Prince of Persia: The Forgoten Sands

evo i ja sam presao sinoc.
Sve u svemu, dobra igra. Vise nisam ni ocekivao. Dobiti naredjenje da se napravi princ “iz trilogije” zato sto iskvareni Bruckheimer pravi summer flick nije nimalo lako sprovesti. S obzirom na okolnosti momci su dobro obavili posao, po meni je jos uvek neprikosnoveni Warrior Within ali ovu igru bih okarakterisao kao bolju od Two Thrones-a npr.

Iako je igra smestena izmedju Sands Of Time i Warrior Within, na kraju sam ipak ocekivao da ce barem na neki nacin spojiti ovaj gap, ali bez obzira prica je solidna cak stavise moze se reci da je dobra. Prava bajka iz 1001 noci. Sto se tice grafike, to sam vec pomenuo u prethodnom postu, negde je prelepa a negde je PS2. Sam izgled princa je promenjen u odnosu na trilogiju, mozda su hteli da naprave jake-a gyllenhal-a a na kraju nije ispalo ni jedno ni drugo.

Sto se tice neprijatelja, kad je fight u Princu bio tezak?? Otkako su posle prvog dela izbacili da moras svakog moba da ubodes bodezom ili ce u protivnom opet ustati, fight je postao lak. u stvari taman toliko tezak da te malo zadrzi i da predahnes od silnog platformisanja. a sto se tice skakanja i platformskog dela on krece uravnotezeno od lakih skokova do bas kompleksnih delova pri kraju igre. Da napomenem da imam 30 godina pa nemam reflekse ko 16-godisnjak pa moram da kazem da sam se na nekim delovima pri kraju poprilicno namucio. :smiley:
Zagonetki nema puno ali one su uradjene logicno i izgledaju prelepo Astrolabe je jedna od boljih zagonetki koje sam video ikad
Sve u svemu ja sam zadovoljan i uvek cu pristati da igram ovakav tip princa nego zadnji koji je izasao pre ovog. Kad bi napravili da i onaj cartoonish prince ima vise zagonetki, fajtova, i rpg elemenata ja cu biti vise nego zadovoljan.

Moja ocena: 8.5

:D:D znaci sada znam da je i kod mene to bio problem i zasto su mi neki delovi delovali tesko…

ma samo koncentracija je bitna ja juce nisam mogao da ubijem zadnjeg bossa i iskljucim xbox, zato sam ga danas odrao iz prve za 30 sekundi :slight_smile: mnogo sam je brzo presao

Sasvim solidna igra. Nije najbolji platformer na konzoli, to je sigurno, ali ovako za razonodu posebno za vikend i dane kad skola/posao nema velike zahteve, zna da bude zabavno. Igram nekih 4-5 sati, za sada su utisci samo dobri. Nikad nisam igrao nijednog Princa, jer me nikad nije interesovao serijal, ali ovo je vise nego solidno. Grafika, kao i glasovna gluma je fenomenalna, posebno kad se vidi da je studio morao oduzeti mesec-dva od pravljenja igre zbog ranog izlaska filma.

Sve u svemu, ako nemate sta drugo da igrate, obavezno skinite. Ne moze da skodi. :smiley:

Presao sam igricu…extra je PREPORUCUJEM

Koliko u proseku traje SP i da li postoji opcija da se vidi koliko se igralo? Nisam mogao da nadjem nigde.

ko sto ja znam nema ali igra je strava

@akiris: Astrolab = Jedna od najboljih zagonetki ikada? :smiley: Presao sam za nekoliko minuta, nisam ni obracao paznju. Igra je linearna, pa samo idem u jednom pravcu. Zaista ne znam sta je oko nje bilo toliko revolucionarno.

ja mislim za 12h moze da se predje cela, ja sam je ekstra brzo presao :slight_smile: e da igrao sam prvi dan 6h drugi mozda manje i treci minut zadnji boss :slight_smile:

Predjoh danas. Igra je odlicna. Preporuka! U duhu starog princa je, i to mi se bas svidja. Dok sam imao ranije pc-eve ovo mi je bila omiljenija igra. Onaj prosli deo mi se i nije toliko svideo, ali ovaj je odlican :slight_smile:

Jedna od najlepse smisljenih u zadnje vreme, niko nije pominjao tezinu…

evo posto vidim da se mnogi hvale da su zavrsili igru a mnogi su je poceli posle mene igrati da kazem da sam i ja pre jedno desetak minuta zavrsio igru… mogu reci da sam jos vise razocaran sa zadnjim bossom ali ok, vise muke mi ja zadala ona zadnja kula sa svim onim zamrzavanjima vode nego on sam ali ok… sve u svemu lepa igra ali opet kratka (pa preso sam je iz tri igranja doduse prvi i drugi put su bili po jedno 2-3 sata igranja a danas ceo dan sam nesto i mrzovoljan bio i ovo vreme me ubija u pojam pa reko ajde malo da se razonodim i konacno zavrsim i ja igru) tako da sve u svemu the end…

kraj je mogo biti malo bolji ali kada se opet uzme da su imali jako kratak rok da naprave igru zbog filma, samo cu reci svaka cast jer je ispala bolje od ovog zadnjeg princa kojeg sam probo i igrao se sa njime frizbija…

koliko je u nekim delovima bila laka toliko me je u nekim delovima zestoko nervirala jer i ja sam ko akiris od stare garde samo za godinu dana stariji od njega tako da su i moji reflekis ko u mrtvog konja (malo sale) dobro nije bas ko u mrtvog ali tu sam, znam neki put da se posvadjam sa prstima (cudno ali istinito)… he he

Ehej pips… i ja sam overio igru… i to dva puta. Sad krecem treci jer cistim acivmente. Ostalo mi jos 4 komada pa da kompletiram sve. Nije me toliko skenjao zadnji bos upravo zbog dosta zavrzlama i kombinacija kroz koje te igra vodi kad su u pitanju zamrzavanja vode, posle i stvaranje porusenih delova enterijera Djini palate a generalno i varijante kako skociti tamo, kako poluge pomeriti da bi mogao nesto trece uraditi itd itd. Malo me kontrole nerviraju ali ako to progutam… sve u svemu sasvim pristojna sigrica. Poceo sam da obozavam te igre sa pentranjima i resavanjem zagonetki i raznih kombinacija. Princ, Darksider, Alan Wake… uzivao sam.

Bossove su mogli malo bolje da osmisle, slazem se.

A šta će sad sa franšizom? Ako je sa two thrones trilogija završena a ovo je prequel onda ostaje samo da prave DLCove i 10000 prequelova ili će napustiti Sands of Time i vratiti se PoPu iz 2008 ili onom prastarom sa DOSa?

ja sam inace luda za trilogijom…nije ni malo lak posao da ubace i ovaj deo u pricu…zavrsila je ,igra je strava…mada bi bilo bolje da su ubacili neki combo vise,i nekako mi nedostaju one vrtolomije u borbi…mislim na odbijanje od zidova i sl…nikako da se naviknem da nema bloka…bosovi su prelaki…najvecu zamerku imam na kraj igre…nekako su bas na brzaka objasnili sve…kao ona riba iz maca je mrtva…kao kreces na put…mislim jest da su objasnili pocetak drugog dela…i odakle ti pecat…ali nesto nedostaje…bez te ribe kolko sam skontala grad ce propasti…sve u svemu igra je dobra i svakako je za pohvalu…cim zavrsim Ac2 krecem princa ponovo…cisto da je probam na HD-u

sto se tice reflexa…nisam imala nikakvih problema…osim negde pred kraj kada sam trebala da ukocim H2O i odbijam se ali bez trcanja u vis…jebiga mladost:D