Problem sa gasenjem konzole

Ovako…
U zadnje vreme primetio sam da kad gasim konzolu, kada idem turn off console sve se iskljuci kako treba samo konzola radi jos jedno desetak sekundi i tek se onda ugasi. Imam jasper star oko godinu dana, nesto malo vise mozda.
Treba li da se brinem ili…?

Otvori konzolu i ocisti od prasine,ako do sada vec nisi.Inace nemas potrebe za brigom,pa ipak je to 10 sekundi,na kraju konzola stari,ali nece jos uvek nista da joj se desi :wink:

Ne treba.

Kuleri obicno nastavljaju sa radom kako bi ohladili konzolu pre gasenja ako je vruca,i ja imam jaspera ali on se istog trenutka ugasi kada i ja pritisnem dugme.Meni se isto tako gasila i starija konzola koja se mnogo vise grejala u odnosu na ovu.Ne mora da znaci da je do toga,ali cisto vidi u toku igranja koliko je konzola zagrejana.

ako je hladna ona se odmah gasi ako nije kada pritisnes dugme ona ugasi sve treperi zuto pover dugme i ventilator radi jos malo 15 ak sekundi. Tako radi ako odmah je gasis iz igre ne gasi se skroz ventilator i dalje radi jos malo.

Evo na primer slim ventilator je namerno smanjen da ne bude bucna, ja sam ubacio 12v na ona rebarca i izvlaci napolje, konzola je hladna bez toga je topla!

Ja razmisljam o modu ventilatora jer pasuju naravno sa PCa ima kolega sa foruma je odradio video sam slike i kaze da ekstra ladi ja sam se uverio sa dodatim da radi strava, Cak mi PS3 bude vruc previse kada ga uporedim.

Jasper je dobro napravljen nema potrebe za budzenjem icega i da se brines, kada zavrsis igru ostavi u dash da radi 5-10min da obori temp bez opterecenja i ugasi.

Konzola se odmah ugasi kada je iskljucen Background Downloads. Kada je Background Downloads ukljucen onda treperi ono power dugme i jedno 15s rade ventilatori, nema to veze sa grejanjem konzole.

Nema potrebe za ostavjanjem konzole u dashu, moze se odmah gasiti posto se temperatura ne povecava vec samo smanjuje kada se odmah ugasi, te konzola ne moze biti toplija nego sto je vec bila.

Ja bas mislim da ima veze sa grejanjem kao i M007p,zato sto moja stara konzola nije bila nikako povezana na live pa samim tim nije imala sta da skida,a ploca joj je bila xenon i grejala se kao luda…

To nema veze s tim dal si konektovan, probaj da iskljucis Background downloads pa ces videti.

Izvini ali moracu da ti kazem da mi nikada nije radio Background Downloads na JASPERU, obrati paznju kako radi pa ces videti sta mi pricamo i da se konzola ladi sama. To je princip kao na autu kada je vreo ti ugasis auto a on idalje ladi hladnjak.

Jos jednom kada je ladna odmah se gasi, kada iz igre je nasilno ugasis u najavi ima da ti radi jos 10ak sek ventilator cak i na slimu radi.
To je zbog cuvene falinke i stavljeno jer znaju da se pregreju a ono pritiska kuglice…

Ko ne veruje neka testira pa ce videti kako konzola radi.

Nikad ne gasim direktno iz igre, uvek prvo u dash izadjem, izvadim disc pa tek onda gasim.
Konzola se uopste ne pregrejava cak i kad igram samo po pola sata mozda i manje isto se tako gasi.
Moguce da je kod mene ovo sa background dl-om, posto mi se ovo desava od nedavno tj. odprilike od kad sam se kacio na live da igram MK i kupovao pass code.
Kad proverim javicu, usput hvala sto se zanimate za moj problem :slight_smile:

Originally Posted by M007P
Izvini ali moracu da ti kazem da mi nikada nije radio Background Downloads na JASPERU, obrati paznju kako radi pa ces videti sta mi pricamo i da se konzola ladi sama. To je princip kao na autu kada je vreo ti ugasis auto a on idalje ladi hladnjak.

Dobro poređenje, ovo za auto … :emoticon-0100-smile

Ja sam video to bez live i bez BD na JASPER, sve u svemu nista nije strasno to je JASPER!
Uzivaj :slight_smile:

I meni se sporije gasi kada to činim iz igre a iz dashbord-a odmah.Imam falcom čipset

Tebi, zbog Falcona, ne preporučujem naglo gašenje. Nije dobro za lemove ispod chipova da se naglo ohlade jer tada može doći do pucanja. Na svim boxovima pre Jaspera su korišćene kalajne kuglice sa vrlo niskim sadržajem olova (da bi zadovoljili ekološke standarde, jer je olovo vrlo otrovno) koje su jako krte (olovo je prilično mekano i daje elastičnost leguri). Na Jasperu su koristili normalan olovni kalaj koji je elastičniji i bolje podnosi naglo skupljanje usled naglih padova temperature.

Stanje kod mene je potpuno obrnuto - kada je iz igre, odmah se gasi. Kada gasim iz Dashboarda, dugo vremena mu treba da ugasi. Ako si nestrpljiv stisni jos jednom/dvaput dugme za paljenje na boxu i odmah ce ti se ugasiti. Ne preporucujem ovo, ipak.

P.S. Sledeci put, pisi naslov u skladu sa temom.

Hmm, nisam to dosad primetio, znam da kad se upali Backgorund Downloads, svejedno bio ti konektovan na net ili ne, uvek ce ti konzola raditi jos 15ak sekundi i blinkati ono power dugme.

Onda radi non stop dok ne skine i ventilator radi, kada skine ugasi se. Ja sam na slimu video to i radi tako 3h dok ne skine sta treba.
U svkom slucaju to je Jasper :slight_smile: ne moze da skodi

da, ali i kad NISI konektovan na net i nema nista na listi skidanja opet radi 15s, probaj sa i bez backgorund downloadsa, imas verovatno koznolu pored sebe.

Ma ljudovi ja mislim da to nema neke preterane veze…sve zavisi od konzole do konzole…vremena rada…njenog zdravlja…recimo meni je konzola iz 2008,nema kroz sta nije prosla…gasi se i pali…u 2 sekunde…

Kad vec ima ova tema da pitam,koliko sme na dan da se igra na FALCONU i koliko sme sati odjednom,da ne bi dobio RROD,posto sam cuo da se to desava sa FALCONOM,danas sam igrao 5h odjednom,bila je pozadi vrela,onda sam izvadio disk i ugasio,i posle 2h se oladila nacisto,dakle kolko na 24h sme,msm da sme od 8-10h ako se lepo rasporedi,i koliko sme odjednom,msm da sme od 3-5h.Ali opet nisam u ovo siguran,pa neko ko ima sa tim malo vise iskustva neka mi kaze,hvala unapred,pozz