Pomoć oko flashovanja konzole

Brate… inspirisao si me da flesujem moj 360 na 1.61 :smiley:

hahhahahhaahha…pa to je lepo,a i mora da se inspirise neko ko se prvi put susreo sa xbox-om pre 3 meseca…:D:D:D

Da li je ova kartica obavezna (VIA VT6421 PCI SATA CARD) za flesovanje LiteOn drajva?
Ja imam [U]ovu[/U] plocu.

Šta preporučujete za flešovanje Benq drajva iprep ili jungleflasher?:confused:

Jungleflasher ljudi po netu radije koriste mada mozda se neko odavde iskusniji ne slaze :wink:

pa ja sam svoj fleshovao na 1.6 preko iprepa…

Ako znas sta radis, uzmi iPrep, a ako ne znas, bolje Jungle Flasher, ima mnogo vise tutorijala za njega.

Jesi li imao nekih problema u toku flešovanja ili kasnije u toku igranja?
Da li si koristio uzemljenje za PC i Xbox u toku flešovanja?
Sa kojim šrafcigerom si otvorio Xbox(da li u Bgd ima da se kupi taj šfcg i gde) i šta ti je još trebalo za otvaranje?
Koji firmver da stavim?
Hvala unapred.:slight_smile:

Kako otvoriti xbox:
How to open your Xbox 360 console - Video : Xbox 360 Tutorials - iXtreme.net

Ovde imas dosta infoa o flesovanju:
Xbox 360 Tutorials - iXtreme.net

Nadam se da sam pomogao :wink:

Da li ima neko iz Niša ko flashuje xbox?

Da li mi je neophodna VIA 6421A PCI kartica ili Xbox DVD drajv mogu da povežem direktno na ploču?
Ploča mi je Asus P5LD2 SE.
Pitanje se odnosi na tutorijal sa xbox360iso.com koji je ostavio malac.

Danas sam kupio PCI SATA karticu sa VIA 6421A čipom.
Computer Dream, Hajduk Veljkov venac 10 (Sarajevska) - cena 1200 din.

Koliko vidim ploca je:
Storage/RAID Intel ICH7 Southbridge:
1 x UltraDMA 100/66/33
4 x Serial ATA (3Gb/s)
Ja imam takodje Asus plocu sa ICH7 SB chipom i flashovao sam box koji ima Liteon drive 83850c jungleflasherom bez problema. Obavezno instaliraj Portio32, proveri kako se postavlja tray u half open i full open pre nego sto stvarno krenes da radis. Radi lakseg snalazenja pocupaj kablove za sve IDE/SATA uredjaje sa ploce osim OS hard diska (mada je lakse da im skines naponske kablove).

Po izgledu traya DVD drajva, mislio sam da imam Benq, ali kada sam otvorio Xbox ispostavilo se da imam, :eek: LiteOn sa firmverom 74850C.
Da li neko zna kako se flašuje ovaj drajv? :confused:
Unapred hvala :slight_smile:

Obican flash… jedino ova nova 9.xx serija…

Koliko se ja secam ovaj bas i nije obican flash i jedini je drajv za koji ti treba ekstra alatka tj probe da skines kljuc sa dvd-a mada je to obican relaivan pojam.

Da li u Beogradu ima da se kupi alat za flešovanje LiteOn 74850C?
Koliko bi koštao, kod nas, taj alat?

U Beogradu gotovo sigurno nema da se kupi. Ako kupujes pokusaj na net-u. Treba ti nesto ovako Xecuter CK3 Pro | Team Xecuter ili nesto ovako [url=http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130341533419]Xbox 360 LiteOn DVD Drive USB Extractor Probe - eBay (item 130341533419 end time Jan-01-10 05:15:29 PST). Ovo ti treba jednom po konzoli da skines kljuc sa drajva (posle toga se sve radi preko SATA kabla) pa se cela prica se ne isplati bas puno jer cak i da cesto menjas konzole nijedna buduca nece imati 74850c jer se te vise ne proizvode a za nove koje sad izlaze taj alat ti ne treba (za nji9h je do sad jedini poznati nacin lemilica). Savet ti je da platis nekome ko ima da ti skine kljuci i prvi put flashjuje konzolu. Posle imas SATA karticu i kljuc i mozes sam da ubacujes nove verzije firmware-a.

Hvala na savetu, tako sam i ja razmišljao i danas sam platio flešovanje. :o

ja sam danas probao da flashujem konzolu, ali brate mili ne ide…sve lepo prikljucim uradim half-open mod, bar mislim…prikljucim ga na VIA VT6421 PCI SATA CARD, ukljucim JungleFlasher a tamo poruka…No Drive Detected!..uopste nisam pametan sta da mu radim da mi detektuje drive ?