Problem sa konektovanjem na internet

Meni je u stanu crni, jer mi se sad ne isplati da ga menjam, zbog ispitnog roka, tako da čekam nakon juna da ga menjam za beli, ali ako ti i na laptopu često gubi vezu, znači da nešto nije uredu sa ruterom, vidi zameni za beli, ili ako imaju neki novi model, uglavnom da je NOV, znači da ti skineš plastiku sa njega, a ne da ti uvale neko sr*nje kao što su pokušali meni za kuću i studiu za tv.

telekom vecito ima trash uredjaje ja sam ima huawei MT882 ADSL modem i uvek sam imao problema sa NAT-om i zezao je cak sam po upustvima namestao ali nema leba krs je krs. Samo zamenom za bolji koji ti preporucuju mozes da resis problem.

Telekom zaista ima najveća sr*nja od opreme, i to oduvek, onaj njihov prenosivi net prelako gubi signal, a na petom sam spratu a antena je na nekih 300-400 metara od mog stana i opet je često gubilo signal, na ruterima ima da rodiš mečku dok namestiš NAT, doduše još nisam probao na onim belim marke huawei, ali na crnom jetspeedu sam čačkao skoro tri pune godine da bi se pre par meseci samo promenilo u open i tako ostalo… Sve u svemu, akko možeš menjaj ruter, a ako neće da ti zamene ili traže da im platiš nešto, menjaj za drugog provajdera

ja imam telekomov adsl vec jako dugo , i sa svakim ruterom je zezao nat , ali evo skoro sam dobio huawei hg532e i on je prvi na kome sve radi kako treba. imao sam prvo onaj jos thomson crni ako se ne varam na kome bukvalno nista nije radilo kako treba i fala bogu brzo je crkao :smiley: , zatim dobijam huawei hg510 isto katastrofa , mada sam uspevao uz odredjenu “taktiku” da otvorim portove , medjutim to je uvek trajalo jako dugo , njega sam koristio oko 2 godine , nakon toga je i on poceo da zeza , a zatim je riknuo , nakon njega dolazi adb , p.dg a4010g mu je oznaka , i kod njega je npr radilo da otvori portove tek kad mu podesis i dmz i jos dodatno port triggering , pa moras da ga iskljucis pa ukljucis , i onda se molis da se ukaci , posto stalno kad je aktiviran dmz on nece da se ukaci , ako se ne ukaci ides restart na ono malo dugmence , pa opet sve iz pocetka , podesavas , palis gasis pa dok ne proradi :smiley: i konacno pre jedno mesec dana ja dobio huawei hg532e , radi perfektno , znaci prosto mi je neverovatno da mi se adsl vec mesec dana nije ni jednom zabo , sa svim starim ruterima bar jednom nedeljno sam imao probleme , ovaj za sad radi perfektno. tako da ako neces da menjas provajdera , trazi im novi ruter i to bi trebalo da resi problem , reci im da ti ovaj ne radi i da si probao sa drugim ruterom i da sa njim sve radi i zamenice ti , jer oni adb ja mislim i ne proveravaju , odmah bacaju u djubre posto nije nizasta…

ma provajdera menjam cim mi istekne ugovor. A i sa internetom i xbox sam zavrsio. Danas poslao konzolu ma se uradi rgh. Mislim da posle toga nema lajv. U svakom slucaju hvala svina na trudu i zelji da mi pomognu oko problema.

nema live , ali ima LINK , ali i za njega na tom ruteru trebaju portovi da se otvaraju…

imam nekoliko pitanja u vezi spajanja konzole sa PC-om i internetom jer nisam to cackao nikako pa molim za par savjeta

moja konzola je crna elite sa 120 GB HDD iz 2009. god… i ima LT 2.0 flash

sada. kada bih je povezao sa pc-om (preko router-a )…koji ima pristup internetu…dali bi se i konzola automatski povezala sa internetom? sta zapravo mogu raditi kada je spojena na PC ( win 7)?? i dali konzola skida automatski neke update-e koji mogu da zeznu ovaj Flash ??

sta mogu da radim kada je spojena na internet (osim igranja na LIVE-u, koje inace ne koristim )

znam da su pitanja, da ne kazem glupa…ali stvarno se ne razumijem tako da je svaki odgovor dobrodosao

hvala unaprijed !!