Prevencija RROD-a

To je zato što hladnjak ne izvlači toplotu, koliko bi trebalo. Najgora termalna pasta je bolja od “žvake”, koju Microsoft prospe po čipu. Posle X-clamp fix-a, ako je urađen kako treba, na bilo kojoj reviziji ploče, vazduh koji izlazi je uvek značajno topliji.

Hm, nisam o tome razmisljao, mada negde procitah, da su starije verzije, ispustale znacajno topliji vazduh, mozda se varam…

zanima me nesto, posto sam procitao negde da nije dobro drzati box blizu uredjaja koji zrace, i da se treba pridrzavati nekih pravila pri paljenju i gasenju konzole, za gasenje znam, ono 10 minuta, ali neznam kakva pravila oko paljenja i kako bi uredjaji koji zrace uticali na rad i vek konzole?

i samo jos nesto, svaku igru igram iskljucivo sa harda znaci nikad do sad nisam igrao sa diska. mfr date je 07-2008 falcon ploca, posle 5 sati igranja vazduh pozadi je mlak, ne previse mlak ali nije ni previse vruc, kako onda jasper o kome prica onaj lik gore ne ispusta ni kap toplote da li je to moguce uopste posle 7-8 sati? inace konzola uvek stoji horizontalno.

Naravno da to nije moguce,greje se i jasper samo manje u odnosu na starije modele :dada:

Tuzna prica je sto ce ti falcon jednog dana otegnuti papke. Nisam video nijednog falkona koji se nije pokvario. uzivaj dok mozes…

nadam se da nece dok ga ne zamenim :slight_smile: a i nesto se ne plasim od rrod-a jer konzolu jako cuvam, kao sto rekoh gore, znaci nijednu igru ne pustam sa diska prvo na hard pa tad, pa ako dobijem rrod kao na proslom xenon-u koji sam ubijao od igranja i to bez harda, onda cu znati da je i falkon isto ****** - drugo pakovanje :slight_smile:

sve zavisi kako koristi konzolu i koliko se igra na istoj… evo ti moj xenon (tup, tup, tup, da kucnem u drvo) jos uvek radi fala bogu a kupljena je medju prvim konzolama koje su se tada pojavile i mogu ti reci da nisam pozalo tada sto sam uopste kupio xbox360 jer sam se u tom momentu premisljao dali dati tolike pare ili ne ali isplatio se svaki dinar koji sam tada dao…

pa normalno, kornjaca je u pravu, ne mora da znaci da cemo sad svi sa starijim plocama da crknemo :slight_smile: zavisi kako koristimo, moj xenon nisam cuvao i rrod ovao je, ali kad bolje pogledam da sam ga cuvao duze bi trajao. inace postoji i dalje dosta falcona koji nisu rrod - ovali, kao i xenona, evo kornjaca je primer, a nista ne moze da traje ako se ne cuva, uzmite auto pa ga kidajte svaki dan i vozite neprestano da vidim koliko ce da traje :slight_smile:

sve je to uredu, al znaj da to da li igras igre sa hard diska ili sa dvd-a nema apsolutno nikakve razlike sto se tice RROD-a, vec samo kolko dugo ce laser na citacu raditi.

naravno da rrod nezavisi od lasera vec od ploce i koliko igrate konzolu i koliko se ploca zagreva i dali vam je konzola tako stavljena da moze da se hladi a sto se tice lasera i bitno za laser u kom se polozaju nalazi i koliko se koristi… ako vam je konzola polozena na stolu onda su mngo vece sanse da ce da vam duze traje jer prvenstveno ako se sve igre instaliraju prvo na hdd pa se sa njega igra a ako vam konzola stoji uspravno u tom slucaju laser trpi oterecenje i mnogo se brze trosi klizni mehanizam jer se trosi samo sa jedne strane dok sa druge skoro da ostane neupotrebljen a drugo laser je tako u neprirodnom polozaju, konzola jeste predvidjena da moze da stoji uspravno ali nije i laser predvidjen… evo samo uzmite ps2 koliko su njima crkavali laseri i klizni mehanizmi bas iz tog razloga zato sto su pojedini drzali konzolu uspravno…

ima razlike jer se manje greje sa harda, bar tako mislim zar ne?

sto se tice grejanja, pored toga koliko se greju cpu i gpu, hard i dvd su zanemarljivi.

da li hoces da kazes da bilo da igram sa harda bilo sa diska sanse za RROD su iste?

^ Upravo tako.
Instalacija igara na HDD je korisna da bi se brze ucitavale igre, da se smanji buka xbox-a i, najbitnije, da se ne trosi laser.

Pa RROD e74 i ostala sranja koja se pojavljuju na box pojavice se i na jasper pre ili kasnije moja prva 360 kupljena pocetkom 2006 radela je do marta 2010 …Tako da sve radi radi pa mora nekad i da crkne nista nije vecno :slight_smile:

pa recimo da je za nekih 3% manja sansa ako igras sa hdd-a. zato sto se dvd drive nalazi direktno iznad GPU-a, pa kad se on vrti 3 sata, dodatno greje GPU. mada kazem 3%, a 3% je gotovo pa zanemarljivo

Zao mi je sto moram ali, jace je od mene :), isuvise mi cesto upadaju ovi % u oci.

Sta 3%? U kom vremenskom intervalu? 3% svake sekunde, minute, godine ili milenijuma? Ako me razumes, mislim svi pricaju o nekim procentima al sta to zapravo znaci.
Recimo prilikom svakog bacanja novcica postoji 50% sansa da ce biti glava (iako zapravo ne postoji, ali ajde, ovo je samo primer), a 50% pismo. Ne moze se samo reci “sanse su 50%/50%”, nego “sanse su 50/50 prilikom svakog bacanja
Ili recimo u nekom rpg-u imas 1% sanse da uradi critical prilikom svakog udarca, tj imas trenutak kad postoji mogucnost da se nesto desi.

Daklen 3% u kom trenutku?

Zao mi je sto moram ali, jace je od mene :), isuvise mi cesto upadaju ovi % u oci.

Sta 3%? U kom vremenskom intervalu? 3% svake sekunde, minute, godine ili milenijuma? Ako me razumes, mislim svi pricaju o nekim procentima al sta to zapravo znaci.
Recimo prilikom svakog bacanja novcica postoji 50% sansa da ce biti glava (iako zapravo ne postoji, ali ajde, ovo je samo primer), a 50% pismo. Ne moze se samo reci “sanse su 50%/50%”, nego “sanse su 50/50 prilikom svakog bacanja
Ili recimo u nekom rpg-u imas 1% sanse da uradi critical prilikom svakog udarca, tj imas trenutak kad postoji mogucnost da se nesto desi.

Daklen 3% u kom trenutku?

Ako sam dobro razumeo akirisa, GPU xbox-a, se greje (ovo lupam) 45 stepeni.
Ako se igraju igra direktno sa DVD drive-a, isti ce povecati tu temperaturu za 3%.

@nikola

:ruk: