Problem sa konektovanjem na internet

imam problem da se povezem na net. imam vairles i konzola ga hvata i uspostavi vezu sa njim ali ne moze da ode na internet. nece ni preko kabla, istu mi gresku javlja.
probao sam korak po korak prema uputetvu sa xbos sajta i kucao MAC adresu u ruteru ali ne pomaze.

ima li neko mozda resenje
hvala

resetuj konzolu, ugasi u pali router i probaj.

Okaci sliku koja greska je u pitanju?

Jel ti pre toga isla konzola na xbox LIVE ?


iskljucivao sam i ruter iz struje na 30 sekundi ko sto pise u obavestenju koje se javlja na konzoli nakon ove greske ali ne pomaze.

posto je ostao profil prvog vlasnika vidim da je isao na mrezu. inace internet je telekom iptv

inace ova ADB BROADBAND je moj ruter

Možda su neki portovi zatvoreni i ruter ne dodeljuje xboxu IP adresu. Pogledaj na netu koji portovi treba da budu otvoreni i kako da ih otvoris, ne znam napamet.

na konzoli u podesavanjima vidim ip adresu 192.168.1.2

ne znam treba li da bude neka druga ip

Kao sto ti @nikola kaze router nema izlaz na internet, koliko vidimo ako kazes da radi internet onda samo ostaje da na router otvoris portove za xbox.

@srecko18 stavi automatic za IP

Error Tapatalk 2

IP je na auto. jedino jos da pokusam sa portovima…

portoviiii ne ip

Srecko probaj da dodelis Xboxu manuelno IP adresu i ostale parametre Pr. 192.168.1.123,pa onda pokusaj da li radi…Ja sam manuelno sve odradio i radi…Pokusaj nista ne gubis…

a sta stavljas za Subnet mask?

Xbox Network Ports | Xbox 360 Network Ports | Xbox LIVE Network Ports - Xbox.com

ma nece i nece

imao sam do skoro taj ruter , kod mene je kombinacija dmz hosta i port forwardinga resila stvar , tj. manuelno sam podesio ip na xboxu , a na ruteru namestio dmz ka xboxu i otvoris portove, ali problem je sto je taj ruter toliko bagovit da i kad je sve podeseno nece da radi uvek kako treba , bar moj je takav bio… znaci svaki put kad ocu da zakacim xbox na live podesim dmz , port forwarding i onda se molim da ce uspeti da se ruter zakaci na net , ako se zakaci onda radi i live i sve , ako se ne zakaci , tj. zabode sa crvenom lampicom na internet mora da se radi restart na ono malo dugmence olovkom , pa onda sve ispocetka dok se ne ukaci…

255.255.255.255

ma katastrofa, najdalje sto sam uspeo je da konzola ode na internet ali onda se javio crveni znak x izmedji onog simbola za internet i simbola za live.
ja po uputstvu sa sajta xbox vratio na ona fabricka podesavanja i od tada opet isti problem kao na slici.
pokusacu sutra da ga resetujem na to dugmence a ako nece neka se nosi u …

cela ova stvar sa telekom aptv je zestoko ******, znaci nevidjeno.

Koji Telekomov ruter imaš? Onaj crni ili beli?

crni modem

Uff, taj i ja imam, savetujem ti da vidiš da ga zameniš, jer ti pravi probleme, ja imam isto crni već 3-4 godine i tek sam pre oko 5-6 meseci uspeo da otvorim portove jer sr*nje nije htelo da radi kako valja, Probaj da vidiš da ti zamene jer ti wireless ne radi, mislim da ne bi trebalo da imaš problema. Jesi li probao da povežeš nešto drugo preko wirelessa?

jesam, lap top radi, al cesto gubi vezu.
xbox sam probao i preko kabla i nista…

koji si ti sad uzeo isto crni ili taj beli?