Pomoc oko odabira televizora za ps5

Pozdrav drugari,kao sto tema kaze,doslo je vreme da se pazari novi tv,posto stari vec sluzi 12 godina,dosalo je vreme da se promeni.Elem ogranicen sam budzetom na nekih 65 hiljada dinara i imam zelju da tv bude od 55 inca.Stavicu linkove na neke televizore izmedju kojih se dvoumim,da me posavetujete koji bi bio najboli da uzmem,naravno i neki drugi dolaze u obzir takovda raspisite se slobodno i dajte savete ako mozete.:grinning:

Neki hisense i tcl

Ovde bi bilo dobro da @ninja uleti sa nekom preporukom… ja nesto slabo poznajem te low budget opcije.

Svakako mislim da ne mozes naoraviti neki tragican izbor izmedju tih dosta slicnih televizora nize klase LG i Samsung brendova. E sad da li postoje neke suptilne razlike…

Ovo sam uspeo da iskopam za tu cenu, a da mogu da preporucim, ali je 50”.

https://www.ctshop.rs/lg-50nano783qa-smart-tv-50-quot-4k-ultra-hd-dvb-t2.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_1_7_pp

Mislim da za tu cenu mozes naci u XBR shopu ovde neki nano model od 55” ali nek se @ninja javi.

Nista cekamo Ninju.
Jel ima jos neko nekakve predloge,stvarno bi mi znacilo?

@ninja se prodao, fura solarni sat i ne ferma forum uopste :joy:

5 Likes

Pravi dunju i opija se, bole ga uvo za forum i televizore :joy: elem, našao sam i ja dobru dunju, pre neki dan ubio 700grama. Mislim da cu ispijanje viskija i viljamovke zameniti za dunju, cisto da uvedem neku promenu :joy:

E sad, kako dunja završila u temi o televizorima bem li ga. Ali tako je :grin:

1 Like

Sutra treba ds idem po tv a nznm,koji,daj malo pomozite?:rofl:

Moja preporuka LG. Ako ne nadjes neki NANO ides na U seriju. Neces pogresiti svakako. Gledas da je sto visa oznaka recimo ima 6600 7700

1 Like

A prvo najvažnije…
Koliki je fond u pitanju ?
Koliko si spreman da se ispružiš :sweat_smile:

I da koliki je prostor koji si namenio za gejming?
Ne vredi trpati 70 inca TV, ako ti je daljina sa kojeg ces igrati blize od 3 metra itd …

E sad sam video znaci do 60k i 55 inca, ce da vidimo sta ima za te novce :grin:
Ne znam jel ispratio neko onu Hisense seriju za gejming beše nesto U7G modeli da su se pokazali extra za gejming, a znam da ih nije bilo na nasem trzistu kad su izašli ?

Pregledaj kod nas, ako ih slucajno ima, a koliko vidim i dalje ih nema …

https://www.walmart.com/ip/Hisense-55U7G-55-inch-4K-Quantum-HDR-Dolby-Vision-ULED-Smart-TV-2021/260009715

A kontam proslo je godinu dana od tada, reko mozda su pustili negde kod komšija koji su makar u EU …

A znam, kad kod nas nisu normalni gledam ono pre neki dan cene za Oled hebeš mj sve ako c1 nije jos skuplji nego prosle godine :sweat_smile:
C1 48" još kao popust 128k u Tehnomaniji :rofl:

1 Like

Pa do 65 hiljada,55 inca jurim,jer mi je udaljenost oko 5-6 metara,i po mogucstvu lg.

1 Like

Ma dje 100” malo je to :joy::joy:

1 Like

Hehheh,dobro,koji od ovih tva,da pazarim zna li neko?

Evo bate od mene ova preporuka što se tiče gejming televizora u toj klasi od svih gore ovaj je nekako najkompletniji za gejming, makar na papiru …
Mislim bilo koji da izabereš manje vise ti je isto osim sto ovaj nudi i varijabilno osvežavanje, a ne znam da li ga imaju ovi gore modeli ?
To je dosta bitna stavka .
Jedino gde bi video dosta bitnu razliku je kad bi gledao te modele u poredjenju sa nekim oled od 120hz.
Inace je to manje više sve isti Q, na kraju otiđi i uzmi koji se tebi najvise svidi uživo, nećeš pogrešiti …

1 Like

@stiveq on je odlučio šta hoće i džaba mi tu bilo šta pišemo.Tcl i hisense nude dosta više na papiru od lg ili Samsung za te pare

1 Like

Sad vidim da ovaj Hisense ima i IPS panel umesto VA koji se meni licno više svidja nego VA,
VA daje koju milisekundu brzi odziv, ali IPS ima lepšu i prirodniju sliku bliže Oled televizorima, dok ovi modeli sa VA panelom više vuku sliku na kompjuterske TFT monitore …