Pomoć oko flashovanja konzole

Cao svima…ja sam novi clan ovde na ovom forumu…koliko sam primetio,ovaj forum je dobar i ima dosta clanova koji zele da pomognu…

Meni treba jedna pomoc i nadam se da cete mi pomoci oko toga…
Hocu da fleshujem konzolu…znam otprilike kako se to radi…ali nije mi svejedno da probam sam bez ikakvog detaljnog objasnenja da ne bi nesto pokvario, pa ako neko moze da mi detaljno objasni flesovanje xbox-a ili da mi postavi neki tutorijal ali ako moze na srpskom jeziku…(Potreban alat,programe za fleshovanje i ti neki kablovi sto se spajaju na komp)

HVALA UNAPRED

Pa bolje idi kod nekog da ti flashuje.Ja mislim da je cena 2000 din.Bolje tako nego da zeznes nesto.A najbolje je da uopste i ne flashujes ako oces da igras na live-u:)

pa on ce da igra na live-u ako ga flashuje…to sto je krenuo banwave ne znaci da ce da pohvataju sve nas:D

Ma kupuj originale i siguran si.Kakvo flashovanje,to nije vise u modi:))

treba da znas koja ti je marka DVD-ROM, koliko sam ja upucen to je najbitnije, jel jedan je dosta komplikovan za flasovanje…isto ti savetujem da to neko odradi ko zna, jel mozes da zenses box bzvz…ako bas hoces, odes na you-tube ukucas flashing xbox 360 pa malo prelistaj sta ima…evo ti primer

prvi deo

http://www.youtube.com/watch?v=p85ymZgSqPg

drugi deo

http://www.youtube.com/watch?v=0bryx1MERrU

treci deo

http://www.youtube.com/watch?v=iTW-eE2zwTw

@malac
Ja ti takodje ne preporucujem da radis ovo sam.Iako nije komplikovano,bolje da se ne zezas sa tim…Ali ako vec hoces,moras prvo da otvoris konzolu,da pogledas koji ti je drive,onda da drive nakacis na komp,nadjes neki flashing software i onda(najcesce) preko dos-a flesujes.Ovo ti je samo ugrubo objasnjenje,cisto otprlike da znas sta te ceka…:cool:

znam,drive mi je benq…kazem vam samo ne kontam to kako se prikaci na komp preko kog kabla i kako taj kabel uopste izgleda…

pa kacis ga preko SATA kabla, mislim da ti treba posebna PCI kartica za to, tacnije “VIA VT6421A IDE & SATA RAID PCI” e sada dali je to obavezno neko ce vec potvrditi…

A jel se to moze direktno na plocu prikaciti :smiley:

Pa zavisi koliko ti je star komp.Neki kompovi vec imaju ovaj sata kontroler,koji nemaju,moraju da kupuju ja sam ovde video: Plutos Computers - Kontroleri PCI Card Intex ITCI-2SATA SATA 2-port
kaci se preko obicnog sata kabla…

pa ja imam poprilicno nov kompjuter…ali ne znam da li imam gledao sam ali uopste ne kontam gde ta kartica treba da stoji…da li je na maticnoj ploci…ne znam nisam video…i inace ako znas da mi odgovoris na ovo pitanje…zasto uopste sluzi ta kartica za komp…???

znas li kako izgleda sata prikljucak ? Ako ne, otvori stranicu kucista i pogledaj na sta je prikljucen HD… na plocu… naravno ali kakav je kabel. Predpostavljam da znas kako izgleda SATA. E sad… prikljucivanje mozes da uradis tako sto ces otvoriti stranicu pa ubosti u plocu. Ja recimo imam i dva tzv exertna SATA prikljucka da ne moram da otvaram kucise. i to je to… startuje PC… pokrenes program za flesh… i VALAAA !!! Flashovanje DVD-a iz konzole je slicno kao i DVD-ova na samom PC. Ja recimo na prvom pioniru nisam imao mogucnost da citam dual layere pa sam sa njihovo sajta skinuo flesh koji mi to omogucava. E sad… cak i da sam tada nesto zeznuo sa DVD-om nebi me skupo kostalo ali sa konzolom je nesto drugacije pa ti i ja preporucujem sa dash tih 2 hiljade i manes se zezanja. Ustvari… ja je nebi ni fleshovao. Vidish da banuju kao manijaci. Narucis preko neta igroce jer je dosta igara upola jeftinije nego kod nas cak i sa postarinom i to je to.

Sorry ne zelim da ispadnem mnogo pametan niti da potcenjujem tvoje znanje ali da bi moj help bio kompletan pogledaj…

Siri je napajanje a uzi za most tj. za podatke.

I jos nesto… XBOX ti nije nista drugo do PC… samo malo lepse upakovan i ima neke specificnosti. NPR sa maticne ploce su skinuli sve moguce konektore koje su mogli da nebi ti budzio npr. hard vec da moras da kupis “specijalan” hard koji je isti hard kao i kad kupis externi za PC samo malo drugacije upakovan i taj spoljni konektor je prilagodjen za XBOX konzole i verovatno su to malo i softwerski resili jer bi ljudi skinuli foru za konektor i kacili druge hardove izbegavajuci da kupe te “specijalne” (kako bi drugacije zaradjivali). Recimo da je XBOX nesto izmedju brendiranih PC-a i, kako ja to volim da kazem, PC-a iz delova.

samo da te jos pitam nesto konkretno…
jer ja kada flesujem xbox360 treba da spojim dvd rom sa dvd romom od xboxa sa sat kablom?

Ti treba da spojis DVD ROM iz XBOX sa PC-em sa SATA Kablom. Ja ti preporucujem da iskljucis PC-ev DVD ROM cisto da se ne pogubis. Znaci ostavi samo XBOX-ov. Pri tome ne moras da ukljucujes konzolu jer ce sada DVD ROM dobijati struju od PC-a. Startuj flash fajl… a dalje… e pa tu sad ima razlike od flasha do flash. U principu za flashovanje DVD-a na PC dovoljno je da samo pokrenes flash fajl i one ce sve sam odraditi. Za XBOX DVD predpostavljam da je isto. Sam ce detektovati DVD rom i uradite sve sta treba. U principu XBOX je jedan lepo upakovan PC racunar. Nista vise. Zato mislim da tu nema neke… barem ne vece razlike kad je u pitanju flashovanje.

Ipak, ne uzmi za zlo. Ne podcenjujem te ali delujes mi malo nesigurno. I dalje ti predlazem da to uradi neko umesto tebe. Ko je to vec radio. A sta da nesto zeznes i oskrnavis konzolu ako ne moras. Da mozes da gurnes bilo koji DVD ROM u XBOX pa da covek kaze… flashuje bato do mile volje ali ovako. XBOX je napravljen da komunicira samo sa odredjenim modelima. Ja ti jos nesto preporucujem… nemoj uopste ni fleshovati. Igrice preko neta su ti duplo jeftinije nego te iste kod nas, Cak i sa postarinom. A imaces original i neces se plasiti pred svaki ban wave… hoce li te zakaciti ili ne. Moj prijateljski advice.

imam problem…ne znam kako da podesim boot menu…sve sam povezao…i ne znam kako to da podesim tj. …molim vas HITNA POMOC

hvala vam svima na pomoci…Xbox sam fleshovao…:):slight_smile:

Hvala vam jos jednom…:):slight_smile:

uspreo si ? svaka cast, i jel velik posao ?

jeste fleshovao sam ga…a sto se tice da li je tesko…ma kakvi…sve u svemu je lako…samo sam se drkao jedno 2 sata u biosu u vezi boot settingsa(oko najlakseg) ali kad sam to skontao
onda je to sve islo rutinski…:D:D:D

malac napisi nam tutorial ovde :wink:

evo ti link XBOX360 ISO