Prica se prica: Assassin's Creed 1389

Obradili bi epohu super. Garant bi angazovali i ekipu crnog gruje

E sad sto Amer nije cuo za Srbiju, nema veze. Nismo ni mi culi bar za polovinu severnoamerickih drzava

Nema tu gde da se pentra, jedino da skace sa sena u seno :joy:

1 Like

Nema sanse da ce ovo biti novi AC. Gleda se tu i njihov komjuniti, ondosno trzista na kojima se najvise prodaje AC. Mislite da je Amerima interesantna ta tematika? Francuzima, Englezima? yeah sure

Cekam Kotaku da izleti sa leakom, vazda sam preko njih saznavao naredne naslove AC-a

Ma Vucic i Andrej :slight_smile:

Prica bi bila lepa svina nama sa ovih prostora ali je realno da se u pricu uvuku malo nindze ili samuraji, jos samo oni hvale ovoj fransizi u svom punom sjaju!!!
Mi smo svetu zanimljivi iskljucivo kao negativci, sve ostalo ih ne zanima vezano za nas.

1 Like

Sto kaze covek. prvo nece to svetu biti zanimljivo. A drugu, bolje i da nas ne stavljaju u bilo sta.
Mogu samo da nas stave kao neke zlotvore. Ako i bude o tome bice da smo izvrsili genocid nad jadnim dobrim Turcima koji su dosli da sire demokratiju. A tek to sa Principom. Tu smo tek ugasili, stu ima da nas napljuju za sve pare.
Bolje da bude neka druga tematika. Bolje za nas.

2 Likes

Pa ako mi icim mozemo da se podicimo to je onda nasa duga, bogata i slavna istorija.

Tako da smo “savrseno tlo” za Assassin’s Creed fransizu, a takodje treba jedan zaokret u serijalu, u smislu da dosta su pucali na sigurno i ljudi su se toga vec zasitili , treba im nesto novo i neistrazeno jos, a opet Balkan a i istocna Evropa generalno postaju sve atraktivnije lokacije, recimo i sve vise se filmova snima ovde…itd.
Takodje recimo Kosovski boj bi nudio jednu bas masovnu i epsku bitku i mogu da zamislim kako bi to izgledalo napravljeno sa novim tehnologijama.

Takodje ima i pregrst jako zanimljivih istorijskihlikova iz tog doba kao sto su Milos Obilic, knez Lazar, kneginja Milica, Vuk Brankovic, sultan Bajazit , a s obzirom da se to zbilo bas jako davno i da se jos uvek vode polemike sta se zapravo zbilo i kako, to bi opet njima developerima nudilo i vise prostora za pricu, jer mogli bi malko i da improvizuju , ne bi bas morali striktno da se drze istorijske verodostojnosti.

Recimo primera radi u filmu Kosovski boj iz 1989 (koji je snimljen na 600tu godisnjicu bitke , kad je i Sloba odrzao onaj cuveni govor na Gazimestanu) , Milos Obilic (koga je igrao Zarko Lausevic) se prisunjao Bajazitu dok je ovaj lezao u svom satoru i zakrkao mu noz u stomak, a zapravo neki autenticniji istorijski dokumenti sugerisu da je sultan uvek isao na konju u boj i da je ubijen u bici a ne dok se svi makljaju okolo on leskario na svilenim jastucima.

Inace Gavrilo Princip ce verovatno biti predstavljen kao mladi Assassin , a i organizacija kojoj je pripadao “Mlada Bosna” je verovatno bio ogranak reda Assassina na ovim prostorima , kao verovatno i “Crna ruka” odnosno organizacija “Ujedinjenje ili smrt”.

U svakom slucaju atentat u Sarajevu je previse vazan istorijski dogadjaj da bi bio zanemaren od fransize cija je srz ipak istorija ( bez obzira da li stvarna istorija ili istorijska fikcija , mada ovo je kombinovano)

2 Likes

Sto se Balkana tice jedino Crna Gora dolazi u obzir, kao jedina neokupirana zemlja na Balkanu u vrijeme Osmanskog carstva. Mogla bi tu fantasticna prica da se napravi, pa i Napoleon je prvi poraz dozivio od Crnogoraca, mogu se Crnogorci predstaviti kao zajebani vojnici. Bitka kojom je komandovao knjaz Danilo u kojoj su 4000 Crnogoraca porazili 22000 Turaka, sve su to epske bitke koje predstavljaju dobar materijal za pricu o njima. Ali kao sto rekoh, prosjecnog Amerikanca, Engleza i Francuza to ne zanima.

Kao ni Srbina…

Možda iz naše perspektive nam istorija ovih prostora izgleda kao nešto posebno, ali je u stvari u najboljem slučaju meh (ako je gledamo iz entertainment ugla). Tripovanje da smo bitni nas je dovde i dovelo.

Meni je mnogo više zanimljvija slovenska mitologija od istorije i bila bi odličan motivi za video igre/filmove, i za to bi se moglo reći da bi bilo interesantno i sveže za strana tržišta.

Kad već spominjemo istorijske ličnosti, dajte mi GTA verziju u kojoj mladi Tesla ide okolo i rastura sve živo sa svojim izumima :smiley:.

6 Likes

Robotnjik, govoris o Kuvajtu i njihovoj istoriji? Pa nije Tesla sa tih prostora. Mihajlo Pupin on the other hand… :grin:

Rekoše svi narodi planete zemlje.

@robotnjik, ubo u centar.

1 Like

Pusti bogatu istoriju, dal jeste ili nije bitna – jel moze iz toga da se izvuce dobar gameplay?

Ko sto @robotnjik pomenu gore, jel ce nas assassin da se uspentra na plast sena?

Sta ja znam. Nisam tome posvetio bog zna kol’ko vremena, al nije ko da vidim smerove gameplay sistema koji se daju izvuci iz ovog podneblja a da su prigodni AC igrama. Pre neki Metal Gear Solid fazon, sunjanje po vojnim kampovima, selima, ubijanje nekakvih zadriglih feudalaca i turaka i spasavanje talaca.

STALKER :

Tako je , Crna Gora je oduvek bila poznata kao srpska Sparta :wink:
Recimo Cetinje bi moglo da bude interesantna lokacija u igri :wink:

rabotinjik :

Ti si verovatno autosovinista ?

Zasto bi recimo americka , britanska , spanska, francuska ili ne znam cija istorija vec trebalo da bude bitnija od nase ?

Inace i nasa istorija bi mogla da bude izuzetno zanimljiva za zapadno trziste , pogotovo za fanove ovog serijala , samo je treba fino upakovati i izreklamirati i prolazi garant.

Kad ste bjezali preko Mojkovca u Prvom svjetskom ratu a Crnogorci vam cuvali da oprostite guzice od agresora, tad vas je interesovala :slight_smile:

Da… a sada mozemo navesti gomilu primera iz istorije, kada su…op… samo sekund…

Ali svakako su interesantniji od Srbije u istorijskom smislu, što po događajima što po ličnostima. Ili možda vaše Načertanije da prikažu i slične urote. :slight_smile: Ne pokrećem diskusiju, samo pokušavam da ti kažem da prestaneš da se nadaš da će Srbiju bilo ko obrađivati u video igrama na pozitivan način (kao i CG i sve Balkance, ne diskriminišem)

Jos kada shvatite da ste ustvari Srbi, bice sve mnogo jednostavnije…Mada ionako od vas 600.000, u Bg ste 400.000.

Well, po tebi i tebi sličnima svi su Srbi. Dovoljno je da ti avatar neko vidi i jasno će mu biti koliki nacionalizam ključa iz tebe. U suprotnom ne bi ni pokrenuo diskusiju sa onim patetičnim komentarom.

Završavamo diskusiju, smor mi da učestvujem u ovakvim konverzacijama. :slight_smile:

1 Like