Playstation 5 jailbreak!?

Flow podelio screenshot PS5 sa debug settings!?!?

1 Like

Na zdravlje :grin:

2 Likes

Ako je tacno samo ce da podignu vec ludu potraznju za PS5. A i cenu. Po oglasima im skace cena za 100-200ā‚¬ preko noci ako ovo bude tacno.

1 Like

BaÅ” sam hteo da postavim o ovome:

2 Likes

Meni je ovo prilicno besmislena stvar pored razmene, za koji imas nikakav ili vrlo mali trosak, i multiplejer igara koje zahtevaju online. Jedino neki okoreli singl player igraci, kojima nije problem da daju 1000e za tesko nabavljivu ā€œcipovanuā€ konzolu, a pritom nemaju pojma da postoji razumena ili imaju fobiju od ljudskog kontakta i placanja online, rekao bih da se suzava trziste za pirateriju. Drndanje sa stalnim novim fw update-ima koje ce Sony prvom prilikom da patchuje kroz security update, pa pola novih igara ne radi mesecimaā€¦ Jos se pirati koriste za filmove i poneku seriju, ali za gaming neka fala. :innocent:

4 Likes

Meni je bilo fascinantno kada je PS4 imao svoj prvi exploit, već je bio možda na pola životnog ciklusa ili duže. Cene tih konzola su bile 400-500 eura, koliko god a igre koje su ubacivali su u tom trenutku koÅ”tale 1000-1500 dinara na kupujemprodajem za disk. Da ne spominjem razmenu jer stvarno je ne koristi veliki broj ljudi iz ko zna kojih predrasuda. Bukvalno da su kupili Sony koji nije imao exploit, za razliku su mogli da kupe brdo igara, da ih odigraju, predju, prodaju. Em im ostanu pare em im konzola i dalje služi za single i online gejming a i za druge stvari. Ali to su ljudiā€¦ Ja svakako moj PS5 neću da ā€œÄipujemā€ kao Å”to nisam ni PS4.

2 Likes

Da, prilicno je besmisleno to postalo u danasnje vreme, a kad se setim pre 20 godina ubili bi se nacisto bez piraterije.

2 Likes

Da brate, ali pre 20 godina niti smo imali interneta u ovoj državi, barem ne svi, pa nam je čipovana konzola bila must have. Za igre smo se već nekako snalazili od ruke do ruke. Eh pa sećaÅ” se koliko je koÅ”tao jedan dvd writer za pcā€¦ iznajmiÅ” neku igru pa je onda popualrno ā€œnarezujeÅ”ā€ za sebe, drugare. Dobro vreme :joy:

3 Likes

Jeste glavni pojam jailbreaka piraterija, ali dosta ljudi ovo zanima sa aspekta emulacija i da se pokrene Linux na PS5. Da li bi ovo uticalo na prodaju i cenu PS5? teŔko, jer ga ionako nema.

1 Like

Pa nije baÅ” da ga nema. Svakako ga ima u mnogo većim količinama nego Series X. I dalje mi je potpuno nejasna ta situacija sa SX. Iskreno sam očekivao da će ih biti viÅ”e.

Realno, od 100 ljudi koji žele otključan PS5, koliko njih interesuje pokretanje Linuksa ? :smiley: mislim, iskrenoā€¦

Na cenu bi uticalo svakako, barem kod nas. Udji na kupujemprodajem, pogledaj cenu jailbreak-ovanih PS4 konzola. Čoveče neki traže 400e + ā€¦ MožeÅ” da zamisliÅ” tek koliko bi tražili za PS5. 1000e minimum.

2 Likes

NIsam ni rekao da je Linux bitniji od piraterije, samo da ga veliki broj ljudi želi, Å”to znači da ga mnogo veći broj ljudi želi zbog piraterije.

2 Likes

Sta god mi mislili ovde svakako ce ti konzolama da bude jaca cena za 100-200ā‚¬

El mora original? Ne mora. El ima fifa/pes za klince? Ima ali nema online. Koga boli uvo, daj.

Ima jos takvih u srbiji

3 Likes

Mislim da se ljudi koji zele Linux na PS5 mogu nabrojati na prste jedne ruke, globalno. :smiley:

I jedan je mozda na ovom forumu :sweat_smile:

2 Likes


:slightly_smiling_face:

2 Likes

Možda ako Series X ili S mogu da pokrenu Linux. On PS neće uzeti u ruke. PlaÅ”i ga da je zarazno :joy:

p.s. @N3n0 brate kakva ti je ovo brzina interneta? :rofl:

2 Likes

Tražim odavno PS4 pro za arch Linux ali ovako bolje ps5 :wink:

1 Like

MTSā€¦ :woman_facepalming:

2 Likes

Telenor je u Srbiji po brzinama ok Ŕto se tiče mobilnog interneta

1 Like

Pa da,nije samo bitno za piratske igre nego može se koristiti za razne druge primjene za koje izvorno nije namenjena.Mene zanima Linux i Kodi,nekog emulacija starih konzola,nekog neÅ”to treće