"Pobednik" E3 2015

Ko je po vama ove godine odneo pobedu na E3 sajmu i zasto? Ko vas je najvise odusevio a ko razocarao? Dajte svoj glas i podelite svoje misljenje :slight_smile:

EDIT: Trolling ce biti kaznjiv infractionom ili banom. Pa da vidimo ko moze vise da izdrzi. :wink:

Samo Majkrosoftovu konferenciju sam gledao, i smorili su me prilicno. Po trejlerima i najavama vidim da je Sonijeva konferencija bila daleko vise po mom ukusu. Nintendo me sa svojim apelom na nostalgiju uopste ne interesuje. EA je udavio sa sportovima ko sto sam ocekivao. Ubisoft ignorisem do daljnjeg, dok ne prestanu da stancaju jedne te iste ubi-igre. Bethesda je imala jaku prezentaciju - doom, fallout i dishonored.

Tako da izbor spada na Sony ili Bethesdu. Al kojeg odabrati, e to vec ne znam.

NajviÅ”e me je iznenadio Sony zbog comboa koji su napravili. Malo sam razočaran nedostatkom igara poput God Of War, GT, Gravity Rush, ali, jbg, verovatno nisu u stanju za prikazivanje. To Å”to su prikazali Horizon je samo Å”lag na torti, koji je uz ove tri igre i Uncharted definitvno među must have igrama za PS4.

Najgori na E3 je bio EA. Ubili su u pojam sa sportom. Umesto da imaju kratku montažu novih sportskih igara da bi prikazali viŔe od ostalih igara, oni su pola konferencije posvetili sportu i smorili kako gledaoce, tako i publiku.

I da, mene lično je iznenadio Square Enix. U poslednjih par godina je Square Enix zaradio jako loÅ”u reputaciju zbog loÅ”ih izbora, poput onakvog najavljivanja FF7 porta, trolovanja za TWEWY, preveliko fokusiranje na FFXIII, koji je dobio tri dela i važi za najgore delovi FF, itd. Sad na E3 su prikazali popriličnu raznovrstnost i dobru količinu igara, koje će se pojaviti kako ove godine, tako i u narednim godinama. Samo da ne za**** sada kada su pokupili koliko-toliko pozitivne reputacije.

Å to se tiče MS, nije bilo toliko stvari koje su me iznenadile i naterale da kažem OMG WOW! Gears Of War Ultimate i Gears Of War 4, recore, Dark Souls 3, kao i indie igre koje su deo ID@XBOX programa, poput Ashen i Cuphead su me iznenadile, ali mi je ostatak bio meh. BC je trebao da bude prisutan od starta, i ne znači niÅ”ta onima poput mene koji i dalje imaju 360. Kontroler je kul, ali je i skup, tako da sumnjam da ću ga nabaviti.

Nintendo je bio blago razočarenje, jer nisu prikazali niÅ”ta bombastično, mada su rekli da će prikazati samo igre koje će se pojaviti do kraja godine i do oko trećine ili polovine sledeće, tako da je i to neki faktor koji ih je ograničio. Kod njih mi se najviÅ”e svideo Mario Maker.

Ubi je isto bio meh. Novi South Park je kul i ona nova igra, For Honor deluje interesantno, iako se vidi da ima dosta animacija koje su direktno uzete iz Assassinā€™s Creed igara. Ostalo mi je meh. Kad ćemo videti Beyond Good And Evil 2 Ubi? Videli smo TLG, FF7R, Shenmue 3 i Fallout 4. Samo su falili Half Life 3 i BGE2 da bi bio savrÅ”en E3 :smiley:

Backwards compatibility je za mene bio najvece iznanadjenje. Mrzelo me je da se cimam sa oglasima i otarasim se kolekcije za 360, a malo mi je bilo i zao. Sad mi je drago sto sam bio lenj. :smiley:

Iskreno, samo sam MS konferenciju pogledao, i to sutradan, odloženoā€¦hehā€¦
Ovo mi je prva konferencija koju sam propustio unazad nekoliko godina od kada imamo E3 chat. Fak!

Nazad na temuā€¦
PoÅ”to ostale nisam ni gledao, ne mogu biti objektivan i reći Å”ta mi je hit dana, ali generalno sam zadovoljan. Division jako lepo izgleda, i mislim da će biti jedna lepa igra kada sve bude gotovo. Girsi očekivani reboot i, 'bem li ga, sviđa mi se. Nova Forza takođe. Vrhunska prezentacija. Međutim, nova Lara je ostavila najbolji utisak, i to je neÅ”to Å”to ću sa nestrpljenjem čekati.

Po meni Division od prethodno najavljene bad ass multiplayer pucacine sa amazing grafikom i fizikom, je ispao prosechni MP shooter sa prosecnom grafikom koji ima da zamre brze nego the crew

Nije sve u grafici, ima nesto i u bezobrazluku, i ovaj trend mi ide da ne kazem na sta

A sto se tice Lare, na nju sam zaboravio. Deluje fantasticno i vidim da vise vuce korenima nego unchartedu koji je uvek veci akcenat imao na akciju nego na exploration. Ali sunce mu poljubim zasto iz godine u godine ta Lara sve vise i vise lici na Staniju? Samo da ta buda ne primeti, ima da bude na svim socijalnim mrezama i novimanam i televizijskim programima kako imamo srpsku laru croft visoku metar i novogodisnja prskalica

Bethesda - Fallout 4.

Zasto? Zato sto im nema ravnog. Simple as thatā€¦

ā€œThe Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.ā€

Microsoft mi se viŔe svideo, ali i sony je imao interesantne igre. Horizon mi apsolutno fantastično izgleda, i jedva čekam da dobijem Ŕansu da ga igram. Uncharted takodje izgleda odlično, i jedina stvar koja mi se nije svidela u proŔlim delovima je užasna animacija pucanja. To su koliko vidim ispravili i nemam apsolutno nikakve zamerke. Fast paced action packed igra, baŔ kako volim.
Shenmue 3 je takodje fantastično Å”to izlazi, mada koliko sam shvatio čim tek skupljaju pare neće to skoro. FF VII remaster takodje, negde piÅ”u da će tek 2017.
Ostalo u sony konferenciji je bilo subpar. Disney infinity, onda neka tv aplikacija i spotify koji su pre nekoliko meseci ubacili. Najobičnije troŔenje vremena, zajedno sa Black ops 3.

Microsoft je prikazao sve kako treba. 3-4 AAA igre koje izlaze ove godine, backwards compatibility kojim kroz gwg dobijamo joÅ” 2 besplatne igre svakog meseca onda Gearsi. Po meni mnogo bolje.

Da je ovo E3 2016 sony bi ostavio mnogo bolji utisak, ovako će sigurno većinu ovih igara ponovo prikazati sledeće godine.

E da i cuphead izgleda genijalno, ne znam kako sam to zaboravio.

Sve u svemu, What a time to be alive :smiley:

Jest da je PC prezentacija bila go ku*ac i da sumnjam da bi iko glasao za nju, ali trebalo je i nju izlistati, ipak je bila dio E3 sajma.

Moj glas ide Square Enixu jer su predstavili daleko najzanimljivije i najraznovrsnije igre, a i njihove su igre su dobar dio kolaca MS i Sony konferencija ( Rise of the TR i FF7 remake ).

  • Just Cause 3 ce sudeci po prethodnim igrama biti fenomenalan, a vidjeli smo i gameplay.
  • Novi Hitman takodje izgleda fantasticno
  • Rise of Stanija Dobro****c, ako bude imalo slicna prethodnoj igri, bice pun pogodak i uzivancija za igrati
  • Takodje su predstavili 2 dobre mobile igre ( KH:Unchained Key i Lara Croft GO - Hitman GO je bio pun pogodak, sjetimo se ), a mobile je u danasnje vreme veliki da bi se zaobisao
  • Novi Star Ocean i novi NieR, kao i Project Setsuna, SQenix ( nadam se ) nastavlja sa dobrim RPG-ovima iz postojecih i novih fransiza
  • FFVII remakeā€¦ nema potrebe dalje reci
  • Deus Ex: Mankind Divided , nastavak popularne fransize i do sad dobrih igara, takodje tesko da moze omanuti
  • Kingdom Hearts 3 - nuff said

Sve bi ovo bilo super da ja mogu glasati za Square Enix,kompaniju bez koje je tesko spomenuti Sony ali i konzole uopste, ali ne mogu, jer je i on iz nekog razloga izostavljen iz poll-a.

Veliki propust

dobro de sto si tako srcano pristupio Pollu? :smiley: evo ubacicu i PC i Square enix. O, boktemazo :smiley:

Nije BLG3, nego BGE2, tj. Beyond Good And Evil 2, o kome sam pisao u prethodnoj rečenici. Ako kažeÅ” da ne znaÅ” ni to Å”ta je, onda ćemo imati veliki problem. :smiley:

Da li je moguće da znaÅ” o nekoj igri o kojoj pričam? Sad sam sve video. :smiley:

Brate, rodjen sam 10 godina pre Shenmue-a, juce sam pricao da za igru nisam cuo samo zato sto je prvi deo bio Dreamcast ekskluziva. Zaista nisam imao prilike da igram Dreamcast ekskluzive. Za GeoW remaster sam rekao da se to ā€œtako radiā€ zato sto su ga najavili samo u jednoj recenici bez preterane pompe.

Za Gears Remaster se znalo da će se desiti, samo se nije znalo da li će se desiti ove ili sledeće godine, za 10 godina od izlaska prvog dela na 360, kao Å”to su radili za Halo CE Anniversary i Halo MCC. Zato i nije bilo toliko pompe. Niko nije bio Å”okiran i iznenađen.

Treba dodati Square Enix na listu. Da bi poll bio kompletan.

Po meni su najbolje konferencije imali Square Enix i Sony. MS je takođe bio odličan, ali ipak su mi bolji bili SE i Sony.

Square Enix je predstavio Just Cause 3 koji stiže 1 decembra, Hitmana koji stiže 8 decembra, Rise of the Tomb Raider koji stiže isto do kraja godine, FFVII remake, Deus Ex: Mankind Divided, to su igre koje su me poprilično iznenadile. Takođe i Mad Max, koji nije deo Square Enixa, ali je deo Avalanche Studija, koji radi i na JC3, a Mad Max za koji sam pričao da će biti fail, je napredovao kako grafički, tako i u gameplayu, Å”to itekako vidi, i dosta podseća na Shadow of Mordor.

Sony s druge strane je predstavio takođe dosta dobrih igara, ali ćemo se načekati za njih, Å”to mi i ne smeta s obzirom da joÅ” uvek nemam konzolu. Horizon mi je delovao kao neÅ”to najbolje na toj konferenciji uz Uncharted 4 za koji nema potrebe troÅ”iti reči.

MS je omogućio BC, Å”to je po meni dobra stvar, i u slučaju da uzmem XO, mogu da odigram neÅ”to Å”to sam propustio sa X360, a propustio sam par stvari.
Uz to su prikazali nove Gearse, koji deluju dosta mračnije, Ŕto je po meni odlično, taman atmosfera kakva treba da bude. Forza 6, Halo 5. To je to otprilike Ŕto se tiče njihovih IP-jeva, tako da su malo na tom polju i podbacili, jer smo u suŔtini znali za Halo 5, samo su nam prikazali malo viŔe gameplaya.
S druge strane su prikazali dosta ā€œtuđihā€ igara, tipa Rise of the Tomb Raider, Dark Souls 3, Fallout 4, The Divisionā€¦

U svakom slučaju, najbolji E3 do sada, svaka konferencija je bila konkretna, manje-viŔe, nije se previŔe pričalo o nebitnim stvarima i to je ono najbitnije.
2015 je bila odlična godina za gejming, a 2016 će biti joÅ” bolja, u to nema sumnje.

Dodat je pre 20 minuta.

Pa nije baÅ”, jer niko niÅ”ta ne spominje o igri, čak je bilo juče valjda da je lik koji je vodio projekat napustio Ubisoft. Ti računaÅ” da je igra ā€œmitskaā€ od prikazivanja trejlera? Cccā€¦ Å ta ima mi dalje da pričamo kada ne znaÅ” osnove gaming mitologije? :smiley: Sedi 1.

I da, da je samo HL3 ostao od ā€œmitskihā€ igara, mi bi bili na konju. :smiley: Ima joÅ”, ali su četri najveće eliminisane sa spiska :smiley:

Milane, brate, ajde molim te koristi neki Enter da malo razbijeŔ ovaj zid teksta, jer meni, a sigurno i drugima pada mrak na oči od ovolikog zida teksta :smiley:

Smederevac imaŔ tačan datum izlaska, negde u martu.

Samo ozbiljno i srcano, jer ja kad se zejeavam ili se pridruzim postojecoj zejeanciji onda mi kazu da ā€œtrolujemā€ i dobijem infraction. Od mene vise ni smajli ako nije u pitanju fun tema

Gears of War remaster za PC i nije neka vijest, jer tu igru vec ionako imamo. Da su najavili nesto poput Halo MCC ( nisam licno fan, ali zilion ljudi sirom svjeta jeste ) za PC, to bi vec bilo nesto vrijedno pomena. Kao i bezbroj puta do sada iz MS-a su otvorili svoja lazljiva usta i rekli kako im je stalo do PC gejminga, i opet nisu uradili nista za PC.

Ovaj cesto-linkovani post dobro prikazuje istoriju svega sto je MS napravio za PC : http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=88868188&postcount=177

O da i zaboravio sam da spomenem da je MS vjerovatno napravio BackwardsCompatibility iz prostog razloga sto zele da privuku X360 igrace da predju na novu konzolu. Za 2-3 godine kad izadje neka slim revizija XO konzole, ne bi me cudilo da kazu da BC vise ne radi jer ā€œtehnickiā€ nije moguce.

BTW iz Sonija su vec potvrdili da PS4 vjerovatno nikad nece dobiti BackwardsC jer oni ne guraju razvoj ā€œu tom smjeruā€.

Jedina stvar koja me mogla bas bas oduseviti na ovom E3 je izostala i vjerovatno je za svog zivota necu docekatiā€¦

Vidis da posle svake recenice bije po 4-5 tacke. Daje nam vremena da predahnemo, ili ceka aplauz kao Phil Spencer :smiley:
Ontopic, glasao sam za MS zbog backwards compatibility (jesā€™ da nisu trebali prvobitno da otklone ali dobro) i Rise of the Tomb Raider. I Sony je prikazao neke odlicne igre, ali jbg, Microsoft je kralj reklame. Kad su uspeli da se izvuku iz onog launch charlie-foxtrota, sta vise da pricam? No, sā€™ obzirom sta je sve Sony zakazao za 2016, ne sumnjam da ce sledece godine oni odneti pobedu.

Ako misliÅ” na ono Å”to ja mislim, thereā€™s always TGS :smiley: Ili za 5 godina :smiley: Nada poslednja umire.