Pomoć za Game Pass Ultimate

Koliko može naloga na jednoj konzoli da bude. Na PS4 je mislim 16

Par postova iznad odgovorio je padawan, samo 1 nalog moze share, nije kao na sony-ju.

Mislio sam da za svaku igru koju kupim, napravim zaseban nalog i posle naloge delim sa ortakom ili nekim drugim i nakon toga menjamo. Microsoft valjda daje posle brisanja naloga sa konzole još 4 puta u toku godine da se aktivira ili promeni lokacija.

Možemo ovde da napravimo dogovor za share, a da vidimo evidenciju samo kad je taj poslednji put kad se aktivira nalog. Svako ko napravi nalog, kupi igru i aktivira isti, da upiše datum i tako prosleđuje dalje.

Naravno, ali za svaku igru moras naci drugog lika koji ce pristati da uzme neku igru kao “nosilac” odnosno da taj nalog stavi kao Home.

S obzirom da samo jedan nalog moze biti Home, to znaci da je moguce na konzoli imati samo jednog “nosioca”.

U sustini, jako tesko izvodljivo.

Za single player igre je lako. Samo ne mozete igrati u isto vreme, a mozete sa svog profila. Ili ako dvojica delije kupujte na trecen balogu, jedan bek stavi home, drugi nek stavi online u pozadini i kraj

Onda čekam PS5, a xbox ću da koristim za Game pass. Onda je najbolje ili da sa jednom osobom kupujem i delim na jednom nalogu ili da kupim ceo nalog i posle ga prodam, zamenim

Za xbox je najbolje naci trajnog partnera ne vredi se cimati sa nalozima, za to ce ps5 da nam sluzi :smiley:

Dijeliti s nekim nalog je pain in the ass, no da se otvori novi acccount na koji kupis igru, druga osoba otvori account na koji kupi drugu igru pa se kasnije samo zamijenite bi funkcioniralo zar ne? Ili ga samo prodas pa kupis drugi account…

Samo da javim da sam danas sa cdkeys uzeo 2x12 meseci Brazilski Gold i aktivirao koristeci tunnelbear i posle na konzoli uzeo GPU za 1$.

Za 8500din sad imam GPU do marta 2023 :slight_smile:

Tako da ako neko jos nije iskoristio ovu foru neka odradi stvarno predobar deal.

2 Likes

Nisam nasao gde bi mogao postaviti ovo pitanje pa cu ovde posto se tice GP i share.

Uzeo sam bratu xbox one s, ja sam na Series X, imam Gamepass ultimate godinu dana, jel ja mogu da podelim nalog sa njim i da on igra i koristi sve sto ja kupujem i imam?

Možeš. Moj burazer je meni kupio Xbox i podelio GPU ne bi li me zadržao tamo. EA play takodje radi i baš sam sinoć probao NFS Heat preko njegove pretplate.

Super, hvala. Zanima me. procedura kako ide, znas li mozda? On standard se loguje na svoj nalog i igra sa njega?

Ništa, fazon je da ti uloguješ svoj profil na njegovu konzolu i postaviš kao nosioc. Onda on uradi isto na tvoju konzolu.

Settings → General → Personalization → My home Xbox

Posle toga on može standardno da igra sa svojim nalogom dokle god si ti nosioc tamo.

Znaci ja posle kad ulogujem sebe kod njega na konzoli, ulogujem njega na svojoj. I onda sto treba je da na svojoj konzoli svoj nalog ili njegov stavim na my home xbox?

Tvoj nalog da bude Home na njegovoj konzoli. Onda on može da igra sa različitim profilima sve dok si ti tamo glavni.

Moj burazer je Home kod mene, a ja sam home kod njega. To je to.

1 Like

Ista procedura kao i na PS4, samo se ovde zove Home, a na PS4 ga zovemo nosilac. Ti igras sa svog naloga, on sa svojih i to je to.

1 Like

Vazi decko :grin:

Tvoj profil home na njegovoj konzoli a njegov na tvojoj i posle se svako uloguje na svoj profil i igra sasvim normalno

2 Likes

Čemu spamovanje sa ps4 :rofl:

1 Like