Playstation 5 - prve informacije

To je Sony izjavio kad ajde MS pustio BC i da je to razlog zbog kog oni neće BC na PS4… Zato sam to rekao :grin:

1 Like

Stoji. Ne znam zasto je Sony imao takav stav, kad su imali BC dok Xbox nije ni postojao ali su failovali big time sudeci po uspehu BC-a na One-u.

Ili je bilo lakse da kazu da je sranje, nego da kazu da je pakao uraditi BC sa Cell-a na PS4 :smiley:

Ali su mogli da odrade PS1 i 2 BC bez problema isto kao i MS…

pravo da ti kazem ni ne znam kako je i da li je radio BC za keca i dvojku. znam da ima opcija da na store-u kupis PS1 i PS2 igre.

Aha ok :joy: izvinjavam se onda…

ovo sa konzolama postaje polako ali sigurno kao sa Telefonima. Malo,malo pa izbace novi model koji ima vise cora i vise rama i vise nekih brojeva koji zvuce mocno ali velika vecina nema pojma cemu sluze niti se vidi iz prilozenog. Igre i dalje jedva rade na HD rezoluciji velika vecina ih je u 720.

Igra koristi 30 % kapaciteta konzole. Zasto onda bacati pare za jacu konzolu ??? Da sledeca igra koju budemo igrali koristi samo 25 % mogucnosti konzole ?

Sto se tice tog BC, podrzavam tu opciju mada iskreno bih voleo da ima i opcija da sutra kad izadje neka konzola Sony/Xbox 5 da postoji i AC (advance compatibility ) Pa lepo ljudi koji imaju Sony 4 ili XO mogu da igraju igre na svojim starim konzolama uz neke manje graficke mogucnosti bez primoravanja da se kupuju novi uredjaji.

Backwards compability nije samo bitan u smislu da nema reseta generacije gdje svi ponovo krecu sa bibliotekom igara, nego je bitan I za zadrzavanje igraca u ekosistemu. Ako imam na nalogu 100 igara za ps4, logicno je da ostanem u tom ekosistemu.

3 Likes

PC nema BC ali i dalje možeš da igraš igre od pre 40 godina. I to je fantastično, samo sinijevcima je BC smeće… Da je Sony mogao da odradi BC za PS3 svi bi pričali da je Sony smislio toplu vodu… Ali pošto je nesposoban+arhitektura procesora, onda ne valja. Ja baš mislim da je BC fantastičan, mogu da sednem na jednu konzolu i da igram MC 1 do Andromede. A može se igrati halo sa originalnog xbox-a. Što je stvarno super. Ako Sony 5 bude imao biblioteku igara, Sony 1, 2 i 4 day one, onda će svi da pričaju da je to neverovatno… +ako se pogleda šta MS radi sa X dodacima za igre je super. Povećanje rezolucije, FPS-a i sve to besplatno… Ako bi to bilo i na PS5, da ubaciš Dino crysis 1, skineš je u 8K 60 FPS-a, svi će pričati daleko drugačije od ovoga što se priča na PS4 :smiley:

1 Like

Ovo je i najavljeno, da će konzole prethodne generacije (PS4 i PRO u ovom slučaju) biti mnogo duže podržane od recimo prelaza sa PS3 na PS4. Ipak je ista arhitektura u osnovi, tako da nije preterano teško samo oboriti teksture i smanjiti rezoluciju, plus još malo doraditi neke parametre oko broja poligona i eto ti laganog porta na prethodnu generaciju. Nadam se da će stvarno biti ovako. Mada mi nije preterano logično, jer ko će onda kupovati nove konzole, osim zagriženih ludaka za nove stvari (u koje spadam i ja).

Koje je vreme za očitavanje Witchera 3 u 4K na M2?

Ne zvuci lose, ali opet, nista sto se vec nije ocekivalo, nista zaista iznenadjujuce. High end audio bi mogao da bude interesantna novina… Ali koga briga iskreno. Mnogo malo reci o VR-u, koji je gurnut u neki strateski zapecak. 8K stvarno nije bilo potrebe spominjati jer ni 4K nije bas zaziveo u potpunosti. Ray tracing i SSD se nekako podrazumevaju.

Licno bih bio najvise uzbudjen ako bi dobili neki ludacki next gen VR, ali mislim da od toga nema nista, ni u sledecoj generaciji.

1 Like

MSu veliki :heavy_plus_sign: kada je BC u pitanju, drugi plus je sto su igre nove i exkluzive na day one. Sony ima krs ponudu. Inace igram zadnje vreme Xox ps4 sam igrao pre 3 meseca. Kupio me je xox sa svojim Hdr-om, ispada da xox pusta hdr10bit a sony 8bit, kad uporedim iste igre.

1 Like

Ono kada se neko nalupeta gomilom gluposti:

  • Gran Turismo 7 (VR)
  • Pubg remaster 4k f2p with ps+ only on ps5
  • The Last of Us 2 remaster
  • Ghost of Tsushima remaster
  • 2-3 AAA games more + PSVR2 games
    GT Hajde I verujem da je moguće, igra izgleda kao da je sa PS2. Ali remasteri igara koje još nisu izašle… :smiley: A da ima BC sa četvorkom mi je već glupost meseca :joy::joy::joy::joy: ako igre izlaze krajem ove godine ili tokom sledeće, zar nije lakše neki update kao što je dosada bilo sa 4 na pro? :joy::joy::joy:
1 Like

Pre će biti da će uraditi remastere tih igara za PS5, veliki procenat ljudi će ih dva puta kupiti.

Samo da napomenem da igre na ovoj generaciji koriste 30 % kapaciteta i mogucnosti hardvera za ono sto pruzaju.

Pa Xbox 360 sa 512 MB DDR3 rama je izvlacio onu grafiku GTA V, Batman, Spider-man,Tomb Rider,Far Cry.

I sad Imam XO X sa 12 GB DDR 5 rama ( necu da davim o procesoru i ostalim stvarim koliko je konzola jaca) Samo hocu da kazem da nam namecu trend da kupujemo konzole kao telefone iako nista mi tu kao krajnji korisnici ne dobijamo.

Zato bi voleo kao sto @iKaran kaze kad vec imam biblioteku od 200+ igara da mogu da ih igram na jednom sistemu. A ne da moram da svake godine kupujem konzolu zato sto ima vise procesora koji nece nista raditi :wink:

Smisao da sa Xo S predjes na Xo X ima koliko i sa Iphone 8 na Iphone X.

Kad sam pitao brata kako je zadovoljan novim autom on kaze Autom sam zadovoljan ali svojom gluposcu se uvek iznenadim. Ja u cudu reko zasto?? Kaze on prodao sam Auto od 100 konja da bi kupio zver od 320 konja a posto zivim u gradu pod kamerama i dalje vozim 50 na sat i jednako dugo se vozim do posla i nazad.

Mislim da je takva situacija i sa konzolama i igrama. :thinking::thinking::thinking:

2 Likes

Pa nazalost to je marketing i ti strucnjaci za marketing su zapravo teski paraziti (odnosno deo tog parazitskog sistema) i njihov posao je da ubede ljude da daju silne pare na neke gluposti koje im ne trebaju.

Recimo mene boli uvo za nov telefon , ni nemam jos telefon sa touch ekranom , jos uvek koristim onaj stari telefon sa dugmicima i ne treba mi bolji , jer za sta ce mi , mozda kad budem bio negde napolju da mi mama javi da kupim hleb u povratku, mislim pored PS4, laptopa, Smart TV-a i 200 kanala sigurno mi ne trebaju koje kakve aplikacije na telefonu i kad izadjem iz kuce ocu malo da odmorim od toga.
Tako da po meni je to cist idiotizam svake godine uzimati nov model telefona.

Sto se tice konzola tu je ipak situacija malo povoljnija , mislim PS5 jos uvek nije zvanicno najavljen i sve ovo je jos uvek u domenu spekulacija na netu , sto znaci da PS5 nece sigurno jos neke 2 godine (najranije tamo za praznike 2020-te), a opet i kad se pojavi trebacu mu malo vremena da zazivi (pogotovo ako bude bio malo skuplji), sto znaci da ce PS4 opet dostici zivotni vek od onih famoznih 10-ak godina koliko je i realan vek jedne generacije konzola.
Tako da kupiti konzolu od 300 evra koja ce da ti traje sad 7,8 ili 10 godina je svakako dobra i isplativa investicija po svim kriterijumima.

Sad sto ima likova sto sa Xo S prelaze na Xo X ili sa PS4 na PS4 Pro je apsolutno isto glupost (naravno ukoliko vec imaju XO S ili PS4) i totalno nepotrebno zamaranje i bacanje para ali jbga to je vec njihov problem sto trce da uzimaju sve sto im se servira ,ali ono sto se kaze dok je ovaca bice i vune.

Ne bih se složio sam ovom konstatacijom:

Smisao prelaženja sa PS4 na PRO ima prilično ako imaš 4K televizor, isto važi i za S na X.
Još ako se doda HDR, tek je onda neverovatan napredak u svim poljima.
Treba videti koja je razlika, pa tek onda suditi.

1 Like

Velika je razlika i na 1080p…

Pa onako. Ima donekle smisla i za Full HD, zbog boljeg frejmrejta u nekim igrama (Nioh, God of War…) veceg kapaciteta hard diska i supersamplinga… ali ne bih bas nazvao velikom razlikom. Zamisljam da je mozda napredak vidljiviji saOne/S na X, jer je veca i razlika izmedju te dve konzole i dosta multiplatformi ne radi ni u 1080p.

@Fabrizio_Tagliano ok telefon sa dugmicima je vec tezak hipsteraj u danas je vreme. :slight_smile:

Generalno ja iako imam Pro mogu da kazem da Pro/Xo X ne pruzaju nikakvo novo iskustvo u smislu da samo igracko iskustvo podizu na neki novi nivo , a generalno i taj 4K je oduvek bio vise samo marketing i nije nikad zaziveo u pravom smislu te reci , a i generalno razlika izmedju full hd-a i 4k je tesko primetna golim okom, generalno ja cesce biram Pro boost i malo pojacane performanse nego opciju da igram u 4K, a i te poboljsane performanse se svode na par piksela vise i tako te neke sitnice koji ni ne primetim tokom igranja , sad da me neko pita posle neke igre dal sam igrao u 30 fps-a ili u 60 pojma ne bi imao da mu kazem.

Sto se tice telefona ja jos uvek furam onaj neki Samsung sa poklopcem, onaj neki na preklapanje i nemam uopste neku zelju da nabavim neki noviji.