Problem sa LAN-om!

E ovako jednostavno komp mi ne vidi xbox u networku…Ustekao sam lan u ruter (ADSL-ov) port 4 ubacio u xbox iii nista…Komp mi ne vidi x box…

E sada pitanje dali postoje neka posebna podesavanja za ruter tipa otvaranje nekih portova ili kako vec,kako bi mi kopm video x box …

Stvarno bih vam bio zahvalan na pomoci…Precesljao sam ceo internet i nisam nasao resenje,vi mi ipak delujete kao najkompetentniji za ovakve probleme

…Nasao sam nesto tipa sherovanja pa preko Windows media centra itd. Ali mene jedino sto interesuje kako prebaciti igru preko LAN-a…

Unapred zahvalan…zzzz

Pa da li je moguce ljudi da niko nema ideju kako bih ovo mogao da resim…
Helppppp!!!

Ni meni komp ne vidi xbox,ne izlistava se nigde na mrezi.Znaci,samo ustekas LAN kabal u ruter i konzolu,odes u System Settings-Network Settings,trebalo bi da ti stoji “Wired Network”,izaberes to,odes na Configure Network i u Basic Settings stavis i IP i DNS Settings na Automatic.To ti je sve.Posle toga restartuj konzolu i probaj onda.

A ona podesavanja u fsd nisi dirao nista? Samba server trebs da bude ukljucen ako nista nisi dirao onda je konzola ok jer kod mene se videla na mrezi dalje sve zavisi od tvoje mreze… firewall iskljuci ako imas pa probaj onda , mozda je blokira, dalje u network settings moras da uklnhcis network discovery kako bi uopste mreza videla nesto, takodje sve na automatic da stavis

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Sve je na auto podeseno i nisam nista cackao u FSD-u,ostalo je sve kako si ti namestio…Samba je ukljucena i sve je ok…Firewall iskljucen odmah,jer sam i ja mislio da je do njega medjutim nije…

Cek studio a na sta tacno mislis sto se tice network discoveri…gde se to nalazi uopste???

Ps… A kada direktno ubodem kabal (kada zaobidjem ruter) onda mi u network connection izbacuje no connection or limited connectivity…

U network and sharing center imas tu opciju ne znam tacno napamet gde je, opcija sa leve strane ima valjda advanced settings, win 7 za njega pricam na xp to nema

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Probaj da stavis kabal u drugi LAN port.

Nemam win 7 imam xp…zato me zbunjujes…Probao i u drugi port i nece…

Uf na xp sam zaboravio sve hehehe

U sustini mozes manuelno da podesis sve i lan karticu i xbox, udjes u stari dash veliko dugme na gamepadu pa system settings pa na network pa tu podesi

Pogledaj na ruter da li je dhcp server ukljucen, trebalo bi da bude

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Dhcp je ukljucen a sto se tice manuelnog podesavanja cini mi se da nema potrebe jer vidim da kako je podeseno na auto sve je kako treba i IP adress…itd…
Nego evo i manuelno sam probao i opet nista…

Jedino ako nemas neki antivirus koji ina firewall u sebi ili tako neku aplikaciju koja blokira, nesto ne stima sa mrezom bre…

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Ma jok bre…Koristim nod32 cak sam i njega disableovao…Ali nesto definitivno ne stima sa mrezom…
kada idem na test Pc connection izbaci mi PS not listed…

Poludeo sam ceo dan se drndam sa ovim…

Jel imas fat ili slim konzolu?

slim…

ako konzolu imas na listi uredjaja na router-u ona je ok, nesto kod podesavanja windowsa je.

M007P ne razumem te…Ne vidim konzolu uopste…Mozes li mi malo pojasniti to bolje…

Pitao sam da li je ROUTER vidi, uredjaj koji vrsi NAT-iranje interneta ?

Da vidi je ruter…Ne moras da vices…Imas li neki predlog sta dalje???

a bre ja sam rekao da nesto sa winom nije u redu, nesto koci mrezu samo ne znam sta, mnogo je to lako da se resi samo da je meni tvoj komp pred ocima heheh…

jbm li ga sta vise, ajd probaj da resetujes kompletno ceo networking

TCP/IP stack repair options for use with Windows XP with SP2.

For these commands, Start, Run, CMD to open a command prompt.

Reset WINSOCK entries to installation defaults: netsh winsock reset catalog

Reset TCP/IP stack to installation defaults. netsh int ip reset [log_file_name]

Note: the log_file_name needs to be specified, e.g. netsh int ip reset reset.log

naglasavao sam ti router, da pogledas na njemu, moram ceo tekst da ti napisem velikim da bih vikao.

Pogledaj programe koji ti rade u windowsu, posto kazes da router vidi XBOX dodelio mu je IP, znaci tvoj komp je problem.

obrisi nod32 i u win podesi firewall tj ugasi ga ako ima, vrlo lako i brzo bi trebao da ga prepozna.