PS3 Prevara

To je najbrzi nacin da dodje do svojih para, uracunaj mu put ako ti je skupo…

EDIT:

Iskreno ovako policija i ti bakraci ne verujem da ces sta napraviti, jer samo ce te vuci sa svih strana kao malog majmuna…

E,a sto mislite o ovome kao braca gejmeri i forumasi da ako ne bude hteo da vrati pare ,da ostavim ovde njegove podatke i da ga svi cimamo i smaramo da mi vrati pare,u broju je ipak snaga?

Zanimljiv predlog!!!
Zovemo ga i vicemo u slusalicu vrati oteto!!!

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

Da je iz mog grada ili iz blizine licno bih isao da intervenisem (i ovako mi je to cesto postala praksa u poslednje vreme, samo dajem izjave u policiji, privode me zbog tuca, itd :smiley: ) i verujem da bi ti vratio konzolu i pare i jos bi te i castio :). Sledeci put insistiraj na licnom preuzimanju bez obzira koliko si udaljen cisto da vidis kako ce prodavac da reaguje :slight_smile:

ebeno je to sto zivi na selu, oce se digne kuka i motika. Seljaci cudna sorta. Nego ti kreni pesice iy protesta sa sve tim kulerom sto ti poslao i o tome obavesti bulevar i eto kaka da ga ocrnis.

Brate iskreno mi je zao sto ti se desilo,na Balkanu mnogo sljama vjeruj mi.
Ne znam kako je u Srbiji al posto i ja ovde u BiH isto mnogo trgujem preko PIK-a,pandan vasem KP,ja ne dam kuriru da ide dok ne otvorim paket i pogledam da li je to ono sto sam narucio,nema sanse da mrdne od mene dok ja na licu mjesta ne otvorim paket,naravno oni manitaju da ne smiju da otvaraju,ja kazem nema problema,evo pare ,cek ti sekund da ga ja otvorim posto sam ti vec platio,ti nisi vise odgovoran i brate otvorim ga na licu mjesta,ovaj ne smije da mrdne dok ne vidim sta je unutra :slight_smile:

Od policije ti nema srece,njima si svakako smjesan kao neki klinjo koji se igra igra,mislim da ce ta prijava samo da ti kupi prasinu u nekom MUP-u,sem ako imas nekog od rodbine tamo pa da bas hoce da pogura slucaj a i vala nije mi jasan taj bilde koji ostavlja tacnu adresu i ime a vara ljude,taj ima IQ kao broj cipela :bla:

p.s.jel cemu taj alternator,da ga uvaljamo na neki otpad da uzmes koju kintu >:

Ovako, cekacu do sutra da vidim kako ce stvari da se odviju,mislim da se trenutno u***o,i obecao je da ce da ako mu kurir donese pare on reci da mi vrate,tj proslede nazad,to smo se kao dogovorili,videcemo sta ce sutra da bude pa cu vam javiti,hvala svima na savetima,sad mi samo preostaje da cekam.

Upravo tako ja podnosim prijavu,a panduri se smeju,kao u fazonu izradili te,imam burazera kao soluciju pa cemo da vidim.Sto se tice paketa,ti kad otvoris oni nemaju nista sa tim tako da i ako bi ga zadrzao ja bi bio duzan da mu dam pare ako sam ga otvorio,pa on kao ne stanuje tu,i kaze taj covek da zivi navodno neki sa istim imenom u tom selu blizu njega,caka je u tome sto cas zna tog lika cas ne zna,znaci ili zivi tu ili je u dila sa tim likom da se tu to dostavi,kapiras?
Inace ne volim da sudim ljudima ali ovaj covek mi stvarno deluje glupo i kao neka sirovina.
Ps-Mislim da je alternator samo za kantu,mada se ne razumem u te stvari.

Meni se slična stvar desila pre 5 meseci, kada sam naručio PS3 Slim čipovan od 120GB sa jednim DS3, a dobio sam PS3 Fat od 80GB čipovan sa 2 DS3, PS3 je bio ispravan, ali ona najgora G serija, i radio je sve normalno, međutim smrdelo je kad se pomiriše nakon rada na zagorelo. Cimao sam se par dana i na kraju sam morao da odem do čoveka lično, pokucao sam mu na vrata i fino rekao ‘‘Dobar dan, vi imate moj novac, a ja vašu konzolu koju nisam naručio’’. Čovek mi se lepo izvinio i rekao da je došlo do greške jer je slao više paketa, vratio mi je pare i fino smo se razišli. I nakon tog lošeg iskustva nikad više nisam uzeo PS3, jednostavno mi se nije ukazala prilika nakon toga…

Pa sigurno postoji procedura kada na licu mjesta otkrijes da nije to to sto si narucio,moraju oni da ispostuju tu neku proceduru,neka uzimaju pare al samo ce da ih “provozaju” i vrate tebi kao vlasniku dok to prodje njihovu papirologiju.Ja bih sjeo sa kurirom i rekao vozi u poslovnicu pa cemo da popricamo sa direktorom da vidimo o cemu se radi :smiley:
Znam da sam jednom pitao kurira sta bas u tom slucaju da necu da preuzmem tj da je “lazan sadrzaj” rekao mi je nesto u tom smislu,uzmu ,kao nesto provjere jer ti prijavis i vrate ti pare,sreca ja znam sve kurire pa mi daju da otvorim pakete koje preuzimam.

Ganjaj tog buraza po MUP-u neka to pogura a u krajnjem slucaju prije nego se zaputis u Nis malo toga iscimaj telefonom,neka se malo u*ere iako mi lici da je bas neki debil zbog adrese i imena koje je ostavio,tj da su to njegovi stvari podaci a radi prevaru.

Da vas izvestim o trenutnoj situaciji,znaci prevarant nije dobio pare zato sto su nalozili iz reklamacija bexa da mora da ih podignu striktno sa adrese koju je dao i uz licnu kartu,pojavio se na adresi ali licnu kartu nije imao tako da pare nije dobio i nalaze se trenutno u bexu,e sad meni bex trazi potvrdu iz mupa na kojoj treba da pise da je to zahtev za povracaj novca ,a u mupu kazu nece da izdaju tu potvrdu jer je protiv zakonito.Bez te potvrde ja izgleda ne mogu da podignem pare iz bexa,sta ja sad tu mogu da uradim po tom pitanju,jel ima neki pravnik ovde na forumu da mi pomogne oko trenutne situacije?

Kako bre nece da ti daju potvrdu?!?!?!?!

Cekaj sad sam se stvarno iznervirao. Evo nasao sam nesto. Koji je bio iznos transakcije, pretpostavljam ispod 15.000? Ali ti nisi prevaren nisu ti uzeli novac samo ti treba fucking potvrda! Kontaktiraj kupujem prodajem! Oni moraju da izdaju nekakvu potvrdu da je ovom mamlazu banovan nalog i to MORA da bude dovoljno Bexu. Sta ga i oni tupe.

– Ipak, ako se desi prevara u vezi sa oglasom na našem sajtu, prevarenog korisnika upućujemo na proceduru za prijavu preko onlajn prijave. Nakon što prijavi i opiše prevaru, prevareni korisnik dobija mejlom objašnjenje pravne procedure, kao i tekst krivične prijave protiv N. N. lica i upućuje se na tužilaštvo (za slučaj štete veće od 15.000 din, kada se N. N. lice goni po službenoj dužnosti), odnosno sud (privatna tužba, za štetu ispod 15.000 dinara). Na osnovu teksta tužbe nadležnom organu (sud, tužilaštvo) moguće je identifikovati onog ko je počinilo prevaru. Ovo je jedina zakonom dozvoljena procedura

– Najčešće prevare dešavaju se upravo na najposećenijim sajtovima u Srbiji koji se bave kupovinom i prodajom na internetu kao što su „Limundo”, „Kupindo” i „Kupujemprodajem”. Iako su mehanizmi zaštite potrošača na ovim sajtovima na veoma visokom nivou, zbog velikog broja korisnika ovih sajtova, oni su interesantni kako za kupce tako i za one koji žele da izvrše prevare. U najvećem broju slučajeva radi se o prevarama prilikom kupovine robe čija vrednost ne prelazi 15.000 dinara, pa samim tim nije moguće preduzeti krivično gonjenje po službenoj dužnosti već je u ovakvim slučajevima jedino moguće preduzeti gonjenje po privatnoj tužbi – kažu u MUP-u, precizirajući da slučajevi prevara prilikom kupovine na internetu najčešće nisu slučajevi pojedinačnih prevara, već jedan korisnik nekog od sajtova za kupovinu i prodaju prevari veći broj građana.
– Zahvaljujući izuzetno dobroj saradnji MUP-a sa administratorima navedenih sajtova, do sada je identifikovan veći broj lica protiv kojih su podnete krivične prijave zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo prevara iz člana 208. Krivičnog zakonika – objasnili su u MUP-u.
Kako kažu, veoma je važno da svaki korisnik koji je oštećen odnosno prevaren prilikom kupovine na internetu prijavi slučaj administratorima ovih sajtova kako bi se u njihovoj bazi evidentiralo tačno vreme, korisnički nalog sa kog je izvršena prevara, kao i način na koji je izvršena prevara, na osnovu čega se prikupljaju podaci koji su bitni za dalji rad policije u otkrivanju identiteta počinioca.
– S obzirom na to da se nakon dogovorene kupovine putem interneta najčešće radi o isporukama robe preko kurirskih službi, kada umesto poručene robe stigne neadekvatna roba, što potrošači primete tek nakon isplate novca kuriru, ili se dešava da potrošači uplate novac unapred, a poručenu robu nikad ne dobiju, potrebno je da potrošači pre kupovine detaljno pregledaju ocene i preporuke prodavca, kao i da na forumima pročitaju poruke koje kupci ostavljaju o pojedinim prodavcima. Odnosno ti komentari mogu biti od značaja da li će se odlučiti za kupovinu od nekog prodavca ili ne – savetuju.
Ukoliko do prevare, ipak, dođe, a šteta koja je nastala ne prelazi zakonski okvir za postupanje po službenoj dužnosti, odnosno ispod je 15.000 dinara, potrebno je da se preko administratora sajtova za kupovinu i prodaju pribave podaci o tome da li je eventualno isti korisnik prevario više kupaca.
– Ukoliko veći broj oštećenih kupaca zbirno prijavi jedno fizičko lice koje ih je oštetilo, odnosno ukupan iznos štete prelazi 15.000 dinara, može se podneti krivična prijava MUP-u ili nadležnom tužilaštvu – zaključuju u MUP-u.

http://upravusi.rs/bezbednost-kat/nasilje-na-internetu/finansijske-prevare-na-internetu/

Tacan iznos je 13570 din,meni nije jasno kako mogu da mi traze potvrdu koja nije po zakonu a ako ne odnesem nece mi vratiti pare?
Dobio sam potvrdu koju nisam odstampao jos ,ali to je kao gore napomenuto,znaci ta potvrda je potvrda tuzbe,nznm kako ce mi ona pomoci kad je u sustina ista stvar kao i prijava u mupu?

Kako bre sad tek od 15000 tužba po službenoj dužnosti? Prošle godine u junu-julu kad se meni desilo je bilo 5000. I posle se čude kako nekom dojadi, uzme automat i krene redom da puca po svemu što se kreće.

Zbog velikog broja sitnih krađa utaja i prevara cenzus za ova krivična dela spušten je nedavno sa 15.000 na 5.000 dinara. Kako saznajemo, sve ovo kao i smanjenje platežne moć građana glavni su razlozi koji su naterali zakonodavca da pomeri granicu za ovo krivično delo, pa se gonjenje po službenoj dužnosti sada preduzima uvek kada je šteta veća od 5.000 dinara.

Policija ne izdaje nikakvu potvrdu! Jedino policija moze da ti izda zapisnik o sacinjavanju krivicne prijave za taj dan protiv tog lica, jer se goni po sluzbenoj duznosti i jos je u “pocetnoj fazi”. Podnesi zahtev da ti se izda navedeni zapisnik sa svim dokazima koje si MUP-u predocio i razgovaraj sa pravnom sluzbom bexa i skreni im paznju na ovo sto sam ti napisao. Procitaj opste uslove poslovanja Bex-a i vidi sta konkretno traze u takvim situacijama.

Zivimo sada u vremenu i okruzenju koje smo manje vise svi trazili i zelili. Nekada ne toliko davno kada smo zivili u drugome sistemu privatno je bilo cijenjeno i bezbednosno je bilo zagarantovano. tada je se sve rijesavalo policijskom prijavom i njihovom intervencijom (bezmalo sve). Ovde mislim da ako si bio na neki nacin prevaren, obmanut ili ti sta slicno to su plavci direktnim kontaktom i utvrdjivanjem cinjenica na licu mjesta rijesavali sa takvim barabama (ili da ti se namiri nacinjena steta ili su mu malo prosetaji bubrege pa da to odradi sud). Nekada se postovao sistem pa masa stvrari nije ni dolazila na sud da se tamo rijesavaju stvari. Sada svako gleda da nesto usicari pa onaj ni kriv ni duzan (u redu mozda malo naivan i posten) obicno ispadne grbav pa dok izganja pravdu prodje vremena, novca i zivaca. Moj savjet je da se dobro posavjetujes sa nekim iz svoga licnog okruzenja (roditelji, porodica, familija, prijatelji) i da tako doneses neku svoju odluku sta ti je ciniti najbolje. Ja i ostali na ovo gledamo kako smo i u komentarima ispisali. Ali samo ti mozes donijeti po tebe najbolje rijesenje. Zalim sto si imao ovakvu situaciju a i sve ostale koji su bili u slicnome sosu. Kako je predhodno receno prije narucivanja ima vise nacina da se nesto provjeri jeli to to ili je to nesto sasvim nebitno. Sve u svemu nikome od nas ne pise BUDALA na celu, drzim se one stare tudje necu ali svoje ne dam ma koliko da me to kostalo u zivotu (opet moje vidjenje stvari). ponavljam dobro o svemu razmisli, porazgovaraj i odluci najbolji put po tebe da se ispravi u tvoju korist nacinjena steta (a svakako da ti bude za nauk u buduce).

Hvala svima na savetima i podrsci,jedino sto mi preostaje je da se uputim u bex direktno i sa ovom potvrdom koju imam trazim da mi vrate novac,ako ne budu hteli da vrate bce belaj,jos jednom hvala svima i izvesticu vas sta se dalje zbiva.

Ja sam bio u petak narucio xbox 360 i mislio sam da ce da mi stigne isto tako, ali mi je stiglo sve lepo i korektno, zato sto sam pratio kada je registrovan i koliko ima ocena, i svi su ga lepo ocenli da je posten, nisam cak ni morao lika da zovem na telefon vec smo se putem KP dopisivali…Ja bih mu zapalio kucu da mi ovako nesto uradi…

Zaista je strasno sta se dogadja u nasem drustvu, kakvih sve olosa ima i na sta se sve ovo svelo. Uz tebe sam i iskreno se nadam da ce sve biti u redu. Da ces dobiti te pare i to je jedino bitno, a kada ih dobijes pamet u glavu, svi se ucimo dok smo zivi. Ja izbegavam KP, iako je stvarno najposeceniji sajt u Srbiji, ali bas zbog toga. Jeftinije stvari uzimam, ali skuplje… Ma ni 100+ pozitivnih ocena mi ne znaci.

Vise verujem Kupindu/Limundu iako su svi u istom kosu. Jer, 100+ ocena mi nesto vise znace na Kupindu nego KP, plus posrednik i nekako mi njihov pravni sektor jaci. Retko kada je covek sa preko 100 ocena na Kupindu muljator. Desava se, ali redje. XBOX360 sam prosle godine na Kupindu uzeo, sve proslo bez problema, jos ja magarac da bi mi jeftinije ispala dostava PRE mu uplatio na racun, znaci nisam video konzolu, UNAPRED mu uplatio! Ali ipak stiglo sve bez problema, platio samo dostavu kuriru. Tada bi me i najposteniji zajeb.ao, ali eto taj covek onda ispade postenjacina iznad proseka. Bez obzira, opametilo me to samo zbog pomisli kako sam mogao proci. Ali eto, iz tog iskustva i slicnih tome na Kupindu ja vise verujem njima iako opet ponavljam, svi su isti.

Tebi jos jednom sve najbolje zelim, i ako bilo sta treba tu sam, i to cimanje sto si pominjao samo mi javi, iako vise nema leba ako pare nisu kod njega, a tebi je sada samo do love stalo, jeb.e ti se za olosa.

Inace jel ima nesto novo ?

Ljud samo da vas obavesti da sam upseo da izvucem pravdu i dobijem pare nazad,PRESRECAN SAM,hvala svima na podrsci i pomoci,ako neko ima slican problem neka mi se javi da podelim iskustva kako da vratite pare,tj bar je meni na jedan nacin uspelo.

Cestitam! E neka si izganjao pravdu :beer:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”