PlayStation Showcase Wednesday, May 24

You’re Invited: PlayStation Showcase broadcasts live next Wednesday, May 24 at 1pm Pacific Time (22:00h po našem).

The show will run a bit over an hour, focusing on PS5 and PS VR2 games in development from top studios from around the world. Expect a glimpse at several new creations from PlayStation Studios, as well as spellbinding games from our third-party partners and indie creators.

6 Likes

Hvala za info. Ovo PSVR2 mi se posebno svidja. Malo je vec poceo da skuplja prasinu, kad ne vozim kajak. Nadam se nekim dobrim VR2 ekskluzivama.

1 Like

Za PSVR ocekujem neku konkretnu 1st party najavu, i to obavezno neki system seller.

Meni je psvr skupljala prasinu u Aprilu ali sam ceo mesec rokao Breachers na PCVR. Maj kao sto sam pisao je dosta bolji, Walkabout Minigolf se ispostavio zaista kao sleeper hit, a sutra izlaze jos Red Matter 2 i Hubris verovatno sledece nedelje. Ima dosta toga, ali sve portovi sa PCa ili Questa, vreme je za najavu sledece bombe, a ovo je savrsen trenutak.

1 Like

Ocekuje li se najava PS5 slim ili pro?

Pro sanse ravne nuli, slim mozda.

2 Likes

Sumnjam, trebalo bi da event bude posvećen PS5 i PSVR2 igrama.

2 Likes

Plus PC :desktop_computer:

I ja to priželjkujem

Izlazi PS5 slim pro :rofl:

1 Like

To bi bila odlično 2/1

Kao da ce je kupiti :joy:

Nebi se bunio ni na poklon da dobijem i ovu c šasis

1 Like

Almost every one of these

  • Spider-Man 2 - Extended Gameplay
  • The Last of Us Factions - Extended Gameplay
  • Metal Gear Solid 3 Remake
  • Silent Hill 2
  • Final Fantasy 16
  • Rise of Ronin
  • Stellar Blade
  • Little Devil Inside
  • Street Fighter 6
  • Helldivers 2

Half of these

  • Twisted Metal
  • Death Stranding 2
  • Firewalk MP game
  • Ghost of Tsushima 2
  • Mortal Kombat 1
  • Assassin’s Creed
  • Final Fantasy 7 Rebirth
  • Haven Studios New IP
  • Avatar Game
  • Tekken 8
  • Alan Wake
  • Pragmata

Super Hype/ Closers, One or two of:

  • Cory Barlog New IP
  • Grand Theft Auto 6
  • Naughty Dog new IP
  • Bioshock 4
  • Uncharted 5
  • Bungie New IP/Destiny Spinoff

PSVR2/Hybrid (most of):

  • Ace Combat 8
  • WRC 2023
  • Beat Saber Release Date
  • Firewall Ultra Release Date
  • Team Asobi VR Title
  • Blood & Truth Remaster
  • One of: Half Life Alyx or Grand Theft Auto 5 VR
1 Like

ne, neki post…

Vidim na Redditu su krenuli Photoshop fake postovi plana konferenzije i Sonija i Xbox-a. Ali su mi svi do sada bili ocigledno fejk.

Ova tvoja lista sto si nasao deluje prilicno moguce, educated guess. Mada je Jeff Grub rekao nece biti Tsushime 2 verovatno. Ali to su sve spekulacije.

Nego cudi me da nem Wolverine-a na listi. Nadao sam se nesto konkretno vezano za tu igru. Mada je Insomaniac verovatno 100% preokupiran time da izbaci Spajdija. Fun fact, Insomaniac games je ranije bio VR developer i izabicili su mislim oko 5-6 VR igara, tako da bi bilo takodje odlican kandidat da naprave neku ekskluzivu, ali kontam da su vec totalno prebukirani planovima.

The Last of Us MP cemo isto sigurno videti i vidim sebe da cu potrositi sate i sate u toj igri.

GTA6 nema sanse. Prevelika igra i za Sony. Oni ce zveknuti random trailer kada im ce cefne, ne treba im showcase sonija ili bilo koga drugoga.

Moja najveca zelja je da vidim vise Hybrid VR igara kao sto je Village. Zamisli kazu, “and all the games shown are also playable in VR.”. Ukako bih se.

Firewall Ultra je moja najiscekivanija igra ove godine i dobicemo release date sto posto. Takodje je vreme za novog Astrobota, pod uslovom da Asobi radi na njemu, a ne neki novi IP. Beat Saber isto ima smisla ali who cares, not me. Ace Combat ima isto smisla.

E sad, Alyx. Sumnjam iskreno, ali, ako ga sada ne najave, nece nikada ni izaci. Ovo je poslednja nada.

1 Like

Standardna priča svake godine. Čak i tokom cijele godine samo se pred showcase pojača.

Bila je i ona glasina da će na PS showcase biti možda prikazana i nova Castelvania pa me čudi da i to nisu stavili.

1 Like

Ma to neki bezveze random post od 30 strana diskusije - spominju se naravno i Castlevania, i Wolverine. Ima toga sto rekoste, kolko oces.

1 Like

1 Like

Dok Sony ne odresi kesu i ne kupi Konami. :thinking:

IP-evi vrede :grin: