Podcasti, alternativni mediji.....itd

Zasto,ja slusam neke super Britanske podkaste o nekim dogadjajima iz WWII svedoci itd… jako lepo bude.
Takodje mnogo dobrih ima o nekim istoriskim dogadjajima…
Inace ovo sto slusam nije nista alternativno prosto je stavljeno na podkast. Neki su od BBC-a

Ne znam zasto to ljudi vezuju za nesto sto odmah smatraju “neistinom”
A ako kaze CNN onda je tacno. Zvanicno i 1000x dokazano lazovi i ne kriju da su lazovi ali to je ok.

Verujem da jeste. Ne znam bas samo sta taj pojam podrazumeva - da li je dovoljno neko interesovanje, citanje knjiga i izvora na internetu, ili podrazumeva i nekakvo licno angazovanje na potrazi za radio signalima, ili nesto slicno. Da bi se kvalifikovao kao -olog bio cega, ipak podrazumeva i nekakvu praksu i tu sam se malo zamislio sta bi zapravo kao amater-ufolog (da li uopste i postoji profesinalni ufolog!) mogao da radis. Ne mislim naravno da upadas u Area 51 i slicno. Pa sam pretpostavio da tu spada i nekakva potraga za near earth objektima putem teleskopa ili skeniranje frekvencija nekakvim home made radio teleskopima. To je mozda manje uzbudljiv deo “ufologije”, ali nekako, cini mi se, ipak neophodan? Ispravi me ako gresim.

Btw interesantna bi to bila tema za podcast. Ja sam inace nesto kratko studirao i astrofiziku. Koji me djavo naterao da odustanem, sad bih kucao ovaj post iz Arecibo observatorije. :slight_smile:

Pa ono neki praktican ili terenski rad nije neophodan, mislim ok verovatno bez toga ne bi bilo ni tog teoretskog dela (kao i kod bilo koje druge nauke) ali ukoliko nekog to zaista zanima i zaista zeli malo ozbiljnije da se posveti tome mislim da nije neophodno da sad bulji u nebo stalno i da ceka da se pojave neka cudna svetla ili sta ja znam, vec ono dovoljno je da proucava neki postojeci materijal koga zaista ima na pretek, da cita literaturu vezano za to, da pazljivo slusa izjave svedoka, zvanicnika i ljudi koji imaju nekog direktnog iskustva vezanog za takve stvare, da je eto mozda u kontaktu i sa nekim drugim ufolozima, itd , pa na osnovu svega toga da sam sklapa neki mozaik i neku sliku u glavi o svemu tome.
Mada generalno ufologija je jako sirok pojam i moze se baviti time iz mnogo razlicitih uglova, recimo neki istoricari mogu da na osnovu nekih istorijskih dokaza traze dokaze o paleo-kontaktima i prisustvu vanzemaljaca jos od pra-pocetka ljudske civilizacije , onda recimo neki teolog koji dobro poznaje religiju moze na osnovu nekih religijskih spisa da trazi dokaze o vanzemaljskom prisustvu jer se gotovo pominju u svim drevnim spisima i kulturama, pa primera radi tako i u Bibliji imamo govorecu zmiju (koja je opisana kao inteligentno zmijoliko bice), rat izmedju vojski andjela i demona (recimo andjelji se pominju maltene kao vojni redovi sa jasnom hijerarhijom (pa tako imamo Kerubini, Serafini, Sile, Andjeli, Arhandjeli, Arheji…) a ne kao neka decica sa velikim belim krilima) , letece vatrene kocije, takodje recimo u Starom ili Novom Zavetu pominje se i Nebeski Jerusalim ( sto bi neki mogli i da protumace i kao nekakav veliki “mothership” iliti maticni brod za medjuzvezdana putovanja koji je velik kao grad) pa tako i u Islamu imamo Muhameda koji se na krilatom konju uzdigao na nebu (sto je verovatno neka metafora jer u to vreme ljudi nisu poznavali tu terminologiju i izraze kao sto su tehnologija, svemirski brodovi, NLO, itd), pa recimo onda neki psihijatri i pshilozi na osnovu ponasanja i reakcija ljudi ispituju da li govore istinu, da li su stvarno bili recimo zrtve vanzemaljske otmica kao sto tvrde, itd ili ne znam kao onaj profesor sto je zrtvama vanzemaljskih otmica pronalazio one mikro-implante po telu i proucavao ih pa je otkrio svasta-nesto tu, a takodje moze i neki strucnjak za metale da ide sa Gajgerovim brojacem i onim detektorom za metal i da trazi delice od metala i ostatke na mestima gde se navodno srusio NLO, itd, itd, itd.

A to da ti buljis u nebo satima i da cekas da vidis kao nesto to je po meni gubljenje vremena i tesko da ces videti nesto specijalno , pa cak i ako vidis nesto neobicno to opet moze da bude nesto bezveze i uobicajno, nego svi koji su zaista videlo NLO i imali direktno iskustva sa time oni uglavnom su spontano naletali na te stvari ili su te stvari naletale na njih tako da kazem i ono uglavnom kad neko vidi NLO taj uglavnom zna da je video NLO ili u najmanju ruku nesto veoma veoma neobicno.

Mada po meni tu je najvazniji zapravo iskustvo, intuicija i da umes na pravi nacin da filtriras te informacije , najvaznije je dobro filtrirate te informacije, na startu odbaciti one glupe, nelogicne stvari i za neke za koje vidis da dolaze sa sumnjivih izvora i da na osnovu tih filtriranih, kvalitetnih informacija sklapas neki mozaik i neku potpuniju sliku.

1 Like

Da, otprilike sam tako i nesto zamisljao. :blush:

Ok, jos malo “podcasta” ili kakogodsezove.

Vuk Rosandic je novinar?! I to dosta zbunjen.

Kakav lik! Real life Dr. Sleep.

E ovaj je bio zaista simpatican i zanimljiv gost. :wink:

Verovatno je zanimljiv kolko i naslov :joy:

2 Likes

Auh, nemoj samo te “reptilologe” molim te :slight_smile:

Znam da volis teorije zavere ali to je bas tezak sund. Doduse odgledacu nekada vec sigurno kad si vec okacio, nije kao da Netflix bas obiluje kvalitetnijim zabavim sadrzajima.

Ovo gledam obavezno prvo sledeće varenje/opijanje. Nisam odavno ništa sa balkaninfa gledao, sa ovakvim naslovom izgleda da su daleko dogurali

1 Like

Ja mislim da ljudi te price o reptilima previse olako odbacuju jer im eto kao zvuci ludo i ne uklapa im se u sliku njihove “realnosti” i “idilicnog sveta” koju su oni stvorili u svojoj glavi.

Ja moram da priznam da i ja kada sam prvi put cuo za te price o reptilima i meni je na pvu loptu zvucalo ludo , nerealno, budalasto i sta ja znam, medjutim kada sam malo procitao o recu se tu radi i kada sam poceo malo da istrazujem n tu temu iz raznih izvora i sklapam polako neki mozaik u glavi onda mi ta prica uopste vise nije bila smesna i sve vise mi se cinila vrlo realna.

Moram da priznam da mi je ta prica o reptilima jos i najverovatnija i najlogicnija, doduse nisam ni ja video nijednog ali verujem da postoje, takodje postoje zaista brojni svedoci iz razlicitih delova sveta, zaista ozbiljan broj ljudi razlicitog profila, interesovanja, kultura, verovanja, itd koji tvrde da su ih videli , a iskreno sumnjam da sad svi lazu ili su eto ludaci pa lupaju gluposti.

Takodje u svim mogucim kulturama, mitovima i verskim spisima se pominju i sirom sveta imamo kult nekih zmija, zmajeva (odnosno reptila), pa tako recimo u drevnoj Kini car je polagao pravo na presto kao potomak zmaja (reptila), navodno i u japanskoj mitologiji boginja sunca Amaterasu je mogla da menja oblik iz ljudskog u zivotinjski i izmedju ostalog mogla je da menja oblik i u zmiju odnosno reptila (a ima onih koji veruju da su pripadnici japanske carske porodice zapravo njeni potomci), takodje recimo kod Asteka vrhovno bozanstvo je bilo Kecalkoatl koga su opisivali kao pernatu zmiju (reptila) , pa recimo i u nekim africkim kulturama isto postoji kult zmije (reptila), pa recimo onda i u indijskog mitologiji se govori u polu-bogovima tzv. nagama koji su opisivani kao pola ljudi-pola zmije (reptili) , takodje imamo u Bibliji govorecu zmiju koja je nagovorila Evu da uzmu jabuku (a cim govori ocigledno se radi o nekom inteligentnom bicu zmijolikog izgleda), pa imamo Svetog Georgija koji ubiva azdaju (reptila) , pa recimo u srednjem veku u kako u centralnoj Evropi tako i na ovim prostorima imali smo Red Zmaja kome su pripadali i Nemanjici, recimo Vlad Tepes III poznat kao Drakula sto je zapravo titula ( a ne licno ime/prezime ) koju je on dobio kao pripadnik tog reda isto znaci zmaj, itd.

Takodje svaki covek ima takozvani reptilski deo mozga, zapravo mozak je podeljen u 3 dela , neokorteks, takozvani reptillski deo mozga i limbicki deo mozga.
Sto se tice neokorteksa taj deo mozga ima beskonacne sposobnosti i taj deo mozga je najvise uskladjen sa nasim izvorom i visim sferama postojanja i ima zaista neogranicen potencijal i taj deo mozga se vezuje za emocije, empatiju, ljubav, duhovnost, kreativnost, stvaralastvo, itd.
Limbicki je kao deo procesora koji generise nasa osecanja prema trenutno dozivljenoj stvarnosti i prema trenutnim okolnostima.
Reptilski mozak je deo mozga zaduzen za trenutnu impulsnu reakciju i instikt za prezivljavanje, recimo taj deo mozga se vezuje za negativne osobine coveka kao sto su agresivnost, teritorijalnost, potreba za potcinjavanjem drugih, za dominacijom, nedostatak empatije, nagon i potreba za razmnozavanjem ali bez emotivne i duhovne povezanosti sa tom osobom, itd.

Sad postavlja se pitanje zasto su neki ljudi agresivni, ratoborni, imaju potrebu da kinje i ponizavaju druge, zasto nemaju empatije prema drugima, zasto nemaju potrebu da se emotivno vezuju za druge ljude i nemaju potrebu da vole nekog i da budu voljeni vec su ono hladni, sto mi kazemo emotivni invalidi ili cak sociopate, a neki su suprotnost tome , sad verovatno zato sto je kod ovih taj reptilski deo mozga razvijeniji i vise aktivan u odnosu na neke druge ljude, odnosno njihova reptilska strana je izrazenija nego ona ljudska i humana.

Navodno prema nekim prica i teorijama ljudi (homo sapiens) su zapravo miks razlicitih vanzemaljskih rasa a medju njima je i ta reptilska rasa ciji udeo genetike ljudi imaju u nesto manjem procentu dok recimo kod hibrida koji vladaju svetom o kojima govori Dejvid Ajk taj udeo reptilske genetike je znatno veci nego kod ostalih ljudi.

Takodje recimo cuo sam da recimo ti reptiloidi (i njihovi hibridi) za razliku od ljudi nemaju srcanu cakru (koja je zaduzena za emocije, empatiju, itd) ili im je zakrzljala pa ne moze da primi onu izvornu bozansku energiju ljubavi (sto zovu prana u istocnjackim kulturama nekim) i zato su takvi kakvi jesu, ono kad je ta cakra zapusena to je isto kao kada kod nekih ljudi su recimo zapuseni krvni sudovi od masnoce pa onda ne moze lepo krv da protice tuda pa neki organi ne mogu da prime dovoljno krvi odnosno kiseonika koju se prenosi putem krvi pa dolazi do ostecenja tih organa, navodno slican princip je i sa ovim.

Inace cinjenica je da preko 90% ljudi ima neku urodjenu fobiju od zmija, gustera, reptila i slicnih zivotnja, iako ni oni ne znaju zasto, ali to je verovatno neko takozvano genetsko secanje i nesto sto je duboko ukorenjeno u nasoj podsvesti i nasoj DNK i sve sto je zmijoliko i reptilskog izgleda automatski nas podseca na tamu, smrt, shtrah i nesto negativno i destrutivno.

E jbg, za sve sto si naveo ima i drugo objasnjenje.
Od toga da se reptilski deo mozga samo prosto tako zove.
Pa do toga da svi sisari imaju urodjn strah od zmija i gmizavaca. Zato sto smo svi naucili kroz milione godina evolucije da je to prosto pretnja.
Ima tu dosta sasvim drugacijih objasnjenja.

Tesko bi mi bilo da prihvatim tako nesto. Smatram da nije tacno.
Ali… ne bih nikada nista 100% odbacio.
Posto ako nesto nismo sposobni da shvatimo, prihvatimo ne znaci da nije tacno.
Treba ostati otvoren za “nemoguce”

Da li sta cemo sa gomilom ljudi koji tvrde da su ih videli, definitivno oni nisu svi ni lazovi, ni ludi, ni drogirani ni ne znam ni ja sta.

Inace te price o reptilima iskreno nisam ni ja nikad uzimao 100% zdravo za gotovo, ali sam 100% ubedjen da postoje pripadnici vanzemaljskih civilizacija koji su prisutni ovde na Zemlji (kako onih koji u nekom smislu uticu na nasu civilizaciju tako i onih koji su samo posmatraci) , u to nema nikakve sumnje , postoji zaista pregrst dokaza, dokumenata, pouzdanih svedoka i insajdera, itd, sad da li su i reptilijanci jedna od tih vrsta , ono ne mogu sad 100% da tvrdim ali vrlo moguce i verovatno da jesu.

U svakom slucaju stvarnost je mnogo drugacija od one kako je prosecne osobe zamisljaju, postoji zaista pregrst neverovatnih stvari i citavih svetova koji su van opsega nasih saznanja , kao i gomila stvari koji su van opsega nasih 5 cula i egzistiraju izvan naseg prostora i vremena.

U svakom slucaju cak i ta prica o reptilima , ono sto vise istrazujes to i sklapas delice slagalice ono zapazis koliko se neverovatno brojne stvari poklapaju i koliko ta prica zapravo ima smisla i cini se sasvim logicnom i realnom.

Inace ono sto je cinjenica je da ovaj svet jednostavno nije uredjen po meri coveka, nikada nije ni bio (barem od proterivanja Adama i Eve iz raja) i da je sasvim izvesno pod kontrolom nekakvih mracnih i destruktivnih sila koje su sasvim izvesno neovozemaljskog porekla , sad da li su to bas reptilijanci, neka druga vrsta ili neke demonske sile mislim da nije ni toliko bitno to a ni kako ih neki zovi koliko je bitno da budemo svesni njihovog prisustva i da probamo da im se odupremo.

Izraze kao sto su - sasvim izvesno, izvan svake sumnje, cinjenica, 100% ubedjen, vrlo moguce, logicno i realno, gomila dokaza - treba koristiti veoma oprezno. David Icke je publicista koji je prodao interesantnu pricu i zaradio neke pare. To je jedino sto je izvan svake sumnje.

Reci da shapeshifting reptili ne postoje bi bilo isto tako besmisleno kao i reci da bog ne postoji, takvom vrstom tvrdnje i dokaza se prosto niko ozbiljno ne bavio - ali je potrebna intelektualna iskrenost. Da li si ih ti licno video i komunicirao sa tim bicima? Pa cak i to te u naucnim krugovima ne bi kvalifikovalo kao kredibilnu osobu ukoliko nisi u stanju da to snimis, izmeris, dokumentujes, ucinis lako proverljivim i objasnis na bazi postojecih znanja o svetu.

Simbolika zmije moze da se “objasni” jungijanskim arhetipom, ima tu sijaset materijaa i bez ulazenja u fantasticna objasnjenja koja su vise za tinejdz seriju na Netflixu.

O sa cime se sa tomom slazem jeste svakako postojanje drugih bica. E sada da li ovde…
Nisam sposoban to da kazem.
Ali evo jedan podatak za ozbiljno razmiljanje i to je podatak NASA itd…
Procena je da u nasoj galaksiji (znaci samo nasa galaksija a niko ne zna koliko ih ima jos)
Ima oko 400 miliona zvezda. Da vecina od tih zvezda ima minimum jednu planetu.
Znaci preko 400miliona suncevih sistema sa nekim planetama.

E sada reci da smo mi sami medju 400milona zvezda je slobodno cu reci kretenski.
Ali dalje od toga ne znam nista.

Pa pazi brate Dejvid Ajk zapravo nije neki sad idejni tvorac te price o reptilima vec samo neko ko je malo popularisao tu pricu i priblizio je nekom nazovi mejnstrimu.
Inace daleko od toga da se Dejvid Ajk obogatio od toga i da je stekao ne znam ni ja kakav publicitet, mislim covek zivi sasvim jednom relativno skromnim i normalnim zivotom, inace on kada je resio da se bavi time i izadje sa tom pricom tamo negde 90-ih on je bio svestan negativnih reakcija i bio je u pravu, ono u pocetku su ga samo ismevali,ono govorili mu da se drogira, da je dusevni bolesnik, da treba da se leci, itd, ono automatski su mu se mnoga vrata zatvorila , itd , znaci nema govora o nekom publicitetu ali kako je vreme prolazilo i kako su neke stvari pocele da se desavaju i kako su i neke druge price iz drugih izvora krenule da kruze (i to od mnogo ozbiljnijih likova , tipa od strane nekih drzavnika, vojnih generala, pilota, astronauta, naucnika,pisaca itd) ono vremenom on je sve manje bivao predmet sprdnje i podsmeha i sve manje su ljudi su sumnjali u njegovo mentalno zdravlje i ostalo i tek sad poslednjih godina nakon 20 ili 30 godina kada su se neke stvari izdesavale u medjuvremenu i kada su ljudi malo i skapirali neke stvari i postali malo otvorenijeg uma prema nekim stvarima eto moze se reci da Dejvid Ajk vise nije predmet sprdnje ili “mentalni bolesnik” vec zapravo ozbiljan lik iza koga stoji jedan ozbiljan istrazivacki rad i neko ko je nakon toliko vremena napokon zaradio i nekakav kredibilitet.

Mislim ljudi su kao ovce , indoktrinirani i ne znaju da misle svojom glavom, recimo oni ce da veruju Vucicu o rastu BDP-a i kako imamo najbrzi rast ekonomije u Evropi iako nemaju nikakvu mogcnost da to provere vec mogu samo da mu na rec veruju i veruju mu i ako oni i sami vide da sve teze zive i da sve teze sastavljaju kraj sa krajem , ali eto veruju u to jer je to rekao Vucic u Dnevniku ili na Pinku i to im je “realno” , a recimo ne veruju u nesto zasta postoji gomila dokaza, dokumenata, arhiva, milioni nezavisnih svedoka iz svih delova sveta, itd jer im eto to “nije realno” i to nisu objavili na RTS-u i Pinku (mada doduse vec su i NASA i Pentagon javno potvrdili postojanje NLO-a i da njihovim nebom krstare neke cudne letilice za koje oni ne znaju sta su i nad kojima nemaju nikakvu kontrolu a za koje su sigurne da nisu nikakvi prirodni fenomeni a ni letelice neke rivalske sile).

Inace ta simbolika mozda moze da se objasni na ovaj ili onaj nacin, mada opet ako tamo kulture stare hiljadama godina koje nisu bile u kontaktu nit znali jedni za druge imaju neke iste ili veoma slicne mitove i simbole , recimo ako jako slicne mitove i simbole imaju ne znam africka plemena, domorodacka plemena u Juznoj i Severnoj Americi, Kinezi, Japanci, Indusi Aboridzini onda nema sumnje da ta simbolika i taj mit potice iz istog izvora i da je zaista nesto postojalo i da su se zaista susretali sa tako necim.
Slicno kao i Veliki potop recimo, postoji mit o Velikom potopu na svim tackama kugle zemaljske i u svim kulturama mnogo starijim od Hriscanstva sto svakako ukazuje da se neki globalni potop zaista i desio.
Slicno kao sto u raznim kulturama postoje mitovi o ratu “bogova” na Zemlji, pa tako ne znam u drevnim indijskim spisima Mahabharati i Ramajani se nedsvosmisleno govori o letecim objektima (vimanama) , oruzju za masovno unistenje, eksploziji posle koje nastaje ogromna pecurka i koja je sjajnija od sunca, itd , u skandinavskoj mitologiji imamo rat izmedju dve rase “bogova” Vinira i Asira , u grckoj mitologiji imamo rat izmedju “bogova” i titana , pa cak i u Bibliji imamo rat izmedju andjela i demona (gde su zapravo andjeli predstavljeni kao jasan vojska sa sve cinovima i vojnom hijerarhijom), itd sto opet ukazuje da je bilo nekakvog globalnog sukoba izmedju nekih tehnoloski razvijenih civilizacija koji su bili na mnogo vecem stepenu razvoja od tadasnjih ljudi (verovatno se radi o civilizacijama vanzemaljskog porekla koje su se vrlo moguce borile oko prevlasti na Zemlji (i ta prica se dosta poklapa sa onom pricom izmedju rata Atlantide i Lemurije).

Inace prema podacima Nase nema 400 miliona zvezda u nasoj galaksiji vec pretpostavljaju da ima do 400 milijardi zvezda u nasoj galaksiji (a gde su jos milijarde drugih galaksija) s tim da bi taj broj mogao da bude i znatno veci jer realno mi nit imamo tehnologiju nit mogucnosti da tako neke stvari sa sigurnoscu utvrdimo, ono ne mozemo da utvrdimo ni brojne stvari na Zemlji sa sigurnoscu a kamoli u nasoj galaksiji.

1 Like

Samo me poslednji deo zanima, oko zvezda je sve u zadnje 2god uznapredovalo da ne verujes. Od lansiranja Keplera.
Imaju nove metode posle njegovog lansiranja.
Ostalo radi matematika.
Ali svakako ih ima toliko mnogo da neko izjavi da smo sami u svemu tome je smesno u najmanju ruku.

Nepobitno saznanje o tome da nismo sami, od cega nas deli mozda jos koja decenija, nece mnogo promeniti cinjenicu da smo sami u otkrivanju univerzuma i samospoznaji unutrasnjeg sveta, koji je za zapadnog coveka i dalje nedokuciva misterija i posle dve hiljade godina budinog ucenja.

Svemir pun zvezda je inspiracija za male decake. Ja u njemu vidim danas samo beskrajnu malenkost i bespomocnost da mu se priblizimo, kao zatvorenik koji iz kamene tvrdjave posmatra more, razmisljajuci o slobodi.

Reptilijanci i napredne civilizacije dobri su u skrivanju, ali nisam bas siguran u njihovu korist za covecanstvo. Ako nisu u stanju da pomognu, ili to ne zele, mogu slobodno da se tornjaju u rupu iz koje su izmileli, verovatno da kao turisti posmatraju zooloski vrt ljudske drame.

Prevalili su toliki put, dosli nekako iz sedamnaeste dimenzije, ali znas umreces dementan u sopstvenim fekalijama jer su zaboravili da nam kazu lek za Alchajmerovu bolest, pogusicemo se na ovoj prokletoj planeti - ako se ne pobijemo pre toga - jer nemamo svemirski tocak tj ne umemo da napravimo najprostiji tunel u iskrivljenom prostoru sto je jedini smisleni nacin prevaljivanja medjuzvezdanih relacija.

Lemurija, Atlantida, beskrajne price i legende, muka mi je od njih.

Evo jedan veoma zanimljiv novi video sa Balkan UFO kanala , moram jos jednom da pohvalim taj kanal i njegovog autora (tog momka iz Rijeke) , zaista najjaci kanal tog tipa na ovim prostorima i zaista prava meka za one koji se interesuju za ovakve stvari.

Inace jako neobican i misteriozan slucaj.
Po meni sasvim je mogice da je ta misteriozna devojka neobicnog izgleda i ponasanja nekakav ljudsko-vanzemaljski hibrid i produkt nekakvog genetskog izninjeringa (nakon vanzemaljskih otmica, genetskih eksperimenata, itd) i da je tamo u taj gradic u Brazilu poslata u eksperimentalne svrhe da vide kako ce se ponasati i kako se snalazi i koliko dobro se uklapa u zivot medju ljudima da eventualno za ostale ili buduce hibride koje planiraju da infiltriraju medju ljude budu bolje znali sta i kako , a neki tamo manji, anonimni , pomalo zabaceni gradic negde je idealno mesto za takav jedan eksperiment.
Inace brazilska policija je pomislila da je mozda neki spijun ali ja bi definitivno odbacio tu tezu jer nema logike i generalno opste je poznato da spijun treba da bude neupadljiv i da ne privlacu paznju na sebe i prosto nema sanse da bi neko slao spijuna tako neobicnog i upadljivog izgleda i neobicnog i upadljivog ponasanja i nekog ko je sve samo ne neupadljiv i to u tamo neki zabaceni mali gradic na severu Brazilu za koji verujem ni ogromna vecina Brazilaca nije cula i koji nije nikom interesantan , pogotovo ne KGB-u ili nekim tako tajnim sluzbama.

Pa sad prema nekim saznanjima i informacijama koje ja imam na nasoj planeti je prisutno vise vanzemaljskih civilizacija, neki spekulisu da ih je cak i na desetine dok je recimo nedavno preminuli Pol Helijer bivsi kanadski ministar odbrane rekao da on poseduje kredibilne informacije da ih je minimum 4, da je vrlo moguce i da ih je vise ali da on ima informacije samo za te 4.

Inace na osnovu onoga sto ja znam neke od tih civilizacija su kul i pozitivne i zele da nas poguraju u pravom smeru, neke su negativne (kao navodno reptilijanci) a neke su samo pasivni posmatraci , proucavaju nas i ne mesaju se u tokove u nasoj civilizaciji.

Inace ti pozitivci koji zele da nam pomognu , oni mozda to i rade ali pitanje je koliko mi zelimo njihovu pomoc i koliko zelimo da se promenimo.
Oni nama ne mogu da daju njihovu tehnologiju sve na gotovo jer nismo sazreli za tako nesto i ono mi prvo sami mora da shvatimo neke stvari i da prelezimo te neke decije bolesti da oni vide da sazrevamo kao civilizacija e onda kada se to desi verovatno ce nas i oni onda da nas poguraju dodatno i da nam otvore mnoga vrata , ono kao kad roditelji odgajaju dete, mislim koja je poenta da mama detetu radi domaci , ono prosto dete samo mora nekad da dozivi neku neprijatnost, da dobije slabu ocenu, da padne sa bicikla, da dobije batine, da se povredi, itd kako bi naucilo neke stvari i vremenom sazrelo.
A opet te stvari koje su nama strasne kao sto su ratovi, bolesti, siromastvo, nejednakost su mozda za njih samo obicne “male decije bolesti” koje jedna civilizacija mora da prelezi kako bi dostigla odredjeni nivo.
Takodje ko zna mi cemo mozda za 500 ili 1000 godina tek dostici neki zeljeni nivo a mozda oni ne percipiraju vreme isto kao i mi i mozda za njih to nije nista, ono da li ce to biti sad, za 100 godina ili za 500 mozda njima ne igra nikakvu ulogu, a opet ima i onih koji prvenstveno gledaju neku svoju agendu i neke svoje interese.

Recimo prema informacijama koje ja imam sredinom 50-ih predsednik Dvajt Ajzenhauer se u jednoj bazi sreo sa tom pozitivnom grupom vanzemaljaca i oni su njemu ponudili tehnologiju, svu pomoc , kako da seiskoreni siromastvo, bolesti, da se uspostavi sistem besplatne el. energije efikasne i dostupne svakom (sto je i Tesla hteo) ali zauzvrat oni su morali da se odreknu nuklearnog programa i oruzja za masovno unistenje ali Amerikanci su to odbili uz obrazlozenje da bi im navodno to unistilo ekonomiju (i sad kako oni nema da pomogni kad mi to ne zelimo) , a onda nedugo zatim Ajzenhauer se sreo sa onim losim momcima, takozvanim malim sivima i oni su mu ponudili tehnologiju, nisu trazili nista za uzvrat sem da im dozvole da otimaju odredjen broj ljudi i zivotinja, oni su pristali uz dogovor da prijavljuju svaku otmicu i da sve otete vrate u roku od 24 ili 48 sati na mesto gde su ih i oteli , medjutim shvatili su da su nasamereni, oni im jesu dali nesto tehnologiju ali ni blizu onome sto su se oni nadali a to je tehnologija koja bi im omogucila prevlast nad neprijateljem u hladnom ratu a to su Rusi a sa druge strane videli su da ovi otimaju mnogo vise ljudi nego sto je bilo predvidjeno dogovorom i da neke od njih cak i nisu vratili, ali kada su videli da su sklopili pakt sa djavolom vec je bilo kasno.

Inace oni ne prevaljuju toliko put, vec oni uglavnom su ovde jako dugo i uglavnom imaju vec svoje baze na Zemlji (i verovatno i nasem po suncevom sistemu) i sirom planete, ono ispod povrsine okeana, ispod leda na Antarktiku, cak i unutar nekih planina , itd , znaci uglavnom na mestima koja su nama nedostupna sto itekako ima logike (jer pretpostavljamo da zele privatnost i diskreciju).

Zapadna civilizacija kako je ti zoves je zahvaljujuci arapskoj podvali… odnosno uvaljivanjem hriscanstva unazadjena za 2000god.
Od pada rimskog carstva je zapad upao u teski mrak pod dirigentskom palicom crkve.
Nauka se probila opet tek zadnjih 200-300god.
Pre toga su palili ljude po trgovima koji su bili vezani za nauku.

Dok su hriscani sistematski zatrli svo znanje i nauku akomuliranu hiljadama godina ranije u starom veku. Najcuvenije je naravno paljenje Aleksandriske biblioteke.