PlayStation 5 i PlayStation 5 DE tema (Vol 1)

Generalno sony radi odlicno. Mozemo da pljujemo koliko hocemo, ali trenutno sony radi posao odlicno. Glupo je ocekivati da se godinu dana nakon izlaska ne pojavi nesto bolje… zato je i ostavljen slot za nadogradnju.

1 Like

Samo što je Sony predstavio svoje rešenje kao domaći zadatak drugima a ono pojeli ga doručak

3 Likes

To jeste. To je običan marketing kao i 200mpx na telefonu. Pitanje je kako ce se držati, ali sada za sada, za lovu koju kupis ps5, sasvim jedan odličan ssd. U buducnosti ce biti sve bržih, pa i ne ocekujem, niti sam ocekivao kada sam kupio ps5 da ce biti najbolji i najbrzi. Sto bi rekli, koliko para toliko muzike :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Kada sam kupio meni blilo truba da kazem da ne ispadne i da to palamudim. Da mi matori komp sa obicnim SSD ucitava sve brze ali ajde…

1 Like

GTA poslednji primer.

1 Like

Ovaj Samsung 980 PRO je izasao pre PS5 konzole :wink:

1 Like

Meni stigla DE jutros, nisam stigao nešto puno da testiram i igram zbog posla ali na prvu loptu najupečatljivije dualsense i TIŠINA. Na dupe sam pao posle debelog ps4, probao u par igara u menijima gde generalno nema fps locka nego divlja i preko 100, ma ništa, sweet sound of silence.
Ne znam jel mi se priviđa ali reko bih da su i dl brzine bolje, za cirka sat mi je svuklo gow, days gone i 2k21. Pošto nemam ps5 igara možda da prošetam i kroz ps+ kolekciju, možda i nađem nešto zanimljivo. Silne saveove sa guest naloga kao i same guest naloge ću morati ručno da “importujem”.

2 Likes

Nema tu mnogo, ne zezaj. Nego su prosto suvise hvalili taj SSD a onda bas dugo ucitava.
GTA mi je super primer posto sam imao na kompu dok mu nisam kupio za PS.
Npr nekako mi je dugo ucitavanje za Horizon.
Ono prvo.
Ne smem ni da zamislim na PS4 tu agoniju.
Komp mi ima Samsung SSD nije onaj top model i jedan matori Parot. Nekako sam odavno navikao da to ide brzo.
Sony je hvalio ovaj njihov kao da ga je NASA samo za njih pravila pa smo svi mozda ocekivali mnogo vise.

1 Like

Moguće. Ne pratim. Ti to mnogo vise znaš od mene. Ali nije realno da ps5 ima najbolji ssd, nego da za tu lovu pruzi maximum po principu = optimizacija do maksimuma. Marketing je vec druga prica.

A evo recimo igram Miles Morales i to bukvalno leti sto se ucitavanja tiče. Dakle, startujem igru i za par sekundi vec nastavljam gde sam stao. Sta vise da ocekujes za 550€ :slightly_smiling_face:

Nemoj samo samsung nvme da su vam merilo za brzinu. I to kažem ko vlasnik jednog lol. Pričalo se dosta po netu još dok su gen3 diskovi bili aktuelni. Samsung ima najbolje peak brzine, ali drajvovi ne ostaju pri tim brzinama svo vreme tj. nemaju ni približno najbolji SUSTAINED speed. Mislim da ih je toga što se tiče adata šila debelo, imaju manje brzine ali ne padaju prilikom read/write-a

Slazem se za RnC i Spiderman MM. Ekspresna ucitavanja. Probaj Metro Exodus- znaci pakao koliko je sporo.

To je upravo prica o neoptimizovanim igrama.

Evo flight simulator na Series X radi bas sporo u odnosu na druge igre sto se tice ucitavanja.

Flight Simulator se učitava sporo, jer je bukvalno neki PC port, bog te pita šta su oni radili sa njim. Plus igra povlači masu stvari sa neta, tako da i to dodaje vreme za učitavanje.

1 Like

Bas to. U tome je i poenta, da ce se ssd prikazati u najboljem svetlu kod optimizovanih igara. Zato i kazem da je ssd u ps5 trenutno odlican. Kod nabrojanih nedovoljno ili uopste neoptimizovanih igara imacete duga i spora ucitavanja. Bolja od obicnog, ali ne na nivou punog kapaciteta ssd-a.

3 Likes

Kako bre neoptimizovana?? Rec je o PS5 igri izasla u junu mesecu.

2 Likes

Metro Exodus je izasao u vreme kada ps5 nije postojao. To sto je ulepsana za ps5 i series X ne znaci da je optimizovana kao recimo Miles Morales za ps5. Znam da su i tada na One X bila nenormalna ucitavanja za tada najjacu konzolu koja je bila dostupna u tom momentu.

1 Like

Bitno da je fama oko ssd razbijena i da je samo brz ali ne supersonično kako su ga predstavili.Dovoljno su brzi za igre ali nisu rang pc komponenti gdje je i upis kao i čitanje bitno sa sve milion pozadinskih procesa

1 Like

Sad mi pade na pamet, je l ima neke razlike u igrama ako su instalirane na eksternom hardu ili direktno na konzoli?
Sto se tice brzine ucitavanja i tih stvarcica?

Ja bih ovo kupio i dodao, al se plasim da cackam konzolu. Vecito nesto zeznem ili ne vratim na svoje mesto :joy:

Koliko je tuzno videti “xaxa superbrzi SSD” a ono duplo brzi SSD nego u Xboxu. “Komsiji da crkne krava” edition i neverovatni kompleksi. :roll_eyes:

A inace od starta znalo da je read 5gb/s a u evo 7? Nista cudno lol, sad kao neka video iscudjavanja.

Na kraju krajeva, razlika ce biti u nekoliko sekundi, a niko nece 200e da plati za ovaj storage od 1gb. Bitno da je zabava na forumu i da se opljuje malo “genije Cerni”.

2 Likes