"Pobednik" E3 2015

Ovo je malo licemerno od sony-ja. Ne guraju stare igre a najavili Heavy Rain i Beyond two souls za ps4?

Onda će se načekati kao na VR prezentaciji :smiley:

Mislim da su hteli da kažu da bi se pre fokusirali na druge stvari nego da sad ubacuju BC. Glupo jeste, ali, opet, to je sve trebalo da bude dostupno odmah, ne sad da se izmišlja topla voda i predstavlja kao revolucija.

Ne guraju u tom pravcu znaci da su vec postavili infrastrukturu za PS Now i zaradjivanje od te usluge. Posto je MS usrao motku, vade se na sve moguce nacine. Za sada je 100 igara u ponudi, kasnije ce biti jos i vise, ali ocito, igre koje su planirane za neki remaster nece biti dostupne sa ovom uslugom.

Sony-u se moze sada da naplacuju sve zivo, kao MS na pocetku prosle generacije.

Zajeancija je jedno, podjeavanje drugo. Ne znam sto si se toliko uvredio ali ok, imas na to pravo, i tu zavrsavam sa offtopicom.

Za mene Microsoft i Bethesda.Backward compatibility me najvise iznenadio Gears me zapanjio a tako i Halo 5,Forza uvek prelepa a tek onaj GT na bini uffff.Novi Gamepad je skroz Badass,Indie igre su me prijatno iznenadile pogotovo cuphead coming 1936 (plus eighty years).Division i Rainbow Six su mi se svideli tako i Souls 3.Tomb Raider isto.

A sad Bethesda necu mnogo da pricam Doom Fallout Dishonored sta ces lepse (osim Skyrim 2)

@Lynx stari, ono sto zanima PC gejmere su igre. Dobre igre. Niko ne ocekuje da ce MS sad izbaciti i Gears 3 i Halo 5 na PC odmah cim izadju i na XO. To je nerealno i smjesno, skocili bi sami sebi u grlo sa tim jer bi znacajno osakatili prodaju konzole. Ali sta je sa Halo 3 i 4 ( ili citav MCC sto da ne? ). Ili Gears 2 ? Ili bilo koju Forzu ( dosta PC gejmera voli Forzu, da )… neki dan par ljudi na redditu rece da bi bili zadovoljni i sa onom najstarijom.

“U 2014oj i 15oj je ucinjeno mnogo za PC gejmere”… STA tacno? Gdje sam ja bio tad? Sto ja ne znam nista o tome?

Kazes “skoro sve ekskluzive” - nabroji ih. Portovan je samo Ryse koji ni XO gejmeri nece da igraju jer je ( iako prelijepa ) dosadna i repetitivna igra.

DX12 ne prave zbog PC gejmera, prave zbog XO i narednih revizija/generacija konzole.

Cross-play? Za Fable Legends i Killer Instinct - give me a break. Nek daju cross-play za COD ili Gears ili Halo.
Streaming sa konzola na PC? Super, ali kupi prvo konzolu…

Ni na sta ja ne gledam selektivno, ja samo kazem kako jeste. Dok ne pocnu da izbacuju ono najbitnije - igre, sva ostala prica i obecanja su mlacenje prazne slame.

Izvinjavam se za off-topic, opet, i s ovim postom zavrsavam sa istim.

vi se samo raspravljate, konstantno i u svakoj temi… :punch:

Sve je to super ali ovo nije tema za tu diskusiju. Kraj offtopica.

Odgledao sam sve zivo i nekako sam razocaran,nishta veliko nisu prikazali,pun k…c,ratnih gluposti:COD,Ghost Recon…,Rainbow…

Jedino mi se jako svidela ona guerilla igra,ne secam se tacno naslova,sa elektricnim dinosaurusima i Uncharthed…Ovo ostalo meh,kad vidim nov assassins creed,oma prebacim na neshto drugo,smucila mi se ta kapuljaca vishe:+

Ma ko ga hebe,ima da se cepa Uncharthed Collection i God Of War 3 remastered po 15 put :hihi

E jbga, pogresno sam glasao za EA, nisam video PC. Nisam gledao ja nista od prezentacija, cuo sam da je EA smorio maksimalno sa sportom(kao i svake godine, **** ih sport da ih *****) ali ME:A trejler i fantasticni Battlefront gameplay su meni dovoljni.

Ali glasao bih za PC kao platformu a onaj PC gaming show nije bio nesto posebno, mada prvi je, bice sledece godine bolji. Ali je PC dobio dosta konzolaskih igara najzad, sto je pomak ka timed ekskluzivama koje su po meni odlicne. Treba nam vise toga.

A i Bethesda pokidala.

Po meni je MS apsolutni pobednik. Toliko volim sto imaju uvek scenario u kome i kada konkurencija dobija imaju profit cak i od toga.
Prosto oni su uvek u win win situaciji. Prvo odlicno predstavljanje bla bla… Sve top. Ali i time sto Garrus kaze da bi glasao za PC i tu MS dobija. Nema PC-a bez MS-a :slight_smile:
MS neprikosnoveni vladar nasih igrackih zivota :smiley:

Da je sve što je najavio Sony, suu PS4 exclusive, onda bi bio apsolutni pobednik, ali su ovako najavili naslove koje čeka ceo svet i koje mogu da se igraju na drugoj MS platformi pored PS4, tako da nope, oni su pobedili u donošenju dobrih vesti celoj gaming zajednici ali ne i ono šta oni planiraju da plasiraju samo svojim igračima kao MS.

Učiniše uslugu njima a MS je iskoristio svoju konferenciju da najavi 7 exkluzivnih naslova koja izlaze do kraja godine samo na MS platformama. Nuff said :slight_smile:

+Backwards Compatibility! S’neba pa u rebra! Totalno neočekivano, blew my mind i umove ostalih gamera! I to od tog dana funkcioniše bez ikakvog problema, kao da su igre pravljene za Xbox One :slight_smile:

Ja sam ovaj E3 zaobisao,ni jednu prezentaciju nisam odgledao i koliko vidim nista nisam spektakularno propustio…

Ako nisi gledao niti jednu presicu, kako znas da nisi “nista spektakularno” propustio? o.O

“The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.”

Ako nekome nije nista bilo spektakularno na ovom e3-u koji je po meni jedan od najboljih dosta godina unazad onda nzm stvarno sta voli da igra i sta ocekuje … jer je ove godine bilo bas za svakoga po nesto :slight_smile:

Zaista najbolji E3 u poslednjih nekoliko godina. Glasao sam za MS, ne toliko zbog igara, koje zaista deluju sjajno, vec sto su se konacno trgli i krenuli vise da slusaju potrosace (igrace). Backward compatibility i novi kontroler su zaista lepo iznenadjenje. Sta vise, ovaj E3 me je ubedio da gledam sto skorije da uzmem Xbox One, iako na to pre par dana nisam ni pomisljao.

Po meni Bethesda i Sony.

Bethesda je izdominirala, izmedju ostalog predstavljene su dvije igre koje bas volim i za koje sam se nadao da ce jednog dana izaci: F4 i Dishonored 2.
Todd Howard objasnio neke stvari, za razliku od ostalih koji su prikazivali samo cg trailere on nam je pokazao mnogo, od artworka, pa pocetka igre, pa gameplaya nakon izlaska iz vaulta sve do poboljsanog kombat sistema i izgradnje kuca. Uz to nas je castio odlicnom iPad igrom Fallout Shelter, koja je ispostavilo se jedina igra koja me bas tjera da je igram na tabletu, zato sto ima neki smisao i nema fore za placanje poput glupog pes managera npr i slicnih “igara”.

Sony konferencija mi se svidja jer su pricanje sveli na minimum i pokusali da prikazu sto vise igara. Nebitno sto nisu sve ekskluzive, ali Uncharted 4, Horizon, TLG me cine zadovoljnim.
Sto se MS konferencije tice, privlaci me Forza Motorsport. Halo i Gearsi me nikad nisu privlacili niti ce. Imam xbox i nikad nisam imao zelju i zivce da ih odigram jer su mi strasno odbojni, koliko god to nekima bilo cudno. BC je mozda fina najava, ali ja licno necu nikakve koristi imati od toga, tako da i ne pridajem mnogo paznje tome. Kontroler sa druge strane izgleda mocno.

sto se mene tice, nakon ovogodisnjeg E3 donio sam neke odluke. Sjutra narucijem ps4; Fallout4 i Uncharted 4 definitivno uzimam, F4 sam vec preorderovao; razmotricu Tomb Raider i praticu sta se desava sa Horizonom. Unravel, tj heklanje mi se bas svidja, moze da bude neka vrsta nadoknade kad vec ne kzlazi novi Valiant Hearts.

ima tu jos par igara koje sam sigurno zaboravio da pomenem, ali ono sto je definitvno je da je Bethesda po meni pobjednik ovogodisnjeg E3, all the way.

Stavrno je po naslovima ovaj E3 izdominirao. Prvi za koji mi je krivo sto nisam gledao uzivo neke stvari, pa cak i one koje me interesuju. Ajd uvatio sam jedan deo onog PC Gaming Show-a, uvatio kinesku mamu kako dominira i prska po nvidiji sa novim grafickim, video jos malo SOMA-e, No Man’s Sky postao multiplatform a ne timed ekskluziva i eto, to je to sto se tog PC Gaminga tice. I pojavio se Klif B. nesto da naprica. Pocetak nisam navatao.

Znam da je u temi pobednik pod navodnicima, ali cudi me da se u 3 strane niko nije popi*karao samo tako, ne znam cemu ovakva tema, valjda je poenta da je svako video sta je hteo ili ocekivao i video ono sto nije ocekivao i to je to. Ako izlaze clanci po netu ko je POBEDIJO, ne moramo i mi o tome ovde.

Da dodam i ja da mi je Microsoft konferencija bila skroz na mestu. Drago mi je kad vidim da se ljudi stvarno trude, taj BC koji su ubacili, ovaj novi kontroler koji je brutalan (jeste da je skup, ali pasce cena vramenom), svidja mi se gomila popusta i povlastica koje nude, gomila bundle-ova po pristojnim cenama + taj EA access koji kako citam od vas je takodje super. Igre koje izlaze u skorijem vremenu i sve ih volim, jos sama pomisao da ce sigurno da izadje i Forza Horizon 3 za koju god, tu bi mi bio kraj.

Sony mi je nekako delovao kao da su na brzinu sklepali te igre i trailere koje tek izlaze za nekih 2 god u nedostatku materijala za konferenciju.Kao “cisto radi reda” sa dosta najava za hardcore fanove tih serijala i “vidimo se sledece god”. Sve je to ok i daleko od toga da na Sony-ju ne bih voleo da odigram taj Uncharted koji nikad nisam imao prilike da odigram ni vidim, da nije bilo pojednih sa foruma. Naravno da bi voleo i taj TLoU da odigram, takodje Until Dawn, a i taj Horizon isto deluje predivno i ima tu jos igara koje bi rado voleo da igram na Ps-u, da ne nabrajam sad… I verujem da je za mnoge sav taj FF i The Last Guardian pobednik, ali apsolutno nisam upucen u to i nisam imao prilike da odigram. Ali MS konferencija mi je legla vise verovatno zato sto te ekskluzive koje su najavili, sam u glavnom igrao i prelazio vise puta, pa jednostavno kad vidim da ce novi deo da izadje bude mi toplo oko srca. :smiley: Jos mogu da zamislim samo multiplayer kad izadje Halo 5 i GeoW4 i remaster…

I naravno Doom koji sam toliko cekao da vidim mi je apsolutno pun pogodak. Tu nemam reci, ni Tomb Rider gameplay me nije ni priblizno obradovao kao ova igra. :smiley: Ali celokupan E3 jeste bio raznolik i za svakog po nesto. Sto se toga tice, sve pohvale.

Bas to sto si rekao. Stvarno mislim da je ovde bilo za svakoga po nesto. Bas su male sanse da se neko nije nasao i da ne ceka sada tu igru.