Pro Evolution Soccer 2015

**[SIZE=5][B]PES to be ‘totally changed’ for PES 2015
**[/SIZE]

[SIZE=5][B]“We know what’s been going wrong with PES,” admits Konami Europe boss. “We are working on that.”[/SIZE]

PES is to be “totally changed” for this year’s release, Konami has revealed, citing 2014 as a “transitional year for the franchise”.
Discussing this year’s title with MCV, Konami Europe head Shinji Hirano revealed that while he "can’t say certain things about PES 2015… we are ready to make a comeback.
“I cannot give details on exactly what we are doing with the UK studio, but they are working on the next project and looking at the needs of the European people. It’s about globalising the franchise, so it is not just being developed by Japanese people.”
Konami opened a UK arm of PES Productions in 2012, which is believed to be heavily involved in the development of a next-gen version of PES.

And the publisher appears to have recognised mistakes it has made with the series in recent years, and has big hopes to revive it with this year’s title.
“We know what’s been going wrong with PES,” added Hirano, “we are working on that. The next version is totally changed. 2014 is a transitional year for the franchise, so expect big things.”

Konami skipped a next-gen release of PES 2014 last year, despite the two consoles being available shortly after the game’s initial release.
Instead, the series will be making its next-gen debut on PS4 – and presumably Xbox One – later this year.

[/B][/B]http://www.gamestop.it/SearchResult/QuickSearch?q=pes+2015

Plasim se da nije kasno za njih, ja koji sam toliko voleo PES, posle igranja Fife vidim koliko je igra bila manjkava.

Takodje.
Fifu sam igrao od Fife 98, do 2005, i onda je Pes preuzeo primat, iskljucivo jednom igrom - PES6. Nakon toga, svi smo se navukli na Pes, do skoro, dok nije drasticno i kod nas pocela da mu opada popularnost.
Videcemo, mislim da im je ovo poslednja sansa.
Da nema foruma Pes-serbia, mislio bi da je ta vrsta odavno izumrla… Cini mi se da se vise kod nas igra pes nego u samom Japanu. Cekamo E3 pa cemo videti.

I dobi nagradu na gamescomu za naj sportsku igru. :slight_smile:
PES 2015 dodje kao poboljsana prosla verzija. Brze reakcije, bolje odluke sudija (nema toliko cudnih faulova), bolja grafika itd. Videcemo kolika ce razlika biti na PC-u u odnosu na konzole. Kako ce funkcionisati online…

Evo golova i sansi koje sam izvukao iz nekih klipova, posto igraju kao muve bez glave sa R1 (fliper, karambol).

Mnogo mi je cudna animacija trcanja… zasto toliko masu rukama :smiley:

Tragično užasna igra.

Mozda su autisticni.

Probaću PES 15 sigurno, ali na PC-ju, a da kupujem original mi ne pada na pamet, jer nijedan dosad PES nisam kupio original, a ovaj sam mislio ako bude dobar da uzmem original radi MP, ali ništa od toga koliko vidim, najviše mi se ne sviđa što neće da izbace DEMO u septembru, da mi vidimo na šta to liči pa da odlučimo, FIFA ili PES, druga stvar je što će PC verzija biti port sa last gen konzola, užas. I zašto bih ja sada izabrao PES umesto FIFE, koja je već pokazala dovoljno, i koja će biti next gen na PC-ju, i koja daje 2 nedelje ranije DEMO. Sačekaću DEMO FIFE pa ću uraditi preorder, ali verujem da ću to već posle jedne utakmice uraditi. :smiley:

Na čemu hoćeš da igraš Demo FIFA?

Ni pes ni fifa NECE biti port last-gen-a…govorim o PC verziji.
I DEMO izlazi 17.septembra, nemoj da pises svasta kad ne znas.

Zapravo i nije daleko od istine ono sto je on napisao. PES za PC ce imati isti gameplay kao PS4/XOne, a grafika ce biti samo preradjena u odnosu na PS3/X360. Kao sto oni rekose PC igra je neki hibrid izmedju next i last gena.

Sve verzije PES-a ce biti na istom engine-u, a to je onaj NOVI Fox engine, koji je vec prosle godine imao premijeru i na PC i na X360 i na PS3. Ove godine samo dodaju na PS4 i XO, dakle ne pisite svasta. Demo PES 2015 izlazi 17. septembra. A FIFA ce imati stari engine na PS3 i X360, i novi engine na PS4, XO i PC. Sve sto sam rekao je proverljivo na Wikipediji.

A wikipedia je izvor do mojega. Ne kazem da nije tacno al budi realan.
Ja mogu da udjem sad i napisem PES ima EPL licencu i stajace dok neko ne promeni.


Znaci ipak nisam izmislio ono sto sam napisao.

Pa hibrid je u smislu sto ima bolju grafiku od starih konzola. Gejmplej ce na svima biti isti, to je najvaznije, a grafika me u sportskim igrama zaista ne interesuje previse. Zato engine i jeste isti, fizika, pokreti, sve ce da bude isto. Nemoguce je da ista igra ima isti engine na svim platformama a da radi razlicito. Dok ce kod FIFE gejmplej biti drukciji na starim konzolama jer i dalje koriste stari engine. Sve ove nove džidžabidže sto gledamo u trejlerima za novu FIFU - nece biti na starim konzolama.

… a losiju grafiku od PS4/XBOne verzije. U tome je fora. GP je isti i na PC/PS4/XBOne, sve kao sto sam gore napisao, a ti rekao da pisemo svasta.

Ja sam zeleo da naglasim samo da ce i stare konzole imati isti takav gejmplej, iako to u onom tvitu nije napisano eksplicitno. :wink:

Ono što sam gore napisao u vezi porta sa last gena i u vezi toga da neće biti DEMO za PC, jeste na osnovu sledećeg teksta: Hej! magazin - muzika, film, zvezde, saveti i još mnogo toga!

Moguće i da nisam upravu, ali koliko ja vidim demo koji će objaviti 17. septembra nije najavljen za PC. Pošto sam trenutno vlasnik samo PC platforme uzimam ono što je najbolje za tu platformu, a to je u ovom trenutku FIFA.

Konamijev menadžer PES brenda otkrio je informaciju koja će vjerojatno izazvati podjele među PC gamerima. Naime, opisujući PES 2015 za PC platformu, Konamijev Adam Bhatti izjavio je sljedeće:

„PC korisnici: isti modovi i gameplay kao i na PS4/Xbox One. Bolji vizuali nego PS3/X360. Hibrid, zapravo. Fokus je na pristupačnosti i kvaliteti… Fokus nam je bio vratiti gameplay. Ne želim nikakve prijetnje ili zabrinutost PC korisnika, prosudite demo prije nego išta budete vikali.“ – poručuje Bhatti.

S obzirom da je PC verzija opisana kao hibrid inačica za stare i nove konzole, za očekivati je da PES 2015 na PC-u neće biti jednake grafičke kvalitete kao i na novim konzolama. To je s jedne strane loša vijest, ali kako se spominje „pristupačno“, to vjerojatno znači da će igra biti optimiziranija za starija računala. Drugim riječima, ako ste PES igrali prošle godine, velika je vjerojatnost da ćete moći pokrenuti i novu verziju na istom računalu.

S druge strane, kod Fife koja prelazi na novi engine to možda neće biti slučaj jer kako smo ranije izvještili, skok u grafičkoj kvaliteti značit će ujedno i skok po hardverskoj zahtjevnosti igre.

Evo fino na nasem