Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Wow, lep je. Jel ima i pro?

Koliko videh, za sada Slim. I to ovaj ne izlazi u USA uopste, nego u evropi, japanu i singapuru.

Bice verovatno, cekaj da prodaju ove crne sto su nastancali :smiley:

PS4 Pro se zaista slabo prodaje. Daleko ispod očekivanog…

Pa zato sto malo ko ima 4K TV da bi osetio te prednosti Pro verzije u potpunosti, a takodje 100 evra nije bas ni tako mala razlika, uostalom videces kad malko padne cena , kad recimo i Pro budeo bio 300,350 , prodavace se u znatno vecim kolicinama.
Sto se tice Pro verzije ja mislim da su mao zasrali sa cenom, trebali su da stave 350 , 400 je vec malo mnogo.

A u prilog tome ide sto vecina korisnika (including me) koji nisu imali PS4 a hteli pro, sad imaju opciju da kupe od onih sto menjaju cetvorke za pro po ceni od 200 evra a nekad i manje, pa to izadje onda duplo skuplje uzeti PRO a nemas 4k tv.

Ma da. Najbolje idu polovne PS4 konzole. Kako stignu na lager - tako i nestanu!

Jesam reko? :smiley:

Nanovo i nanovo, da mi nije jasno ko im je ciljna publika, da pucaju sami sebi u stopalo i fragmentiraju sopstveno trziste.

Jedina smislena veza u celoj prici, izmedju Pro-a i PSVR, potpuno je prikrivena. Kao da ne znaju jedan za drugog, sto se marketinga tice.

Al eto, kad nisu hteli mene da slusaju… :smiley:

1 Like

Mi smo siromasno trziste i prodaje sa uglavnom jeftinija roba. Potpuno mi je logicno da vecina nema 4K televizore, PSVR i visak od 200e u budzetu za malo bolji image quality na Full HD televizoru ili stabilniji framerate.

Istina nisam pratio prodajne rezultate na globalnom nivou ali secam se vesti o tome da potraznja prevazilazi ocekivanja Sony-a pa sam iz toga zakljucio da im ne ide toliko lose.

Uh, sad ne znam, nije ko da pratim prodaju na globalnom nivou. Mozda je moj schadenfreude bio preuranjen. :smiley:

Nije mi palo na pamet da Nesha mozda misli iskljucivo na svoje iskustvo.

Heh prvi put cujem za izraz.

Moguce da misli cim spominje polovne ps4 i lager :slight_smile:

Ma PRO ide kao lud sa prodajom barem u Hrvatskoj, kako dodju na lagere trgovina tako odu, tacnije “pre odu nego sto dodju” :slight_smile: . Drug mi radi u ovlaštenoj Sony trgovini - glavni uvoznik za Sony za celu HR i BIH, tako da znam podatke iz prve ruke. Takodjer znam par njih koji su ga uzeli tek na rezervaciji…(jer kako dodju tako i odu). Tako da ne sumnjam da je isto u ostatku sveta…

Predatore MA EXTRA! Ako se u Hr i Bosni prodaju dobro, pa to znaci da nema zime za sony!


Bosansko trziste je oduvek bilo kljucno i esencijalno za sony brend

Ne znam zasto si okacio ove slike dzojpeda ali ovaj ispod 20th anniversary je mnogo lep.

Svidela mi se slika, a i bio sam level 7. Jbg…

od kog levela krece cirilica? lvl 8?

1 Like

Jedna stvar me ubija… Zasto samo ne postave pozicije pecurkica kao na xb kontroleru?! Kada sam drzao u ruci xb kontroler osecao sam neku slobodu pokreta, lakocu… Sa ps kontrolerom kao da mi je aiming ability -35%

Sve je stvar navike. Posle 10 godina koriscenja xbox kontrolera, prelazak i navikavanje na PS4 kontroler je trajao citavih 20 minuta.

Na ps1 sam igrao sve preko krstica, analog nisam ni koristio. Kupujem segu dreamcast, pustam Sword of berserk. Za to vreme igra je bila stogod, sto bi rekao Nenad. Krece igra… kretanje na analog. WTF?! Kleo sam sudbinu…pokusavao da menjam prste i razne taktike…pa mi sklizne prst sa pecurkice. Ne ide.

Sednem malo, iskuliram, i polako… posle sat vremena work like a charm. Da, samo malo navikavanja… Mada ostajem pri tvrnji da je ovo perfekcija od kontrolera…

Uz podrsku misa , perfect.

Sve je stvar navike. Posle 10 godina koriscenja xbox kontrolera, prelazak i navikavanje na PS4 kontroler je trajao citavih 20 minuta.

3 Likes

Eh pa nisi ti video prvu xbox one verziju dzojpeda. Ne mozes lepo kaziprstom da pritisnes r1 i l1 jer je neki genije iz redmonda odlucio da je to neergonomski. Moras pritiskazi sredinom prsta. Navikavanje… Jos traje.

pre bih rekao da je ovo perfekcija od kontrolera but thats just me

A da ostanem u temi, ne znam zasto toliko ljudi kudi PS4 joypad. Dobro je napravljen dobro radi, Steva je stavio neke zastitne gumice na pecurke koje stite da se analog ne pohaba i takav mi prosledio, i resena stvar. Btw te gumice prodaje neko od ljudi koji su na razmeni najjaktivniji zaboravio sam ko to bese, znam da su jeftine tipa 300-400 din a joypad ce da traje vecno. Jedino sto bi naveo kao manu je trajanje baterije, ali posto vecinu vremena igram na monitoru a ne na tv-u pa mi je konzola bukvalno metar od mene, nakacim joy na kabel i przim.

Rest mode da se napuni joy i ide jebiga.