Problem sa maticnom?

Imam ogroman problema sa kompom. Dakle, uzeo sam RAM memoriju od 4 GB a pre toga sam imao 2x2 GB dok mi jedna od 2 GB nije riknula. Naravno, proverio sam da li je ta RAM memorija kompatiblna sa mojom plocom. E sad, tu nastaje problem. Sa starom RAM memorijom od 2 GB sve mi radi kako treba. Cim ubacim novu od 4 GB-a, komp se automatski restartuje posle iscitavanja boot dela. Nakon restarta, boot iscita ponovo, sve ok i pojavi mu Launch Startup Recovery i Star Windows Normally. Ukoliko odem na Launch Startup Recovery, izbaci mi BSOD i sa oznakom 0x0000007E. Ukoliko odem na Start Windows Normally, opet se restartuje i tako u krug. Probao sam i sa recovery Win 7 CD-om ali tada mi izbaci gresku 0x0000004E. Definitivno nije do RAM memorije jer sam je testirao i ne prijavljuje gresku. Pre ove memorije od 4 GB uzeo sam jos jednu, koju sam zamenio jer su mi dali sa pogresnim oznakama i mislio sam da je u tome problem.

PC specifikacije:

CPU: i3 540 3.06 GHz
Motherboard: MSI H55M-E23 (7636) Max 8GB, dual channel - mislim da mi je problem u maticnoj
PSU: 500W, mislim da je LC
GPU: ATI 5770 PowerColor (probao sam i bez nje da upalim komp, sa 4 GB RAM-a, iste greske javlja)

Od juce popodne se zezam sa ovim problem, poludeo sam nacisto. Napominjem da sa 2 GB radi sve ok.

Slicno se i meni desavalo, sa 2gb rm memorije racunar normalno radi, cim ubacim 4 ili 6 krece restartovanje i pistanje kompaa. Ploca vracena gde je kupljena i novac vracen

Probaj da reinstaliras windows… format c pa ispocetka… ako se i dalje bude desavalo moras da vratis memoriju jer ne radi dobro sa tvojom plocom…

kako si proverio da li je ispravna memorija, preko nekog boot cd-a?

Meni ne pisti vec uredno prodje boot deo (u BIOS mogu da udjem, prepoznaje RAM memoriju, sve brojke su ok, voltaza takodje) i kad treba da load-uje windows, on zabode i izbaci BSOD. Probao i sa clean instalacijom Windows-a, i opet nece. BIOS mi je update-ovan na poslednju verziju, sve proslo kako treba, dakle nikakvih problema nisam imao. E sad posto sam komp kupio pre 3 godine, cenim da je ova raspala MSI ploca problem. Pise im na sajtu da moze da podrzi do 8 GB.

@padawan

Proverio preko sajta, pitao sam i nekoliko ljudi koji se razumeju, cak sam i pitao ljude kod kojih sam kupio plocu pre tri godine. Inace, nije do memorije, uzeo sam pre ove i Kingston-ovu, i ni ona nije radila. Doduse imala je drugacije oznake pa sam je zamenio ali ova mora da radi, skroz je ispravna. Deluje mi kao da maticna ima neki trip. Ovu od 2 GB sam proverio preko Memory Diagnostics Test-a a ova od 4 je proverena kod ortaka.

jel si isprobao oba slota?

kakve su to tacno “oznake” zbog cega si zamenio prethodna 4gb? koji je tacno model memorije koji si sada kupio, a koji si imao do sada (treba mi pun naziv a ne samo kingston i slicno :slight_smile:

memorije se razlikuju po latenciji i frekvenciji… cl i mhz…

probao google?

Je si probao da ostavis samo 4gb?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Prepoznavalo je meni sve brojke u biosu i svaki slot je proban, al u koji god slot da stavim 4 ili 6 krecu problemi, ne bih da mracim ali dobijas ti pare nazad ili plocu u istoj klasi

Probao Google. :wink: Bavim se kompovima, tako da mi nista to nije strano, latency mi je 9 (na toliko mi je radila i prethodna.) Ovako, dakle imao sam 2x 2GB RAM memorije Patriot marke i jedna je crkla. Njihove oznake su: PSD32G133381. Kada je riknula jedna, rekoh sto da ne uzmem sada jednu od 4 GB i kasnije jos jednu istih oznaka, isto od 4 GB. Odem i narucim Kingston 4GB KVR1333D3N9/4G. Daju mi Kingston 4GB KVR KVR1333S8N9 koja mi je izbacivala isto gresku. Odem, zamenim, uzmem pare, udjem u drugu prodavnicu i kupim Patriot 4 sa identicnim oznakama kao sto je ova 2 GB sto mi radi, samo sto je od 4 GB(PSD34G133381). Dakle identicne. Naravno, sve ove memorije imaju brzine od po 1333Mhz. Nista nisam overklokovao.

@MAXS

Probao sam, posle boot dela, resetuje mi komp automatski a nakon narednog startovaja, prodje boot deo i cim treba da mi pojavi “Starting Windows” on zabode i pojavi mi “Launch Startup Recovery i Start Windows Normally”. Ukoliko odem na “Startup recovery”, izbaci mi BSOD sa sifrom 0x0000007E. Ukoliko odem na “Start Windows Normally”, on se resetuje i tako u krug. Probao sam da ubacim i Recovery CD od Win 7 ali tada mi izbaci sifru 0x0000004E. Naravno boot deo prodje kako treba, u BIOS mogu da udjem, RAM memorija je uredno prepoznata od strane maticne, svi brojevi su u redu (9-9-9-24, posto je CL 9). Probao sam i sa clean install Win 7 i ponovo isto izbacuju. Cak sam i HDD menjao, i dalje iste gluposti.

@maci

Ne mracis druze, zahvalan sam ti na pomoci, kao i padawanu i MAXS-u. A sto se kesa tice, istekla mi je garancija pre godinu da na tako da ima da puknem pare sigurno. I ja mislim da je ploca… Koliko si ti siguran u to i koju si plocu posle uzeo, koji brend?

Update biosa mozda nema podrsku za taj ram

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Odradjen update na poslednju verziju, jos odavno ali i dalje mi se javlja isti problem.

Onda jedino maticna nesto zeza, nema druge…

Sti ne nadjes 2gb stap, pa kupis…

Gigabyte kad uzmes, nema zime, ja je imam 5 godina i nema problema, i sada kad budem nadogradjivao komp, samo Gigabyte dolazi u obzir.

MSI ploce i sva njihova tehnika je uvek imala problema, secam se koliko se jedan ortak nervirao oko MSI laptopa…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Hocu da mi radi na 4 GB pa posle hocu da uzmem jos 4 GB. Nervira me sto ne radi na 4 GB kada im na sajtu pise da je 8 GB maksimum. Gledao sam bas juce Gigabyte-ovu plocu, nasao sam jednu koju bi trebalo da uzmem recimo sledece nedelje. ova maticna je u pitanju : GIGABYTE - Motherboard - Socket 1156 - GA-H55M-S2V (rev. 1.4)

Sto se sadasnje ploce tice, ona je beda. Javicu se kada budem uzeo plocu, do tada neka tema bude otvorena kako bih mogao odmah da javim da li je problem bio do ploce ili, ne daj Boze, do neceg drugog.

Moja je bila Asus Maximus 1 generacije, a sada koristim MSI i nemam nikakvih problema

Koristim ovu MSI plocu vec 2.5 godine a dve godine je bila u garanciji. Tako da zaobilazim MSI u sirokom krugu. Drago mi je sto tebi sljaka sve kako treba.

I ja sam imao žestoke probleme sa MSI, čak se dešavalo da kod drugih ukućana od ploče pregorevaju ostale komponente. Kako 'bem li ga, ali od kad sam na Asus pločama nema nikakvih problema.

Nislucajno nemoj gygabyte…ja licno imam problema sa tim ko lud…svakih mesec dana racunar ide na popravku…tako mu dodje odjednom da se zapuca kad bootuje windows 7. pojave se one 2 tacke u boji koje formiraju logo i tu stanu…i nemoze nista da se radi…a ja nesmem sam windows da reinstal jer je originalni win7

Ne bih da pocinjem raspravu, ali to sto pricas su neargumentovane gluposti. Gigabyte je oduvek bio sinonim za najkvalitetnije proizvode…

Ko zna kakve ti probleme imas???

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Apsolutno se slazem sa Maxom Gigabyte, a narocito Asus prave najkvalitetnije racunarske komponente!!!

Imam samo jednu nedoumicu. Kolike su sanse da bude problem do procesora a ne do maticne? Mislim procesor mi se nikada nije pregrevao, niti sam ga klokovao. Citam nesto preko neta i kazu ljudi da moze biti i do procesora. Moram da budem 100% siguran da je problem do maticne, ne bacaju mi se pare.

Nije do procesora 99%, jer da jeste, ne bi komp moga da se ni upali… Nadji nekog druga ko ima maticnu koja bi podrzavala tvoj procesor, ako ne u nekom servisu neka ti provere procesor, to im je manje od 10 minuta posla