.46 v1.01 probacu veceras opet da je prebacim pa da vidim sta ce da kaze kad je pokrenem

ajd da se javim, RIP igre je 101% corrupted fajlove je imao i pravila je igra problem, mozda cak i reogero 4.40 ko ce ga znati, pre bih rekao da je igra

u svakom slucaju skinuo sam drugi rip igre, stavio rogero 4.46 i prebacio igru na interni lepo, pokrenuo je i tacno na to mesto gde mi je pre blokirala samo je stucnula na milisekundu i nastavila dalje bez problema, znaci da igra ima neku manu tu… u principu ja presao igru do kraja, dosao do zakljucka da je igra problem jer pre toga sve normalno i savrseno radi, tako da rodjaci eto da znate ako se desi nesto ovako sta da radite…

btw hdd nema uopste bad sectore, health 100% sve super, radno vreme harda ukupno 6 dana :wink: novo bre hhehehhe

LOCK

opet da otvorim temu, elem situacija sledeca

GOW Collection vol. 2 nebitno koji rip da skinem problem je u COLLECTION VOL. 2 igri, samom disku izgleda…

kod mene pravila problem, ajde formatiram hdd i dalje pravi problem, ajde kupim novi hdd i dalje pravi problem sa zakucavanjem, dam drugaru da proba zakucava i njemu, obojica imamo slim on ima 2003A ja imam 2004A model

Evo ja sad uzeo da igram Ghost of Sparta isti pistolj, kuc kuc kuc… ili zakuca u startu na Loading Screen-u ili negde u igri kada krece neka nova sekvenca ili deo igre, nekad i u sred igre nije bitno uopste, posle pogledam na netu masovno se ljudi zale na ovaj problem tkao da je do same igre tj samo Collection vol. 2

Sad skidam PSN izdanja Chains of Olympus i Ghost of Sparta, obe su PSN HD izdanje, pa deder da vidim onda, sve zive igre mi rade normalno samo ova resila da me unistava a bas mi se ona igra najvise :smiley:

Mora da nije dobro odradjen rip… Ja sam napravio backup original igre preko MM-a i igrao i presao bez ikakvih problema!

Ima li kakav update za tu igru? Upalis net, pokrenes igru pa da vidis da li kakav update. MM te radi te ne radi (game updates)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

pa sve nailazim na isti rip majku mu… Collection vol. 1 do duse radi normalno skroz, ovaj zeza li zeza

a za upate ajdeeee tako ide, a? :smiley: btw ima i tutorijal koji sam napisao za update offline sinko (sto volEm da te zezam)… nema update za nju inace

inace 99% igara mi je backup sa originalnog diska sem Collection serijala i TLOU

situacija sledeca

Skinuo sam DUPLEX psn izdanje, ajde treba fix za 4.46 CFW, odradim i to, igra radi, savegame normalno ne radi jer je US izdanje PSN a Collection vol. 2 je EU… ok resignujem save sve to lepo odradim

LOAD GAME ok ide loading, i puf freeze ali ovaj put ide muzika a slika ne ide dalje, ne moram da je gasim mogu komodtno da izadjen na PS dugme pa quit game…

onda provalim da se na netu svi zale da ne mogu da nastave igru dalje od Mounts of Laconia save-a, izgleda sam osudjen da je ne neastavim uopste… cak se na to mesto kocio i PSP posto je igra za njega pravljena…

NEW GAME radi ali sta mi znaci da igram opet do tog mesta i da me strefi ista sudbina… googlacu pa ako nadjem neko validno resenje mozda nekome olaksam muke

evo ga citat iz jednog od review-a igre

Secondly, there were a few minor loading problems where the screen freezes dramatically, despite the music thumping on.

Bas si baksuz. I ja sam skinuo Duplex PSN izdanje i nisam imao problema sa Ghost Of Sparta, presao sam bez problema. Mozda je zbog savea problema?