Playstation 5 - prve informacije

Još 4K nije zaživeo, a već se sada priča o tome da će PS5 da gura 8K… :smiley: A ja i dalje ću da gura 1080p :joy::joy::joy:

1 Like

Svojevremeno su reklamirali i 16K :slight_smile:

Inace bas me zanima kada cemo recimo tv kanale neke da gledamo u 4k rezoluciji , verovatno nikad , eventualno mozda tamo za 20 godina.

Al si ti namazan kupio si Pro, a sad jebuckas ove sto prelaze na jaci model konzole. Kad je isto sranje zasto nisi kupio obican PS4 i ustedeo novce :slight_smile:

Pa eto uzeo sam Pro jer jos uvek nisam imao PS4 , a i eto to je bila jedna od onih retkih situacija da sam bio pri parama i da mi i ta razlika u ceni nije previse znacila , pa reko ajde daj Pro sta ima , ionako ne kupuje se konzola svaki dan a ni svake godine, ali da sam vec imao PS4 dotad ne bi sigurno prelazio na Pro.

Sta znam po meni ima logike prodati obican PS4 i kupiti Pro jer razlike ocigledno ima, msm logicnije mi je to nego dati 100 eura vise samo zato sto se ima para…Pogotovo ima smisla preci na X :slight_smile:

Ja se nadam da će i nove generacije da budu urađene u dvije varijante, da kupim ovu retardiranu. :slight_smile:

1 Like

Nisam kupio Pro zato sto sam imao viska para , jer nazalost nikad nemam viska para, nemam nikad viska ni 100 dinara a kamoli 80 ili 100 evra, vec kazem da eto bio sam pri parama (sto se nazalost ne desava bas cesto) pa onda reko ajde da uzmem ono najjace sto postoji, mada da sam uzeo i Slim verujem da ne bi pogresio, a preci sa X1S na X1X tek nema nikakvog smisla, ono pljunuti 450 - 500 evra na konzolu na kojoj maltene nemas sta da igras je tek cista budalastina i bacanje para , jer ipak konzole se uzimaju zbog igara a ne zbog hardvera.

Ja ne primecujem neku veliku razliku , recimo izmedju HD Ready i Full HD-a mi je bas ono osetna razlika a izmedju Full HD-a i 4K definitivno ne toliko.

Sony XE7077 od 43".

Pa jel pratis temu uopste , PS4 Pro.

Pa iskreno ne zamaram se time previse, cak uglavnom izmedju 4K rezolucije i Pro boost-a uglavnom izaberem ovo drugo , inace mene mnogo vise interesuju samo igre i sadrzaj nego tehnikalije.

Ne zamaras se previse ali ipak je tu Pro i 4K tv :grin:

Izgleda da je kod tebe ipak cesta pojava viska para…

1 Like

“pljunuti 450 - 500 evra na konzolu na kojoj maltene nemas sta da igras je tek cista budalastina i bacanje para”

šta reći za “nema šta da se igra”

9 Likes

Slika govori vise od 1000 reci :smiley:

Gamepass je bogami promenio dosta toga…

Imam drugara bolji je od gamepass-a :wink:

4 Likes

Boža je jedan od retkih kojem gamepass služi samo kao ukras :joy::joy::rofl:

2 Likes

Pa vidim, ima dosta novih igara (DMC5, Sekiro) koji verovatno neće skoro u gamepass. Komentar je bio više odgovor na @Fabrizio_Tagliano da nema šta da se igra. Poslednja promocija za 1$ 3 meseca, ima solidan spisak igara od kojih su neke i prilično aktuelne (Shadow of Tomb Raider…). Da nemam Xbox, možda bih razmotrio kupovinu samo zbog toga.

1 Like

Sta znam svako igra ono sto zeli ali reci da na Xbox-u nema sta da se igra ne znam kako da komentarisem.Mislim to je licni izbor svakoga.Ja licno imam PS4 i Xbox One X i od kada sam kupio X a to je bilo u januaru prosle godine na PS4 sam odigrao samo dvije igre i to God of War i Spidermana.Sve drugo igram na X-u,eksluzive i third party igre.Igre jednostavno bolje izgledaju i rade na njemu.Sto se tice BC za mene je to pun pogodak jer nisam bas sve igre odigrao sa prosle generacije,jos kada je enhanced za X to je prava stvar.Neko ko tek ulazi u svijet gaminga za njega BC ima smisla a i za igrace koje vuce nostalgija prema nekim od naslova od ranije sada u jos ljepsem svijetlu.Nema svako dobar PC i ne zeli da daje mnogo novca za njega,neko jednostavno vise voli konzole.Iako sada ne izgleda tako ( s pravom) mislim ipak da ce narednoj generaciji da bude obrnuta situacija i da ce Xbox da dominira.Sigurno ne od pocetka ali na duze staze da.Kupili su mnogo studija a kupice ih jos tako da ce imati mnogo vise eksluziva od Sonia koji jednostavno nece moci da se nosi sa finansijama koje ima Microsoft.Ici ce na kvalitet kao i do sada i to je super ali je to nedovoljno po meni.Jer i sam Microsoft ce ici na kvalitet svojih igri,vide i sami sta prolazi kod konkurencije.Plus imaju fakticki neogranicen budzet.Gamepass ce biti pun igri od svih tih silnih studija day one i to je bas privlacno.Mislim kupicu ja i jednu i drugu konzolu kao sto sam i u ovoj generaciji da ne bih nesto propustio ali mislim da Microsoft sebi vise nece dopustiti gluposti iz ove generacije.Ozbiljno se pripremaju za next gen i za svakoga ko voli gaming to je prava stvar jer cemo imati brdo dobrih igri na raspolaganju.Navijam i za Sony i za Xbox sto se mene tice,samo da bude sto vise kvalitetnih naslova.

2 Likes

Ali 453 ready to install… bog te mazo

1 Like