Pomoć za Game Pass Ultimate

Najsigurnije su 2 godine.

Poslednjih dana me stalno telefon tera da unosim lozinku za mail, kao da neko pokusava da prustupi stalno. Usput, da li je nekome stiglo ovo, liči na spam zbog kojeg je i telefon poludeo:

Meni liči na phishing. Svi MS mejlovi mi dolaze sa microsoft.com domena. Nikad sa ovog.

Uloguj se u svoj live.com nalog, ne preko linka iz ovog mejla, i vidi da li ima neka poruka tamo.

1 Like

Ja imam master card kreditnu preko komercijalne banke. Ubacio sam normalno sve podatke sa kartice, kao i kad plaćam na ostalim sajtovima.

Kako funkcionise to sa Turskim regionom? Promenim samo na Turski region ili moram da se cimam sa VPN-om i slicno ? Kako ide za placanje i kupovine na TR regionu ?

Ja sam od prvog dana region Aljaska i placam uredno Master Card karticom iz Vojvodjanske banke.Nisam imao nikakvih problema sa placanjem i slicno. Sve radi savrseno po punoj ceni naravno.

Ako moze TR da radi kao Aljaska da se prebacujem.

PS. Inace zasto je Turski region jeftiniji jel se zna?

Da bi aktivirao kodove za turski region najlakse na pc sa free vpn kao sto je npr tunnel bear.
A na samoj konzoli kada promenis region za store mogu direkt nase kartice.

Jos nisam probao licno, al bi 99% trebalo da je tacno :slight_smile:

1 Like

Nema nikakvog cimanja sa VPN-om. Ja uredno koristim master card za kupovinu i nikad problema. Kupovao sam i pretplate i igre i sve prolazi. A na pitanje zasto je ovoliko jeftinije, nemam odgovor. Mozda zive u bedi :joy:

2 Likes

hahahahh odlično objašnjenje

Turska lira je mega propala u poslednjih par godina.

Manji im je pdv na video igre a i lira je trenutno bas pala opasno . Zimus kad sam bio u tursku bila je 7lira-1euro i bilo je sve bagatela , bukvalno nas cetvoro veceramo u restoran i na kraju racun 18-19eura a sad prije neki dan kad vidjeh da je 1e - 10lira jaoooo da nije ove situacije sa koronom spakovao bih se odmah i posao u Istambul .

2 Likes

Ali kad se zameni region, onda ne mogu da se igraju igre koje su kupljene za us region…?

Mogu da se igraju.

Pretpostavljam bira se adresa nekog hotela bilo gde u turskoj ?

Jok. Ja koristim nesto izmisljeno.

1 Like

https://support.microsoft.com/en-us/account-billing/change-your-country-or-region-in-microsoft-store-5895e006-34f4-10f7-16b1-999e40adb048

Ipak ima nekih posledica. Pretpostavio sam da nije tek tako kao promeniš regiju i sve radi jer onda igre ne bi bile region lock-ovane. To je dobro ako se pravi nov nalog, ovako ne znam da li mi se rizikuje samo zato što mi kartica ne prolazi :thinking:

Igre rade, gamepass radi jedino sto je vezano za region je store credit, tj ako redeemujes na usa store 20$ oni ostaju tamo na turskom store ih neces moci videti/koristiti.

5 Likes

Posto sam prvi put juce aktivirao Xbox series X, ne znam ama bas nista. Zanima me posto sam na US regionu, ako kupim Xbox gold godinu dana, da reedemujem i uzmem kod isto od 5$ posto mi je jedini nacin reedem kodovi, da za taj 1$ prebacim na GamePass ultimate?

Ajde neka neko potvrdi, pa da znam dal da odradim tako. Dodacu 20$ na racun pa da resim. Javio se momak koji prodaje nalog godinu dana sa GamePass Ultimate za 5000, pa i oko toga sta mi se vise isplati, kako se aktivira i slicno.
Ili ako neko ima da prodaje kodove da odradim na svom nalogu, neka pise.
Hvala :slight_smile:

edit : momak daje full nalog, ne radi share ni nista

Pokusao sam da uzmem gamepass ultimate za 1$, reedem sam 12 meseci kod i kad idem na upgrade i trazi (Ulica, grad, drzava i zip) izbaci mi ovo
Inace kucao sam : Clay st, Portland, Oregon i 97203 zip sto mi je drugar poslao

Jel se neko susretao sa slicnim problemom?

Ja sam cini mi se negde kompletirao profil pre nego sam kupio gamepass. Nasao sam neki hotel i ispisao sve kako tamo pise. Vidim da je zip code ok, ali nesto nije ok. Probaj u profilu prvo da izmenjas sve to. Recimo ovo Aljaska je u pitanju. Upises sve ovako kako pise: