Problem sa tachpadom laptopa...

Pozdrav ljudi…
Juče sam kupio Acer laptop…
Instalirao Win10 i sve šljaka osim tachpada…
Radi miš ali čim se isključi nestaje i kursor sa ekrana.
Da li je neko imao ovakav problem??

Nisi instalirao drajvere. Idi na windows update i resice se (bez updatea nema drajvera za novije laptopove jer ti je win piratski ). Pogledaj isto da li ima opciju uz fn da se pali\gasi tačped. Obicno ljudi “instaliraju” windows i kao sve rešeno a pola drajvera nema :joy:

Ili sam win instalira matore drivere :sweat_smile: ili kao sto se meni desava povremeno da mi najnoviji AMD driver prelepi nekim matorim od pre godinu i po :expressionless:

2 Likes

Lepo ja kazem MAC je pravi komp, sve ostalo je natucavanje hardvera i softvera :grin:

3 Likes

Linux je zakon ako već idemo u krajnost

Instalirao drajvere,isto se dešava…
Jednostavno kao da ga ne poznaje…
Fn+f7 ne reaguje…
Jedino da tražim po netu driver baš za to…

Jesi odradio windows update? Secam se na jednom laptopu proradilo nakon par updatea windowsa. Na jednom je cak bila i opcija da se fn ugasi, tako sto se klikne fn+esc i onda nista nije radilo. Pokusaj i drajvere naci bas za tacped za taj laptop.

Mozda nije softverski. Proveri koja je kombinacija za zakljucavanje touchpada (fn f7 jel si siguran?) Obicno je to i neki gest, trebalo vi da imas i nekakav indikator.

Za touchpad bi trebalo da windows instalira genericke drajvere jer je to basic funkcija koja ne bi trebalo da zavisi od proizvodjackih drajvera.

btw @iNikola eh sad ovo je bas prvi slucaj za koji znam ne radi nakon nove instalacije touchpad…

Uopste ga Bios ne prepoznaje…
Nema ga nigde na Windowsu…
Kao da ne postoji…
Instalirao sam bas drajver za njega,skinuo sa Acerovog sajta…
Nista…

1 Like

Sta znaci ne prepoznaje - iskljucen je, ili ga nema u podesavanjima?

Ako je isjljucen samo u biosu. onda je hardverski disejblovan nekako

Nema ga u podesavanjima a ni u biosu.

1 Like

Iz iskustva kazem da treba apdejtovati windows nekoliko puta. Do drajvera je. Ne koristim windows ali ih odrzavam, cesto se desavaju ovakvi problemi.

Može biti i da je neki hardverski problem, tipa otkačen flat kabl koji povezuje touchpad sa matičnom.

1 Like

Ma ne. Bukvalno tako deluje ali su drajveri u pitanju. 1000%.

2 Likes

Slažem se, uvek prvo pomislim na drajvere u ovim situacijama, ali nije nemoguće i da je neki hardverski problem, ako i nakon reinstalacije drajvera/Windows Update-a ne proradi.

1 Like

Pa nece covek da odradi win update :smile: lakse je napamet raditi nego pustiti komp da sam odradi :grin:

U svakom slučaju je razlog za reklamaciju, ili bar savet od prodavca kako da se reši ovakav problem.
Laptop je konstruisan da radi bez miša što je u ovom slučaju nemoguće, i više nego razlog za reklamaciju.

Ne. Sam si svestan da kupujes bez windowsa laptop. Trebas kupiti windows da bi bilo ok. Ono sto pricas trebalo bi ici na reklamaciju i ako ne znas sta je efi i uefi …

Evo apdejtujem opet…
Videćemo hoće li išta pomoći…

1 Like

Jel ti radi touchpad kad udjes u bios?

Bios nije vezan za drivere i tamo mora da radi 200%, naravno ako laptop ima noviji tip bios-a gde mozes da koristis touchpad za kretanje i podesavanje.