Problem sa tachpadom laptopa...

Zamisljam kako zove nekog fazon @MikiBanter iz Gigatrona… kao ne radi mi touchpad… idi bestraga covece… stoji mi roba u magacinu nova godina ludilo… :grin:

Brate ne radim ja u Gigatronu već jače od godinu dana da si mi ti živ i zdrav :joy:.
Sad radim neku sistemsku administraciju. :slightly_smiling_face:

1 Like

Znam, nisam mislio bukvalno tebe da zove :grin:

Nego neko ko je tu samo da uvali ljudima solju sa Playstation logom, znanje informatike iz tadasnjeg vremena znas kakvo ti je bilo a sigirno si bio i bolji od drugih, mislim… sta da se proverava sa prodavcem. Ili jos gore zbog takve banalnosti da nosis u servis pa ti vrate za kinesku novu godinu i kazu ti pa sta je bio problem sve radi (a i dalje ne radi).

I kako ti je sada u IT helpdesku? Si naucio nesto zanimljivo?

1 Like

E pa super mi je u ovoj firmi. Uspeo sam da nadjem firmu sa onim legendarnim radnim vremenom 09-17h i free vikendi. Jesam se patio da bih osvojio tako nešto ali je vredelo. Posao kao posao je obiman ali je manja firma u pitanju pa je odnos i više nego korektan. Opuštena atmosfera totalno. Zanimljivo je što sam tek sada shvatio koliko zapravo ne znam iako sam bio ubedjen da imam dosta dobro predznanje. Ali dobro, tu sam da se gradim i razvijam u tom segmentu pa lagano.

Ma da, uvek je opustencija helpdesk. Odatle ne znam, mozda neka Windows/Linux administracija, rad sa virtuelnim masinama… ili information security koji je zesce deficitaran… samo guraj, uci, citaj, zavrsavaj kurseve i grabi licence. Predji u neku vecu firmu sto pre jer je rad u enterprise lvl okruzenju pruza vise prilike da naucis.

Posao od 9-5 nije specijalno nesto, mada uvek imaces i neka dezurstva… posle ces juriti 8-4, a onda i rad od kuce, skracenu nedelju, i razne benefite…

1 Like

Potvrđujem. Lapovi pojedinih brandova update biosa spakuju kao optional download unutar win updatea.

Ako to ne pomogne, skineš neki kršten sistem, tipa ubuntu, nabaciš na flešku i pokreneš ga bez instalacije, pa proveriš da li tamo radi.
Ako radi, a moraš da si na winu, probaj skini 11 jbg.

Oem ključevi za win 10 a isto i 11 bukvalno 1-2 eur

2 Likes

Hm, gde ima za 1e? Mogao bih konacno da se ratosiljam aktivacija i vodenih zigova. Nije problem ni 10e, vidim da su toliko… :grin:

Mada desktop palim samo dok jedem… ne treba mi vise nesto u zivotu.

Pa recimo

0.69 € i referal code off30allkey za -30%
ili

€0,95 i code AKSsoft45 za -45%

ili win11 (samo više nisam siguran oko edicija, pro isto po 1€ enterprise iz nekog razloga 8€)
Ja sam imao taj pro oem za win10, ponudilo mi free upgrade na 11, ne znam jel još uvek to aktuelno, ali vezano za ms nalog, jednom kupiš i ne razmišljaš, lakše nego da se cimaš da gasiš defender da bi odradio kms krek i dodavao fajlove i foldere u exception nakon svake instalacije :smiley:

3 Likes

Samo sto vazi za jednu instalaciju. Inace radi kod bez problema, uzimao sam i win10 pro i home, i office.

1 Like

E da pogrešan sam linkovao, vidim sad piše u description does not bind to your ms account. Znam za office da su ti single instal ključevi tipa 1 eur, a lifetime 8-20 kako kad, sad ću da nađem neki :smiley:

Ja sam jednom drugu uzeo i podesio office 2021 bas nedavno, 500din je bilo. Tako da sve legalno :laughing:

1 Like

Za 1e ni ne mora da se vezuje. Ne menjas sistem svako malo. Jednom godisnje da ga sredis to je bukvalno nista.

3 Likes

Pa da, nekima traje po 100 god, odavno bilo kad sam uzeo, vidim sad da su malo skuplji OEM, oni su valjda za vezivanje za ms nalog, a ovi retail su single use

https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional
€7.30 AKS-NEWYEAR -10%
opet nije strašno jbg

1 Like

sudo rm -rf / --no-preserve-root

nzm sad koji sajt ali moj kljuc od evra se bindovao za ms account. listing je bio kao OEM kljuc, a nakon aktivacije, ako se proveri kljuc sa slmgr -dli meni kaze da je RETAIL channel. sa tih levih sajtova ti je sta ubodes. u svakom slucaju za evro, dva, pa cak i pet nije toliko vazno. sve je bolje nego piratski windows

2 Likes

Trenutno na laptop-u imam Win 10 aktiviran tako nekim kljucem od 1e i OEM je. Ali isto tako na drugom nalogu imam vezan kljuc sa legalne 7ce koja je pretvorena u 10ku. E sad taj nalog je bio vezan za drugi PC i hardware tako da nisam probao sta bi se desilo kada bi probao da ga aktiviram sad na laptopu. Ali opet za 1 euro me bas briga niti imam nameru da se zezam :sweat_smile: Isto tako imam Win 11 OEM kljuc na ekternom SSD-u kao potpuno drugi sistem :joy: Bukvalno 1 euro gore dole mi ne pravi razliku jer opet ne igram se sa tim svaki dan.