Preporuka za Gaming Monitor

Konstrukcija je kita, imam osecaj da je losija od proslog modela, adapter izgleda da je manji isto?

Ovaj klip sam nasao za Xbox i podesavanje pa cu probati, vidim da je menjao za PC mode i neke boje, ako ne staviti samo kako najbolje odgovara kao i na proslom


Ovo je softwer sa kojim sam ga dobio, kad sam seo ispred izgleda mi nekako veci, dal zbog toga sto sam malo navikao na zakrivljen ili sta pojma nemam. Nisam jos testirao 120fps u 4k pretpostavljam da Cod gura, pa cu videti kako izgleda. Ovako generalno malo tamnije sve , ali verujem da cu imati dosta da cackam dok se ne namestim :slight_smile:

Juj, koliko se on onda igrao :exploding_head::joy:

Pa neka ga ne nosi u kupatilo da se igra dok leži u kadi i sve će biti ok :joy:

Samsung monitori su poznati po izuzetno(!) losem quality controle-u. Pogotovo Odyssey high end serija.

1 Like

Sad kad pročita ovo Scalper, ode monitor na KupujemProdajem :joy:

1 Like

Ma on bi to i bez čitanja uradio. Par dana i ide dalje. Menja tehniku ko čarape :joy:

2 Likes

U opasnom je kešu. Malopre pričamo za letovanje, rekoh hoćeš jeftino da ti sredim smeštaj u Crnoj Gori. Kaže ne idem ti ja buraz na ta sirotinjska letovališta :joy:

Ma dobri su monitori. Samo je uvek lutrija sta ti zapadne. :slightly_smiling_face:

1 Like

:exploding_head:

2 Likes

Kupuješ? :smiley:

Ne ne ne, 3500€ je van mog budzeta. :smile:

Teška priča brate. Otišao sav novac na uljane radijatore :crazy_face:

1 Like

Ne treba mi više, palimo nuklearke za zimu. :smiley: :saluting_face:

Inače, sto se tice kvaliteta slike, LG Oledi u rangu 1000€ su gornja tacka ulozeno / dobijeno. Tzv. tacka zasicenja i sve iznad toga je manji povrat na ulozeno.

Sve sto platis iznad toga, neces dobiti adekvatno kompezirano u kvalitetu slike ili drugim mogucnostima. A da ne pricam 3,5x skuplje… :laughing:

3 Likes

Da probam da li valja nešto.

6 Likes

Wow, koja kupovina. Obavezno ekstenzivan review.

1 Like

Pa, mogao bih. :smiley: Ali ja dosta toga probam pa vratim ili evtl. prodam. To je dobro sto mozes sve da vratis bez pitanja prvih 30 dana ili dve nedelje.

Ovo doduse ne verujem da cu vratiti jer nemam monitor trenutno, ovo mi je jedini. Verovali ili ne. :sweat_smile: A prvi utisci su odlicni.

2 Likes

Evo ga moj mini “SONY INZONE M9 review, prvi i poslednji utisci :slightly_smiling_face:

Ukratko receno, za one koje mrzi da citaju duze tekstove, ili ih generalno monitori ne zanimaju (sto je vecina foruma :upside_down_face:), monitor saljem u ponedeljak nazad. Najprostije receno, ekran ima prelepe boje, HDR je prihvatljiv za jedan monitor, cak mozda jedan od retkih monitora koji podrzavaju HDR10, ali implementirani Full Array Local Dimming nije u skladu sa cenom koju traze za ovaj uredjaj (1099e). U nastavku malo detaljnije.


*nije moja slika

Dakle Sony je implementirao Full Local Array Dimming u ovaj monitor, i ovo je jedan od prvih, ali svakako medju prva 3 monitora na trzistu sa ovom tehnologijom. Zato i ova nenormalna i prilicno nerealna cena.

Dakle monitor ima u svom panelu 96 zona osvetljenja. Za razliku od osvetljenja 99% monitora na trzistu koji koriste EDGE LIT panele, dakle svetlo se nalazi u donjem i gornjem delu ekrana i siba svetlost “na gore”. Zato i do sada nismo imali monitore koji su bili u mogucnosti da dostignu beskonacni nivo kontrasta koji je OLED u stanju da odradi, jer nema naravno osvetljenje vec individualno pali i gasi svaki pixel. Ovaj monitor je prvi manji korak u tom pravcu.

Ovako izgleda M9 rastavljen sa tackama osvetljenja iza ekrana.

Dakle konacno je na monitoru, delimicno, moguce totalno ugasiti deo osvetljenja i time dobiti pravu crnu boju u rangu OLED-a. Medjutim, ja sam se nadao da je 96 zona dovoljno za neko pozitivno iskustvo sa ovim monitorom, nazalost nije tako. Oled me je skroz upropastio sto se toga tice.

Evo par primera koje sam slikao:

Gde sam crveno markirao se lepo vidi da su se zone skroz iskljucile i da je prikazana “prava crna”, a gde je zuta strelica, je rezultat bloominga, tj zone nisu dovoljno male, kao kod mini-led-a, i posto mora npr. taj cvet da se osvetli, zona prelazi i u deo gde bi trebalo crno biti, i osvetli i taj deo. Taj blooming se bas primeti, jer zone nisu dovoljno male.

Tu u igru ulazi Mini-Led i Samsung Odyssey NEO G7 i G8. Oni imaju npr. 1196 dimming zona, dakle znacajno vise u odnosu na 96 Sonijevih. I tu sve vec ozbiljno priblizavamo OLED teritoriji sto se tice kontrasta, tj crne boje. Stavio sam pre par nedelja gore slike koliko to dobro izgleda, a cenovno je skoro isto kao Inzone, nekih 100-200e skuplje. Svakako jos samo gornja cenovna klasa.

Izlaze uskoro monitori koji imaju oko 500 lokalnih dimming zona, pa ce biti interesantno videti kako se oni nose sa svime ovim.


Pored ovo cele price sa zonama ima jos dve tacke zbog kojeg ne mogu da ga usvojim u svoj setup kao trajnog clana.

Prva je, da mislim da sam stigao do tacke kada mi je 27 inca malo (thats what she said). Navikao sam proteklih meseci na znatno vece ekrane, 42" Aorus koji sam prodao i trenutni 48" C1 koji mi je malo na vecoj strani. Mislim da bi mi 32" bilo idealno, i nadam se da ce narednih meseci ili do leta sledece godine izbaciti nesto u tom rangu. Neo G7 je 32", ali je curved, i bas bas preskup. I dalje vise volim da igram na monitoru, ali trenutno nema perfektnog monitora za mene. Potraga se nastavlja. :slightly_smiling_face:

Druga je da su ugradjeni zvucnici nesto najgore sto sam ikada cuo u zivotu. Znam da ne treba ocekivati nista, ali ovo je blagi uzas i sramota. Zvuk kao iz bunara, bez i trunke bilo kakvog kvaliteta. Imao sam vise monitora sa ugradjenim zvucnicima, ni jedan nije bilo bi blizu ovoliko los. Za monitor preko 1k eura, ovo je kriminalno.

Sve u svemu, igracu se na njemu jos veceras, sutra malo ako stignem, i onda ga pakujem i saljem nazad. Ovo ne bi smelo da kosta ni pola ovoga sto traze. 4K 120Hz monitora ima za, pa duplo, manju cenu.

Steta, nije los monitor, ali jednostavno odnos cena kvalitet nisu ni blizu.

7 Likes

1 Like