PlayStation Showcase 2021 / 9. septembar

Stalker 2 koliko sam cuo ce raditi u Unreal 5 enginu.

Pa ajde profo reci mi tvoja predvidjanja kada si tako bistar. :grinning_face_with_smiling_eyes:
Kada ti ocekujes PRAVE next gen igre?

Profo NIKAD ne reci NIKAD, Kako si mogao ovako nesto da lupis? Naravno da ce biti bolje

Pa kako mozes reci da grafika nece biti bolja NIKAD

Vesto spamujes al si dobrano lupio :grinning_face_with_smiling_eyes:

pa sta tu je covek lose rekao? grafika zaista nece biti bolja. To sto vidis od Santa Monice i Insomniaca, to ti je to. Sve ce biti na dalje sitna kozmetika :sweat_smile:

Ovako su pricali kolege iz Bonusa i forumasi 2002 godine, pa vidi gde smo sad. Uvek moze bolje, zapamti to.

Ma gdje znam ko mu je zena, iskocilo mi na tweeteru prije par dana kako teatralno objasnjava da se razisao sa zenom, slucajno sam vidio :joy:

Mrznja je preostra rijec, to nismo rekli. Dopusti da nam neko pojavno bude annoying :slight_smile:

Nextgen dolazi sa GTA 6. Ako se uopste radi na njemu :joy:

1 Like

Na to sam i mislio :joy::joy:

1 Like

Baš to, svi pričaju o next gen igrama a Xbox S/X i PS5 će još malo pa godinu dana da slave :grin:
Btw ništa lepše od Ratcheta, FH5, Ragnaroka i slčnih igara i ne treba da bude…
Konzole su top, puno kmečite :grin:

Evo igram Psychonauts 2, igra možda ne izgleda kao “next gen” ali leti u 120fps i pri tome meni se jako svidja kako izgleda…
A da ne pričamo o HDD vs SSD učitavanjima i drugim blagodetima najnovijih konzola.

3 Likes

Bice to i bolje od toga, i tacno je da realno nista bolje i ne treba, i ne može biti ne znam šta bolje.

Generalno, fali malo mašte, i boljih igara, u smislu gejmpleja a ne grafike. Meni recimo fale igre sa dobrom single player kampanjom kao sto je bio Modern Warfare i njemu slicne igre. Pa i GTA5 je na neki nacin u to vreme bio nesto nestvarno na konzolama. Napucava se grafika i refleksije a kakva ce igra biti, to nije mnogo bitno u danasnje vreme (čast izuzecima)…

Slažem se, ali tako je u svakoj generaciji, biće i ovde bisera i mnogo dobrih igara.
Ja sam sve zadovoljniji, samo još PS5 da nabavim :grin:

1 Like

Definitivno nedostaje next gen igara. Osim par igara kao sto je R&C, sve ostale su oldgen tehnologije. Ali, meni to ne smeta. Dobili smo ovu generaciju nesto jos bolje, 60fps kao standard, quick resume na xboxu, mnogo lepsi i prijatniji gaming.

@lesa cek bio sam ubedjen da vec imas PS5? :thinking:

1 Like

Ma jok, kada nisam uspeo da nabavim po normalnim cenama nije mi padalo na pamet da skalperima dajem 500e više za konzolu, a tu je bio i SX day one.
Sačekaću još malo, nije da kriziram ako nemam obe konzole, taman će se nakupiti i po koja igra baš vredna kupovine PS5 ako treba i po nešto većoj ceni.

Ne deluje kao da ce problem sa skalperima da se resi uskoro, tako da vidi sta ces. Ako sad tih 600e imas pa imas, i ne zivis od toga mesec za mesec, nisam siguran koliko ces dobiti daljim odlaganjem. I mene uzasno nerviraju skalperi i nefer bandlovi, ali ipak mi ne znaci toliko tih 100-200e razlike da se patim sa oldgenom zbog toga godinama. A to je bila prava, istinska patnja, od novembra do juna, svaki put u cut scenana Fife, dakle bas kod svakog gola, morao sam da slusam zvukove poletanja aviona na PS4 Pro konzoli, da sad ne pricam o tome koliko je losija sama oldgen verzija u odnosu na ovu “next gen”.

1 Like

Ipak onaj problem o kom sam pisao o svom ps5 nije normalno stanje konzole, već sam dobio sjeban primerak. Crashovao mi i astrobot tako da sam je poslao nazad za germaniju.
Sony se o svemu ovome jako čudno ponaša. Nekima sa tim problemom su govorili kao problem je do softvera, čekajte sledeći firmware update i tako neke budalaštine, dok su drugima tražili da šalju konzolu na popravku/zamenu. Nisam imao neki prevelik problem sa nemačkim supportom.

Inače kad je reč o nabavkama po napumpanim cenama drug uzeo od jednog momka iz Kraljeva digital i ima isti problem kao i ja, momak prodavac za svaku pohvalu, hoće da zameni za ispravnu itd.
Tako da eto moram da se ispravim, nije sve tako crno belo da su svi skalperi ološ. Mislim da drug reče da je kod tog momka digital 650

Sta je bio tvoj problem sa konzolom?

Hm, bas mi je krivo. Aj napisi kako se razvija situacija, nesto se ne secam da su i meni crashovale igre, moguce da je stvarno nesto od elektronike tu neispravno.

1 Like

Meni je PS5 od 2. jula kada sam ga kupio kreshovao 3-4 puta. Prvi put, nakon 7 dana zajeban crash R’n’C Rift Apart. Pisao sam ovde. Zamrznula se igra. Sistem se reperovao pa sam slao report sonyu. Nakon toga TLOU part 2 itd…Ovde su ljudi pisali kako je to normalno, kao svakom se deli da kresuje konzola. Izuzev toga fino radi.