Prica se prica: Assassin's Creed 1389

Na 4chan sajtu procureli “rumori” o novom Assassin’s Creed naslovu, kako stvari stoje idemo u Kosovski boj, srescemo kneza Lazara Hrebeljanovica, Milosa Obilica, caricu Milicu, Vuka Brankovica, sultana Murata .

Evo nekih informacija koje su procurele :

The next Assassin’s Creed game will be set in 1389.

The modern day will somehow be related to Gavrilo Princip.

The place will control a warrior related to Czar Lazar Hrebeljanovic.

The game is expected to be announced June 15th (E3 time) and is expected to be titled Assassin’s Creed 1389.

There will be different various of the Eden artifacts and relics.

Inace treba imati u vidu da sve glasine sa 4chan sajta su se uglavnom pokazivale kao tacne , a ovo zaista zvuci kao poezija, samo jos i zvanicno negde da potvrde pa da nazdravimo :wink:

http://boards.4chan.org/v/thread/363180520

Hahaha, no way. Nečija fantazija. I dalje ne razumem što se ljudi pale na 1389. kada smo tada izgubili.

Cinjenica da smo sledecih 500 god bili pod Turcima, i da sam ja od potomka severca plave kose i plavih ociju…ispao garagan… pa jbg… ne znaci da smo izgubili…

Ne bi bas rekao da je samo necija fantazija, jer ovo sam pe svega nasao od stranog izvora (koji verovatno nije previse upoznat sa nasom istorijom i sta se zbilo 1389.)

Takodje to da smo izgubili tu bitku je jedna moderna istorijska zabluda (moguce i namerno podmetnuta od becko berlinske skole) , cinjenica je da je u toj bici bilo mnogo zrtava na obe strane , da su poginuli i knez Lazar ali i sultan Murat , ali je i cinjenica da se posle toga Turci jos nekih 70ak godina nisu vracali na Balkan, tako da ako su nas oni vec potukli u toj bici , okupirali bi nas odma i odma bi ostali ovde , ne bi cekali jos 70 godina.

2 Likes

Fabrizio , ti si Turcin? :grin:

Sala mala… U svakom sl okupirali su nas na 500 god… Odmah ili za 70 god… I nema neke razlike.

4chan je sve samo ne ozbiljan izvor. Da, ima stvari koje su tačne i odatle krenule ali ima i milion fejkova.
O istoriji koja se prilagođava tako da nekome odgovara, stvarno ne mogu.
Najbitnije, postoji toliko drugih i mnogo zanimljivijih istorijskih perioda koji bi više odgovarali AC serijalu (Egipat, Stari Rim, Antička Grčka itd.)

1 Like

Robotnjik, moze i Sirija… Pogotovu sto vecina sveta nema fucking clue sta se tamo zapravo desilo…

1 Like

Pa ima razlike , ako su se Turci vratili ovde tek za 70 godina , onda ne moze da se kaze kako smo mi bili potucenu o toj bici.

Takodje Kosovski boj je jako vazan za kulturni i istorijski identitet naseg naroda, ne zbog toga da li smo mi tu bitku dobili ili izgubili, vec zato sto ta bitka i ta 1389. simbolicki predstavlja istorijsku prekretnicu za nas, te 1389. pocela duga borba protiv ropstva i okupacije koja je trajala vekovima, te 1389. na neki nas narod je dobio status mucenika, i ta 1389. je ostala inspiracija za sve Srbe (i ne samo za Srbe) slobodarski orijentisane i do dan danas.

1 Like

A sada trenutno Kosovo nije teritorija republike Srbije…

Egipat, Rim, anticka Grcka , to su zanimljive epohe , ali vec “prezvakane” milion puta u raznim filmovima, serijama, knjigama, igrama…itd , dok jos niko nije izbacio igru smestenu za vreme Kosovskog boja, uostalom vec pre mnogo vremena oni iz Ubisofta su rekli da ce u buducnosti serijala zalaziti u neke istorijske periode i dogadjaje koje sigurno necemo videti u nekim drugim igrama, a period Kosovskog boja je svakako jedan od njih.

pleja :

A jel ovo kao treba da bude neka provokacija, neka neumesna sala ili sta ? :slight_smile:

Naravno da Kosovo je oduvek bilo i bice srpsko .

1 Like

Ako se glasina pokaze kao tacna i ovakva igra izadje, osecam da ce pola foruma na ovim teritorijama da implodira od unutrasnjih razdora.

I posle toliko vekova, osetljiva tema maksimalno. :smiley:

Ali moram da priznam, bilo bi svakako ‘egzoticnije’ nego milioniti egipat (mada i egipat je kul). Jedino sto ce morati do Istanbula ako oce pentranje po zgradama, nisam siguran da je bilo previse velelepnih gradjevina kod nas u to vreme. Unapred izvinjenje ako gresim.

Fabrizio, ma naravno… Kosovo je Srbija, Srbija do tokija… Jadni smo ti mi…

Muka mi je vise assassina. Ima ih previse. Sa trojkom su trebali da stanu. Preteruju

2 Likes

n00dle :

Da parkur bi mogao da predstavlja potencijalni problem, jer u to vreme gotovo da ovde nisu ni postojale zgrade i neka infrastruktura , pogotovo na Kosovu , tamo prakticno bila samo poljana , zato se valjda i zove Kosovo Polje, kapiram da bi taj deo bio skroz “open world” orijentisan , kao recimo onaj deo u AC 3 , prakticno imali bi samo livade, sume, brda, manastire (oko kojih bi mogla da se vrti zanimljiva prica) i eventualno neke manje kuce od drveta ili kamena, takodje tu bio bio eventualno i poneki dvorac ili vojni logor.

Mada kapiram ako pominju Gavrila Principa da bi se solidan deo igre odvijao i u njegovo vreme, gde su vec postojali moderni gradovi sa sve izgradjenom infrastruktorom.

Ma ima i time machine gde odes u buducnost i uzviknes Vucicu pederu :slight_smile:

@Fabrizio_Tagliano

Ja se iskreno nadam da nisu u pravu. Mozda cu i nekako sazvakati premisu ali kad budem cuo Cara Lazara koji prica kao Niko Belic, thnx but no thnx

Pre 3 ili 4 godine sam se sprdao da će im ponestati ideja i da će pogledaju u našem smeru. Doduše, mislio da će biti oko ustanaka, ali je ovo dovoljno blizu.

Lazar je bio knez a ne car :slight_smile:

No nebitno , s obzirom da je Animus masina koja poput DVD plejera cita secanja predaka , onda ima i svoj “translator” (to je neophodno, jer mozda su neciji preci ziveli na nekom drugom mestu i govorili jezikom koji korisnik Animusa ne razume) , to je jos davno bilo objasnjeno , tako da bi knez Lazar i ostali verovatno govorili engleski samo sa jakim balkanskim naglaskom.
Takodje ima na Zapadu dosta nasih ljudi, izmedju ostalih i glumaca , pa mozda i nekog od njih nadju za glasove, kako bi to bilo sto autenticnije.

Recimo Rade Serbedzija kao knez Lazar a ona iz serije “Castle” Stana Katic (inace Srpkinja iz Kanade) kao kneginja Milica :wink:

Uostalom u svakom nastavku su sasvim lepo i dostojno docarali likove i atmosferu vremena koje su obradjivali, tako da verujem da bi i ovaj put bilo ovako.

Sooou, alternativno-virtuelni Gavrilo Princip trči po Kosovu Polju, sa vremena na vreme se popne na plast sena kao najviši objekat ali ga seljak odmah otera vilama. U nekom trenutku skonta tursku vojsku kako nadire i zbriše kod Vuka Brankovića da iskuliraju bitku zajedno.

Ovo bih uzeo, možda, ako bude Games with Gold.

1 Like