PlayStation 5 i PlayStation 5 DE tema (Vol 1)

Aj isprobajte pa javi.

Izgleda ce najmanji problem biti cena konzole :rofl:

Mislim da ima share opcije izmedju ps5 korisnika.
Pise lepo u opcijama da omogucis ili onemogucis share.
Uostalom ko jos ima ps5 na forumu nek se javi pa da probamo na brzaka :slightly_smiling_face:

Kako nema share na ps5? Ja igram na svom nalogu dok je nalog sa igrom na konzoli, a gost igra negde na drugom ps5 na tom nalogu?

Ne vidim tu problem, osim ako licenca moze da radi samo na jednom uredjaju istovremeno.

Mislim da su mogucnosti da licenca radi na samo jednoj konzoli jednake nuli. Sta ako ja i zena imamo dve ps5 konzole, i ne moze da se igra ta igra na dve konzole, to bi bilo bas van svake pameti.

Na kraju krajeva, jedina igra koja je ovaj fail izvela je nesretni Animal Crossing, nazalost prodavala se odlicno, predosjecam da ce EA da dobije neke ideje :smiley:

Tako i ja mislim. Dakle postoji nosilac i gost kao na ps4.

1 Like

Da… nista, potvrdite samo sa nekom next gen igrom ili share-om bilo cega na dva PS5.

Pa mislim da je dovoljno da se uloguje neko sa istim nalogom na drugi ps5.

Ili da li postoji opcija register as primary ps5, dovoljna indikacija da moze licenca da radi na dve konzole.

Ovo mi je nesto jako cudno…

You can enable Console Sharing and Offline Play on one PS5 console at a time. If you enable the setting on a new PS5 console, the Console Sharing and Offline Play setting on your other PS5 console will be disabled. Other users on the disabled console won’t be able to play your games and media.

PS5 Console Sharing and Offline Play does not affect your primary PS4 activation limit.

PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™ Network for the first time.

  1. Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play.
  2. Select Enable.

Pa to je poenta. Kada si gost sharing je na disable. Kod nosioca na enable. Zato kao nosilac mozes da igras sa svog naloga dok kao gost samo sa tog naloga na kome si.

1 Like

Aha, dakle ako sam dobro razumeo guest nece imati istovremeno opciju da ukljuci share ako se uloguje na tom accountu koji je vec aktivan kao nosilac na drugom PS5.

To je bolje jer si sada mogao da zeznes nosioca tako sto bi aktivirao nalog kao nosioca bez njegove saglasnosti.

S druge strane zahtevace nakon prodaje da se account obrise ili deaktivira share za taj nalog na tom PS5, jer u suprotnom novi nosilac nece biti u mogucnosti da ga aktivira.

2 Likes

Generalno mislim da moze i dalje biti zloupotreba mada sam do sada oko 3-4 naloga koristio na ps5 kao nosilac bez problema.

Moze gost recimo da aktivira share sa tog gost naloga i onda ti gubis igru, odnosno postajes gost

1 Like

Pa da ali ako kupujes na razmeni samo se javis kreatoru share-a i reseno.

Jel ste sigurni? Pitam zbog ovog dela:

@Shamso69 tacno.

@padawan ja sam 99% siguran da tako funkcioniše. Znam da Valhallu koju sam kupio na razmeni igra drugi clan kao gost na ps5

Pa da, ali da li ima opciju da ga aktivira kao nosioca, ako je aktivan kod tebe, i tebe onda izbaci, to je pitanje…

Mora to jedino da proverimo.

Ako ima nekog ko nije igrao heavy rain mogu da mu dam moj nalog da koristi kao gost na ps5. Ja sam odradio share tako da nema nikog drugog, ja sam nosilac.

evo ja cu da se izlogujem sa naloga, udji na moj, valjda si zapamtio detalje, pa da testiramo :grinning:

Upravo probali sa @MladenVR -om. Dakle, postoji nosilac i gost na ps5.

Nosilac samo oznaci sharing enable kada stavlja nalog na konzolu dok gost ne aktivira sharing i igra sa tog naloga na kome je igra. Ja i @MladenVR smo istovremeno igrali istu igru, jedan kao nosilac jedan kao gost.

Sledi zakljucak da je sve isto kao na ps4 samo se sada drugacije aktivira.

Misterija rešena.

Trebalo bi mozda ovo staviti kao zasebnu temu za sve one koji ce se pitati isto.

9 Likes

Radi sve kao i na ps4…koristim PUBG nosioca i koristio sam COD Cold War gosta…

1 Like