PS3 Prevara

Dakle,narucio sam ps3 preko kupujem prodajem i umesto toga dobio sam alternator,znaci klasicna prevara je u pitanju,zanima me sta sad raditi?
Ovako uradio sam par koraka-
Podneo prijavu u mupu odmah nakon toga
Kontaktirao kurirsku sluzbu da je prevara u pitanju
Covek koji mi je poslao kaze da je pogresio(u sta u opste ne verujem)i kaze da ce navodno da mi vrati pare,e sad sta je meni ciniti jel mogu jos nesto da uradim,u mupu su mi rekli da naj vrv nema nista od prijava jer je naj vrv ime i adresa lazna.Evo otvorio sam ovu temu da me posavetujete i da i vi viditi kakvih sve prevaranata ima da se ne bi zeznuli kao ja,slike cu sad da ubacim.


******… :frowning:
Sta da ti kazem.
Uradio si sve sto je bilo do tebe.Ako je prevareno vise njih mozes se nadati da ce biti uhvacen(i).Podatke ti je dao lazne 100%i vidim toga si svestan.Nazalost to ti je surova stvarnost.
Prijavi i sajtu,oni bi trebalo da imaju IP adresu sa koje se logovao…Sta da ti kazem…:frowning:
Ostaje ti da se nadas najboljem(da bude uhvacen).
Glavu gore u svakom slucaju. :wink:

Zao mi je sto si imao ovakvo iskustvo. Evo i moje teme, mozda nadjes neki korisni savet: http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=9062
Trazi ip adresu od kp, duzni su da daju, odnesi je privrednjacima, oni moraju da je provere. Pomocu nje mogu naci prave podatke tog clana. Takodje, sacuvaj sve prepiske ako si se dopisivao sa njim, to ce itekako biti korisno, da ne bude posle on/ona kazala. Ali da te ne lazem, sanse da ponovo vidis svoje pare su vrlo male. U mom slucaju policija je sve uradila (relativno) brzo, nasli su ga, ispitali, on je sve naravno priznao. To je bilo, ako se dobro secam, nedelju-dve posle prevare. Ali brate mili, tuzilastvo je razvuklo slucaj, evo sad jos koji dan pa ce proci tacno godina. I kada se nesto desava, kada zovu, to je zbog nekih banalnih stvari. On je sve priznao, svi dokazi su tu, ali su i dalje sporiji od puzeva. On se nijednom nije pojavio kod tuzioca, valjda mu zbog toga sledi novcana kazna, ali ja pare necu videti (nema jadan da vrati). Ali, da npr. meni drzava vrati pare (lupam sad) i njega terete da vrati njima, vec bi odavno bio u zatvoru i zaradjivao koliko dinara po danu da im isplati sve + troskove. Nazalost takav je nas sistem. Vecina ovog pasusa nije savet, vec ti pricam sta mozes realno da ocekujes kao ishod. Alternativu necu preporucivati.
Jos jednom, znam kako se osecas sad, i stvarno mi je zao sto si uopste imao iskustva sa tim.

P.S. Savet svima ostalima. Ako je neko sumnjiv, ispitivati sto vise o konzoli. Ako je prevarant, verovatno pojma nema, vec je iskopirao sa nekog sajta. Takodje zahtevajte licno preuzimanje i placanje posle ispitivanja konzole. Jedini razlog zasto sam bio prevaren (i ovo govorim samo za sebe) je sto sam tad kao malo dete zeleo konzolu da izigram sve ekskluzive. Da sam razmislio na vreme kako je trebalo verovatno bih ti sad napisao jednu recenicu kako mi je zao, umesto sto pisem ceo pasus.

Prva stvar, prijavu podnesi na MuP, sto si i uradio. Pa za svaki slucaj. Druga stvar, ako imas nekoga u Policiji ili u bilo kojoj grani vlasti, mozes ga zamoliti da ti pomogne. Jedan poziv doticnom prevarantu od te osobe zna rijesiti slucaj. Moze ali i ne mora. Upravo se to isto i meni desilo, i tuzilac mi je izasao u susret, obavio tel poziv, i u roku 2 dana pare su mi bile vracene + konzola gratis. Na sud da ides ti se ne bi isplatilo, radi podnosenja troskova i ostalog. Da ides na svoju ruku i preuzimati stvar nasilu krseci zakon, to odmah zaboravi, ma sta ti god ko kaze. Samo mozes pogorsati situaciju da se to iskoristi protiv tebe. Znam, i to sam prosao.

Znaci, zamoli nekoga u MuP-u ako nikoga svog nemas, da obavi taj jedan poziv. Ne moze skoditi. Budi strpljiv i uradi sta mozes. Takve slucajeve ne smatraju toliko vaznim, jer na jedan nacin gledaju da si ti kriv ako si suradivao sa takvim.

Nek ti je sa srecom. I ne gubi zivce usput :wink:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

I ja sam imao slično iskustvo i zakonskim kanalima nisam rešio ama baš ništa. Manje više su me plavci ismejavali kad sam otišo da prijavim. Klasična naša posla - odeš u mup oni ti kažu jao mi ne možemo da ga lociramo putem baznih stanica dok ne dobijemo nalog od sudije. Mi smo najbolja i najefikasnija policija na svetu ali nam je sudstvo u qrcu. Dođeš do tužioca, on kaže nije do njega nego do sudije. Uvek jedni svaljulju krivicu na druge tako da ne nadaj se puno nekom pozitivnom ishodu.
Plus ako si prevaren za sumu ispod 5000 dinara ide privatna ili građanska tužba (ne zameri nisam pravnik) i treba TI da još plaćaš advokata i sudske troškove koji su normalno veći od 5000 dinara i onda se nikom ni ne isplati. Ukratko moje mišljenje je da manje više država omogućava takvim prevarantima da nastavljaju da se bave onim čim se bave.
Želim ti svu sreću u pokušaju da vratiš svoje novce

Ja stvarno ne mogu da verujem,taman sam se ponadao,stigla ps3-jka sad cu lepo da se izigra ,cena bila ok,planirao da kupim hdd i jbg.
ALi ima jos jedna fora kurir mi je rakao na foru ucinice mi uslugu da mu ne isporuce te pare,a i ovaj lik je izgleda neka ljiga od coveka i uplasio se kad sam mu pripretio da mi vrati pare,kao smo se dog.da ja njemu vratim ovo a on nece primiti pare.

Au jbt, bas mi je zao druze. Nadam se da ces uskoro dobiti pare nazad. Kao sto je neko spomenuo, ne bih ti preporucio alternativu, da ga nadjes sam i da ga isprebijas kao vola. Samo polako, pokusaj da se ne nerviras puno (iako znam da je to zeznuto). Drzim ti palceve.

Dobre vesti ljudi izgleda da je adresa sa koje je poslata konzola i ime i prezime ispravno tako da mogu da mu udjem u trag i valjda povratim pare nekako,probacu sa metodom zastrasivanja.
Nznm dal ce mi ovo pomocu ali kurir mi je rekao da je urgirao i da mu pare u opste nece biti prosledjene te da ce mi vratiti kes ,a i navodno sam se dogovorio sa ovim likom jer je video da sam popizdeo i da cu sve da uradim da vratim pare,da ako ipak dodje kurir da ne prihvati pare vec da mi ih prosledi nazad
Najgore mi je sto sam prodao xbox da bi kupio sony,kako sam popizde!!!

Cek on jos nije dobio tvoj novac?
Ako mu nisu “legle” pare jos uvek…ti gledaj sa kurirskom sluzbom i da ih nikada ne podigne. :wink:

Kod njega i nek ti vrati sa kamatom…lik je neka debilcina…

Kurir i sluzba sigurno nece (ne mogu) sami da ti vrate pare, jer si ti vec platio i otvorio paket. Dalje preuzimaju privrednjaci i oni iznad, Da si znao ovako kurira pa da ti dopusti neprimetno da otvoris paket i proveris pre placanja, to bi bila druga prica. I meni je ovaj pricao kako su zeznuli stvari u posti, psovao drzavu, lagao da ce da vrati i da je razgovarao sa policijom, itd. naravno tad je vec odavno bio prijavljen. Najiskrenije se nadam da ces bez problema resiti ovo. Ali ne veruj liku koji te je prijavio, niti nekome ko je tek poceo da radi u kurirskoj sluzbi. Mozda i ima nameru da ti pomogne, ali zakonski ne sme, jer ce odmah biti otpusten. Ne gubi vreme, kontaktiraj kp, trazi ip, trazi im tamo da blokiraju nalog, da ti daju sav info, istampaj prepiske, to im nosi da sve dobiju na tanjiru.

Ja sam ga vec prijavio na kupujem prodajem,pa sad cekam od njih odgovor,pa nznm stvarno tako mi je on rekao a i ja se razmisljam da on to ne moze da uradi,kad sam zvao reklamacije rekli su mi da jedino mogu da traze da lik podigne sa te adrese sa koje je poslao i da to mora da uradi uz licnu kartu,posto prevaranti obicno daju drugo ime i drugu adresu obicno se ne pojave pri isporuci para jer kada da licnu kartu onda otkriva licne podatke o sebi,e sad ja sam uspeo da nadjem sve podatke o njemu i ispostavilo je da su pravi podaci,ne kapiram zasto bi ostavio prave podatke?

Daj bože da ti kuriri mogu nešto pomoći. Mene ako pitaš i oni su banda kaubojska koja se prodala kapitalizmu.
Ranije si imao lepo opciju provera paketa kod svakog i otvoriš i proveriš jel daješ 400 evra za mobilni ili pikslu.

Druze, znam da si se pre neki dan raspitivao bas ovde oko kupovine i mozes mi verovati ili ne, ali zao mi je kao da se nekom mom ovo desilo. Nadam se da ce sve proci kako treba. :da:

Mene jedna jedina stvar buni u celoj prici, a to je kako je nekome u interesu da da laznu adresu ako vec ocekuje da mu kurir donese pare od otkupnine na adresu…? ._.

Brate bas mi te zao…
Taman smo lepo debatovali sta i kako a sad ispade covek te za*****…
A jos nema ni jednu jedinu ocenu…
Nemam reci kakvi ljudi postoje i cime se bave…
Jedino sto su glupavi i svi pricaju isto…

Kurirske sluzbe te zovu, nadjes se s njima kod neke kafena, poste, benzinske i to je to. Euroexpress ovdje u BiH trazi licnu kartu, kad saljes i primas robu tako da uvjek.mozes dobiti broj licne u slucaju prevare.

Stvarno mi je zao sto ti se to desilo. MUP moze da locira tacno gdje se lik nalazi, ako ga mozes vec dobiti na telefon, samo sto oni rijetko kad a u vecini slucaja nece da rade ako je vrijednost manja od 500e. Bitno je da njima dolazi plata a za narod… Ganjaj koga od inspektora, popricaj s ljudima ili ako ko od tvojih zna koga. Nema ti druge

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Da i ja kazem nesto o kupovini preko neta posto dugo trgujem i veoma sam iskusan trgovac pa da dam neke savete, mozda ce nekome pomoci. Ako zelis da kupis nesto preko neta gledas ocene kakve ima, malo ocena jednako veliki rizik. Druga i najvaznija stvar je uvek pitaj kad mogu da dodjem i licno da preuzmem, znaci licno kuci, ne stanice, pumpe centar itd nego licno kuci. Kupujes u Nisu a ti si na primer u Novom Sadu a ti pitaj prodavca kada mogu da dodjem. Onda mu kazes brat mi zivi u Nisu pa ce on to pokupiti, Velika je sansa da ako se radi o prevari da nece dozvoliti licno preuzimanje. Ovo su moje metode i za sada jos nisu podbacile. Nadam se da sam makar malo pomogao.

Ja sam stvarno zatecen i besan,jednostavno ne mogu da verujem sta sve ljudima pada na pamet.Samo da vas pitam,zasto bi on dao tacnu adresu,uspeo sam da nadjem njegov fiksni broj na kontu adrese koje mi je dao i imena,tu sam dobio nekog coveka koji tvrdi da taj covek ne zivi tu vec negde kao blizu,pa onda te ga zna te ga ne zna,sto znaci da on u stvari zivi tu nego se prave svi ludi?

Koliko je udaljen taj covek sto ti je prodao konzolu ?

U pitanju je cista prevara i sa tim budi nacisto da imas posla sa najgorim sljamom.

Da li ces uspeti, ne znam, neka ti celahudini isprica svoj slucaj, ali tesko ces uraditi nesto preko ove raspale drzave.

Moras da istrajes do kraja ako treba i da ides da ga trazis po tom selu sa par ortaka.

Smorio sam se najstrasnije zbog ove teme…