PlayStation Showcase 2021 / 9. septembar

Crashuju igre, bez nekog uočljivog patterna, Ugasio rest mode na konzoli, stavio video output na 1080p jer takav displej imam, a konzola to ne detektuje nego je po defaultu na 4k. Pošto najviše igram 2k, kad sam to sve pogasio nije se dešavalo neko vreme. Ili se bar u 2k21 nije dešavalo. Onda je opet krenulo, menjao hdmi kablove, uzeo 4k gaming monitor od druga i ista stvar.
Zbog nedostatka klipova, tekstova, bilo čega na netu zaključio sam da je problem sa 3rd party ps4 igrama jer su mi gow, i tsushima radile bez crasha i po 7-8 sati u cugu.
Nisam imao vremena pa nisam nešto ni igrao niti imao neku ps5 igru da bi ljudski probao, već reko ajd to je tako normalno, neki tekstovi po netu kažu kao problem je u kodu ps4 igara bla bla.
Međutim probao astrobota da odigram kad ono opet crashovi. Clear cache, rebuild database, reset to factory, reinstall firmvera skinutog sa sony sajta ma jok ništa ne pomaže. Igre crashuju bez pravila, nekad možeš da odvališ sesiju od par sati bez problema, nekad bukvalno pokrenem igru, ostane u main meniju, odem na puš pauzu, nakon 5 minuta sačeka me “app has crashed” dijalog.

@Dacha meni sama konzola nije crashovala, već igre. Nema pravila, gow, tsushima, watchdogs, 2k21 od ps4 igara, od ps5 2k22, astrobot. Samo zamrzne slika na minut, svetlo na kontroleru koje je oko touchpada se ugasi, konzola ne reaguje na komande sa dualsense-a, čak ni mikrofon button. I nakon nekih minut this app has crashed, send error report to sony, attach video clip. Možda i 200 da sam im poslao bez preterizma :rofl:

Jasno, ali već se popravila situacija, npr. do pre par meseci su za PS5 na KP tražili 800-1000e a sada ima i za 650 disk verzija…
Ne kupujem još uvek jer mi SX za sada zadovoljava potrebe, ali ne znači da već sutra neću posrnuti i kupiti PS5, jako bih voleo da naiđe neki digital jer mi je mnogo lepši a disk nisam ni u četvorku ubacio…

1 Like

Apsolutno se na isti nacin manifestuje crash! Za ovih 2 meseca i kusur 3-4 puta…gde 200 puta jebotee :grimacing:

Šta da ti kažem bio sam uporan u nameri da igram 2k ps4 verziju. Imali neki weekly challenges itd. Bukvalno za mesec dana ne znam da li sam imao 2 ili 3 sesije gde mi bilo koja igra NIJE crashovala. Kad konzola neće astrobot koji ne deluje zahtevno i više mi je ko neki demo za dualsense, kad ni to ne može da se odigra bez crasha po mojoj nekoj logici nešto sa konzolom ne valja. A i švabe su uvaželi relativno lako da nešto s konzolom nije u redu.
Evo ovde možeš da vidiš. Ima ovaj što kaže da su problemi prestali kad su mu je popravili/zamenili.

5 Likes

Sokiran sam! :rofl:

Shocked Phone GIF

Mislim da je Wolverine u tek nekoj pre produkciji. Nece to par godina.