Problem sa maticnom?

Najverovatnije cu to i da uradim tamo gde budem kupovao maticnu, cisto da bih bio skroz siguran. Ortaci imaju starije slotove, tako da to ne dolazi u obzir. CPU mi je hladan kao spricer, menjao sam mu termalnu pastu redovno, radi fenomenalno, nikakve zabode nisam imao, kada je on u pitanju. Hvala svima na odgovorima jos jednom, javljam se cim budem uzeo maticnu.

Mozes i da narucis preko neta. Po zakonu mozes da je vratis u roku od 15 dana bez nekog cimanja i da dobijes pare nazad.

Dakle, posto sam pokusao da nadjem da kupim maticnu LGA socket 1156 koja ocigledno ne postoji na ovome svetu, resio sam da probam da popravim ovo nekako. Za one koji ne znaju, imam maticnu MSI koja podrzava do 8GB RAM memorije. Dakle, imam dva slota i dve memorije, od 2 GB i 4GB. Obe su od istog proizvodjaca (Patriot) imaju IDENTICNE oznake i parametre, samo im se velicina razlikuje. Kada stavim ovu od 2 GB, na bilo koji port, radi sve ok. Cim stavim 4GB u bilo koji port, posle boot screen-a dobijem BSOD i to sa oznakama 0x0000007E i ponekad 0x0000004E. Kada koristim ovu od 4GB, ne mogu ni u safe mod da udjem, ne mogu nista. Gledao sam preko net-a i nijedan pametan odgovor nisam nasao. Ako mozete, predlozite neke savete ljudi jer ovo je nocna mora.

Ako memorija radi u drugom racunaru ploca je neispravna i tu nema vise nikakve dileme. Probaj da cackas u biosu opcije za memoriju, ortak je tako namestio da mu ne izbacuje blue screen. Koje tacno opcije ne mogu da ti kazem.

Moj ti je savet, vrati tu memoriju od 4gb, i od prve plate prodaj sve to i uzmi nesto normalno.

Ako si bas zapeo da prodjes sto jeftinije, 1156 moze da se nadje preko oglasa. Obicno prodaju u kompletu, kao ovo od pre par dana ali mozes da probas i da izvuces neku smesnu cenu samo za plocu.

I5 650, GA P55-USB3 …

Heheh, da imam platu, sve bi lakse bilo. :wink: Malopre sam odradio novu instalaciju sistema i opet javlja gresku. A ovo sto si mi stavio vec je prodato. U svakom slucaju, u gadnoj sam situaciji.

sta ti tacno pise na plavom ekranu?

0x0000007E i 0x0000004E, stalno vrti te dve greske i nema dalje.

Ja ne razumem najbolje, a i ko bi, ali ako ta od 4gb nece, onda je memorija losa, posto kazes da kad ubacis 2gb sve radi?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 4 Beta

Bas tako, ubacim 2 GB sve radi, ubacim 4 GB, ne mogu da udjem u OS. Crkava maticna najverovatnije.

Google izbacuje da je ovo Win XP sistemska greska. Koji ti je windows, 32-bit ili 64-bit?

Posto je ovo problem koji nije uzrokovan vrstom memorije nego kolicinom, 32-bit windows moze da prepozna maksimum, 3.5 gb sto nema nikakve veze, cak i ako mu stavis 8gb mora da radi ali ko zna kakav je konflikt tu nastao, ako je 32-bit windows.

Da li ti je ukljucen pagefile tj virtuelna memorija i kako si podesio? Fiksno ili automatski? Probaj sve kombinacije, da je povecas, ili ako je ukljucena, iskljuci je privremeno.

Da li mozes da instaliras linux na drugu particiju, i isproveravas da li sve radi? Ako linux sljaka, nije do memorije, tebe zeza windows.

Pagefile mi je automatski, probacu kasnije da podesim manuelno. Imam Win 7 x64 verziju, ne koristim x32 jos odavno. Probacu i Linux, videcu da to istestiram sve, hvala na predlozima. Ne kapiram samo na koju foru zeza Windows, kada sam jutros odradio clean install OS-a. Nisam spavao cele noci, sto kombinacija sam odradio. Do malopre me zezao NET Framework, pa posle toga me zezao Word, nece da prikaze Add Ins-e, pa sam onda i to instalirao (Microsoft Redistributable). Dok sam sve to sredio, vec 12 sati. Cim malo odmorim, bacam se na resavanje problema. Ukoliko se setis jos necega, napisi obavezno, dobre su ti ideje.

Onda verovatno nije do Windowsa. Mislio sam da si opet instalirao neku staru Win XP 32-bit. Probaj da flesujes BIOS ploce poslednjom verzijom sa sajta, ako to ne upali, probaj da malo tweakujes opcije za memoriju u BIOSU.

Flesovao sam BIOS jos odavno na poslednju verziju, podesavao sam page file, tweak-ovao sam voltaze i ponovo zeza. Nosim ga u servis najverovatnije usubotu, pa neka se oni tamo menjaju plocu i neka vide sta je tu problem. Javljam sta je bilo.

Samo da javim da je 100 posto maticna problem. Najzad sam odneo kompjuter u servis i detaljno je istestiran. Zakljucak, maticna crkava, mora druga. Naravno, socket mi je 1156 a to nema da se nadje bukvalno nigde. Sledece nedelje cu se cuti sa covekom iz servisa pa cu da vidim da uzmem novu maticnu i, naravno, procesor. Necu da zakljucavam temu, mozda jos neko bude imao problema sa maticnom. Hvala svima na savetima i pomoci.

Kada uključim kompjuter ne čuje se bip (pretpostavljam sa matične ploče), ne pokreće se ništa, ekran je crn.

Kada se kompjuter normalno palio, čuo bi se bip, DVD drajv bi zasvetlio, čulo bi se grebanje flopi drajva i onda bi se pojavio Asus logo matične ploče, a nakon toga bi krenuo Windows.

Problem je nastao na sledeći način: u toku rada PC-a, priključio sam eksterni HDD na USB. Obično krene Autoplay i izađe mi pop-up prozor koji nudi Play Video, Music,… Open Folder. Sada mi nije iskočilo ništa, a kada sam ušao u My Computer pojavio se novi disk I (eksterni). Probao sam da mu pristupim, ali nije bilo moguće (u Task manageru se pojavilo Not Responding). Odlučio sam da uradim Shut Down, a onda iskopčam eksterni HDD, ali ni to mi nije uspelo. Sve je bilo relativno normalno do krajnjeg ekrana Shutting Down, koji je potrajao desetak minuta gde sam ja pokušao gašenje na silu, prvo preko dugmeta, a kako to nije prošlo isključio sam struju na prekidaču na produžnom kablu.

Nakon toga kada pokušam da upalim PC dešava se gore opisani problem.

Da li je beep kratak ili dug. Da li je jedan ili vise njih? Je si proverio kablove, da li je sve na svom mestu…

Beep mi sada uopšte ne radi, ništa se ne čuje, pokrenu se kuleri u kućištu, za trenutak zasvetli DVD drajv i ništa više ne reaguje, ekran je crn i ništa se ne podiže ni BIOS ni Windows.

Kada je normalno radilo beep je bio kratak, a onda bi krenuo ekran sa logom Asus (MB) i onda Windows.
Kablove nisam proveravao, ali odavno nisam otvarao kućište tako da bi trebalo da su kablovi ok.

Jesi li prije toga imao problema sa HDD-om?

Nisam imao problema sa HDD.
HDD (eksterni) je ispravan - nakon problema sa PC-em povezao sam ga na WDTV i radi bez problema čita filmove, muziku…

Ne ne, mislio sam na HDD u laptopu

Edit: HDD u kompu, pardon :slight_smile: